RADIOSITE Fórum

  • Dühöngő

 #197218  Szerző: shadoe
 
Fakocka írta: 2022.09.25. 22:24 Na én ezért nem szívesen hallgatok magyar adókat, teljesen más világ a szlovák, szerb, osztrák stb. ország rádiói.
Europa 2 n minimális a szöveges tartalom napközben, talán még hírek is csak reggel vannak, másrészt olyan zenék mennek amiket itthon még életemben nem hallottam és valszeg nem is fogok, de ez már kb jó tízen éve így megy.
Igen, egyből megérezhető, ha nem Titike és McFly a fő agytröszt az országos rádiózásban, hanem esetleg értenek is hozzá. Én amúgy már a 90-es években is a Rock Fm-hez csapódtam, akkor is ott hallgattam, ami idehaza nem szólt.
 #197217  Szerző: Fakocka
 
Na én ezért nem szívesen hallgatok magyar adókat, teljesen más világ a szlovák, szerb, osztrák stb. ország rádiói.
Europa 2 n minimális a szöveges tartalom napközben, talán még hírek is csak reggel vannak, másrészt olyan zenék mennek amiket itthon még életemben nem hallottam és valszeg nem is fogok, de ez már kb jó tízen éve így megy.
 #197184  Szerző: shadoe
 
IstvánB írta: 2022.09.07. 19:34 Mi volt az a 2?
Fun Radio és Europa 2 (de szerintem a Radio Slovenskot is fogom újra hallgatni), ill. a Radio Romaniára is átköltöztették azt a jó kis zenei válogatós műsort 18-19 óra közé, majd jelzem a másik topikban is. A lényeg, az esti sávban most már tényleg van mit hallgatni, sőt szerintem a terjedés is egyre jobb lesz. Idehaza meg hát nem tudom, reménykedjünk, hogy változik jó irányba a helyzet.
 #197182  Szerző: IstvánB
 
Mi volt az a 2?
 #197181  Szerző: noartist
 
shadoe írta: 2022.09.06. 22:19 Ma volt alkalmam párhuzamosan hallgatni 2 külföldi adót plusz azt az 5 magyar (könnyűzeneit), amit sajnos fogok.
Eddig is egyértelmű volt, de újfent bebizonyosodott, ez az ország rádiózás szempontjából inkább tartozik a Balkánhoz (vagy inkább a béka feneke alatti sávhoz), mint a "fejlett nyugathoz". De amúgy nem is kell nyugatra menni, elég csak egy keveset északra, hogy halljuk a különbséget.
Az összes magyar adót szénné égette tíz perc alatt a két külföldi. Olyan őrületesen mély a szakadék, akkora a különbség, hogy már fáj. Ennyi szar és gagyi magyar adó, a 15-20 éves elcsépelt, letaglózó, idegesítő és kiábrándító zenéivel, az összes ócska több évtizedes beidegződéseivel, az igénytelenség netovábbjával, mi a jó égnek az FM sávot szinte teljesen betelítve, könyörgöm? Visszasírom azokat az éveket, amikor parabolaantennán hallgattam a sok jó külföldi állomást, és nem kellett ezt a sok ocsmányságot, amit a képünkbe tolnak.
Bőven elég lenne nekem egy-két ilyen külföldi, amiben van kakaó és élet, mellettük az összes hazai országos és helyi förtelem elhúzhatna egyszer végleg a sunyiba.
Addig, amíg emtévéák és rádiógyárak uralják a hazai rádiózást, ez jobb már nem lesz.
 #197180  Szerző: shadoe
 
Ma volt alkalmam párhuzamosan hallgatni 2 külföldi adót plusz azt az 5 magyar (könnyűzeneit), amit sajnos fogok.
Eddig is egyértelmű volt, de újfent bebizonyosodott, ez az ország rádiózás szempontjából inkább tartozik a Balkánhoz (vagy inkább a béka feneke alatti sávhoz), mint a "fejlett nyugathoz". De amúgy nem is kell nyugatra menni, elég csak egy keveset északra, hogy halljuk a különbséget.
Az összes magyar adót szénné égette tíz perc alatt a két külföldi. Olyan őrületesen mély a szakadék, akkora a különbség, hogy már fáj. Ennyi szar és gagyi magyar adó, a 15-20 éves elcsépelt, letaglózó, idegesítő és kiábrándító zenéivel, az összes ócska több évtizedes beidegződéseivel, az igénytelenség netovábbjával, mi a jó égnek az FM sávot szinte teljesen betelítve, könyörgöm? Visszasírom azokat az éveket, amikor parabolaantennán hallgattam a sok jó külföldi állomást, és nem kellett ezt a sok ocsmányságot, amit a képünkbe tolnak.
Bőven elég lenne nekem egy-két ilyen külföldi, amiben van kakaó és élet, mellettük az összes hazai országos és helyi förtelem elhúzhatna egyszer végleg a sunyiba.
 #196748  Szerző: shadoe
 
Ide kéne egyeseknek írogatni, és nem összekeverni a topikokat. Pláne nem a fórumtársakon levezetni a feszültséget, ha épp frusztrált napjuk volt.
 #196306  Szerző: shadoe
 
MAHASZ RÁDIÓS ??? TOP 40???
Komolyan??? Mi ez a szar?
Ez egy Rádió 1-es lista. Ebből áll a magyar zenei piac???
Egyetlen Petőfi által felhozott, vagy helyi rádiók által játszott zene sincsen rajta, mind R1-es!!!
Tudják, kit etessenek ezzel! https://slagerlistak.hu/radios-top-40-slagerlista
 #194787  Szerző: shadoe
 
noartist írta: 2021.11.05. 10:01 Mai napig nem tudom felfogni, hogy egy olyan nagy alföldi városban, mint Szentes, miért nincs helyi rádió. Már évek óta. Nem tudom, a 451 tulajdonosa miért nem pályázott a 106,1-re újra... talán elment a kedve az egésztől?

Pedig a városban hagyománya volt a helyi rádióknak. A Rádió Szentest is úgy láttam, sokan szerették, és a 451 kezdeti bukdácsolása után is egy igazán profi rádió lett.

Megannyi kérdés.
Ha nem haragszol, én is dühöngök egy nagyot most ez ügyben. Itt szenvedek Tiszakécskén ezzel a jó szar rádiós helyzettel, ami néhány éve a magyar viszonylatban akkor legjobb Sirius Rádió kivégzésével kezdődött, hogy a Rádió SaySo-fos rátelepedve a 91.1-re, elkezdhesse a pusztítást. Közben kinyírták a Class Fm-et és a Music Fm-et, de ez most részletkérdés. Megszűnt a csongrádi Gong helyi műsora, ahol pedig igen jó zenék voltak a délutáni sávban. Akkor kapott egyet Szentes városa is, ahol az akkoriban egész tűrhető 451 még épp bejött itt úgy, hogy tudjam hallgatni. (Bármikor járok Szentesen, kínlódok a rádiókkal, mert ott a Petőfin kívül az úristennek se jön más könnyűzenei adó - mínusz a Retro, ami meg nem érdekel.) Most, hogy a Rádió SaySo ismételten bemondta az unalmast, és újra elvégezte a tőle "elvárható" pusztítást, és amúgy is egyfajta rádiós betegségnek tartom azt az adót, kellett keresnem alternatívákat. Szuperül jártam: a félegyházi Smile, aminek kellőképpen változatos a zenei listája, harmatgyengén jön, így meg se éri szenvedni a befogásával. A ceglédi szintén jó alternatíva zeneileg, hiszen játssza azokat a zenéket, amiket egy Sivák-féle R1 most épp játszana, csak itt meg az a "szerencsém", hogy a 92.5-ön erősebben jön Újvidék, így ámen Rádió Cegléd. A szlovák Fun és Europa2 gyönyörű lehetőség lenne számomra, csak az meg a távolság miatt szórakozik velem, így nyilván pont akkor fadingel a vétel, amikor a legnagyobb kedvenceimet adják, így azt kb. 30%-ban tudom meghallgatni. (Amikor az Europa 2 összeveszik a Bartókkal, az a legjobb, és egyszerre megy a szimfónia meg a Justin Bieber - ez az én esti mixem!) Ugye, micsoda rádiós Hawaii? Ez az egész FM sáv számomra egy idegbaj, túlzsúfolva, és ami érdekelne, az vehetetlen, amit legszívesebben a pokolba küldenék, az pedig jön négy helyen. (Petőfisek, ezt most ne vegyétek magatokra, az egyetlen üdítő kivétel!) Meg amúgy is, 19 óra mit csináljak? Álljak kézen vagy vegyem elő a kazettáimat? Előbb-utóbb DAB+ lesz ebből...
 #194780  Szerző: noartist
 
Mai napig nem tudom felfogni, hogy egy olyan nagy alföldi városban, mint Szentes, miért nincs helyi rádió. Már évek óta. Nem tudom, a 451 tulajdonosa miért nem pályázott a 106,1-re újra... talán elment a kedve az egésztől?

Pedig a városban hagyománya volt a helyi rádióknak. A Rádió Szentest is úgy láttam, sokan szerették, és a 451 kezdeti bukdácsolása után is egy igazán profi rádió lett.

Megannyi kérdés.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 26