RADIOSITE Fórum

  • Dühöngő

 #200143  Szerző: noartist
 
Az elmúlt úgy 50 év elkezdett lecsapódni: tessék, itt az eredmény.

De azért az mégis nonszensz, hogy az elmúlt 13 év "gazdasági sikerei" között, 1-2 fővonalat és oda tartozó vonatokat leszámítva egy kibaszott fillért nem sikerült költeni a magyar vasútra. Semmit, bazdmeg. Azt hitték, majd a széthulló motorvonatok, mozdonyok, kocsik Kádár elvtárs szellemével majd kihúznak még pár évtizedet.

Nem bírták. Felelős meg nincs, pedig az elmúlt 13 év alatt meg lehetett volna oldani, legalább részben, hogy ide ne jussunk el. A sokezer milliárdos pazarlás közepette a MÁV-ra, értelmes dolgokra nem jutott pénz.
 #200141  Szerző: asr27
 
altermanus írta:Kedves asr27! Járjál busszal! Ha nincs busz maradj otthon, és... (inkább be sem fejezem, mert noartist vagy djlacee törli)
Látom neked is kezd elmenni a józan eszed..
Okoskodsz, baromságokat írsz, és előszeretettel kötsz bele a véleményembe.
Szerintem jobb lenne, ha csendben maradnál, főleg úgy, hogy azt sem tudod, mivel foglalkozom, mennyit vezetek, vagy merre járok autóval...

Járjál te busszal! Nekem nem opció!
Nekem nem teszik az asztalra a megélhetéshez szülséges pénzt, ha otthon maradok, de örülök, hogy te olyan szerencsés helyzetben vagy, hogy az otthoni f*szverésből is meg tudsz élni.
 #200138  Szerző: altermanus
 
Kedves asr27! Járjál busszal! Ha nincs busz maradj otthon, és... (inkább be sem fejezem, mert noartist vagy djlacee törli)
 #200130  Szerző: asr27
 
altermanus írta:Kedves asr27! Te mész be az erdőbe.
Hülye felfogás.
Hozzám bejárnak a vadak, kerítést átugorva, lerágják a gyümölcsfák friss hajtásait. Lakott terület. Hogy büntessem meg? Lőjjem seggbe? Akkor is én csesznék rá.
Az utakon semmi keresnivalója a vadaknak, de főleg az az abszurd, hogy még én fizessek, ha összetörik a kocsimat. :x
 #200128  Szerző: altermanus
 
Kedves asr27! Te mész be az erdőbe.
 #199899  Szerző: noartist
 
"szankciós infláció" – meg a nénikéteket, azt. Elmehettek a picsába, de mélyen. Sehol máshol nem ilyen rossz a gazdaság helyzete az EU-ban, mint itt, és ez CSAKIS KIZÁRÓLAG a jelenlegi, alkalmatlan kormánynak köszönhető.
 #199876  Szerző: shadoe
 
Ha szabad a témához hozzászólni, nálam a magyar tulajdonban lévő kis vegyesboltok nyertek. Amióta a drága vidékbarát országvezetés nyilván a vidék védelmében és az infláció visszaszorítása érdekében 250 ft-ről 400 ft-ra emelte a 10 km alatti utazás árát (miközben ma Szolnokon 270 forintos városi buszjeggyel tettem meg ugyanezt a távot...), nyilván nem fogok a város szélén lévő, amúgy másik kedvenc üzletembe (ami viszont épp egy multi) 800 forint ellenében egy fél kiló kenyérért és 1 liter tejért utazgatni.
A vegyesbolt elérhetőbb, kedves a személyzet, néha jókat lehet velük trécselni, és az árak egyes termékkategóriáknál néha jóval kedvezőbbek, mint a tudjuk melyik überdrága üzletlánc, amit még a legkisebb faluból se lehet kiirtani, és érdemi versenyhelyzet híján csillagászati szinten tartják ill. emelik az áraikat.
Attól függetlenül amúgy, hogy nekem van két szimpatikus (= tiszta és olcsó) multi üzletlánc a meglévő kisboltom mellett, az összképhez hozzátartozik, hogy egy multit én már bojkottálok, méghozzá az utálatos robotpénztáraik miatt, amire szó szerint rákényszerítik a vásárlóikat (vagyis napközben, fél év alatt soha egy esetben sem láttam működő normál pénztárat).
Ha elmesélném nektek, fél év alatt mit álltam ki ebben a multiban, és milyen abnormális esetekbe futottam be a hülye robotpénztáraik miatt, a hajatok az égnek állna. Az egyik legdurvább eset során kb. 20 percet csesztek el az életemből, majd egyszer talán megírom, miért. Mindenesetre automata pénztárat és azt a multit soha az életben többet!
 #199875  Szerző: Sszilu
 
noartist írta: 2023.07.14. 08:18 Mekkora már, hogy a multikat baszogatja az állampárt, hogy az infláció közben nyerészkednek a magyarokon, eközben a magyar üzletek a legdrágábbak. :D Az összes magyar tulajdonú lánc boltjaira lakatot kéne rakni, ha nem az igénytelenség és a romlott termékek miatt, akkor is találnánk még ezer okot. Remekül meglennénk a nagy multikkal és a kis magántulajdonú vegyesboltokkal.
Ott a pont!
 #199867  Szerző: noartist
 
Mekkora már, hogy a multikat baszogatja az állampárt, hogy az infláció közben nyerészkednek a magyarokon, eközben a magyar üzletek a legdrágábbak. :D Az összes magyar tulajdonú lánc boltjaira lakatot kéne rakni, ha nem az igénytelenség és a romlott termékek miatt, akkor is találnánk még ezer okot. Remekül meglennénk a nagy multikkal és a kis magántulajdonú vegyesboltokkal.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 26