• Dühöngő

#138484  Szerző: Glenn
 2015.04.28. 18:33
szemilan írta:Nem csak az eladónak sajnos. A tranzakciós díjat így, vagy úgy megfizeti mindenki. (kártya havidíjba/éves díjba bele van kalkulálva) Van még bank, ahol kérnek külön pénzt a vásárlásnál is.

http://www.azenpenzem.hu/cikkek/kartyad ... ilag/2264/
Igazad van, mindenkinek. Nekem mondjuk még sosem volt és most sincs bankkártyám, viszont elfogadok munkám során és olyankor "bukok" is rajta 1-2 %-ot. Nem örülök neki (főleg, mert lassú a folyamat), de ez a jövő, el kell fogadni.
 #138483  Szerző: szemilan
 2015.04.28. 18:26
Pasa írta:
szemilan írta:egy doboz cigit ki fizetne ma bankkártyával, hiszen az plusz költség
Igen, az eladónak. Amúgy igazad van.
Nem csak az eladónak sajnos. A tranzakciós díjat így, vagy úgy megfizeti mindenki. (kártya havidíjba/éves díjba bele van kalkulálva) Van még bank, ahol kérnek külön pénzt a vásárlásnál is.

http://www.azenpenzem.hu/cikkek/kartyad ... ilag/2264/
 #138478  Szerző: Glenn
 2015.04.28. 17:11
szemilan írta:egy doboz cigit ki fizetne ma bankkártyával, hiszen az plusz költség
Igen, az eladónak. Amúgy igazad van.
 #138476  Szerző: szemilan
 2015.04.28. 17:07
A válasz egyszerű, egy dohányboltnak nagyobb a forgalma, mint a szexboltnak. Ráadásul a dohány is jó áron eladható.
Továbbá leszűkült a vásárlóhelyek száma, de ezzel együtt a vásárlóké nem.

Tehát egy adott helyen (üzletben) több bevétel keletkezik, több pénz van a kasszában.

Lehetne csak bankkártyás fizetés is, de a dohányért akkor is mennének. (de egy doboz cigit ki fizetne ma bankkártyával, hiszen az plusz költség)

De vehetjük példának a benzinkutakat is, azokat is kirabolják. (csak az már nem téma a médiában) Ugyanakkor itt már jellemzőbb a bankkártyás fizetés.
Pasa írta:
Csongii írta:szexboltok régóta vannak, a trafikok pedig még újdonságnak számítanak. talán...
Lehet, bár emlékeim szerint régebben a benzinkutak, nonstop kisboltok és a taxisok voltak a célpontok. Pedig ezek a degenerált "emberek" leginkább egy szexboltban tudnának számukra értékes dolgokat rabolni (pénzen kívül). :x
 #138462  Szerző: Glenn
 2015.04.27. 16:23
Csongii írta:szexboltok régóta vannak, a trafikok pedig még újdonságnak számítanak. talán...
Lehet, bár emlékeim szerint régebben a benzinkutak, nonstop kisboltok és a taxisok voltak a célpontok. Pedig ezek a degenerált "emberek" leginkább egy szexboltban tudnának számukra értékes dolgokat rabolni (pénzen kívül). :x
 #138456  Szerző: Csongii
 2015.04.26. 20:51
Pasa írta: Közben azon gondolkoztam, hogy vannak pl. a szexboltok, ahol szintén teljes árnyékolás vagy sötétítés van, mégsem hallottam róla, hogy bármelyiket kirabolták volna. Vajon miért csak a trafikok vonzóak?
szexboltok régóta vannak, a trafikok pedig még újdonságnak számítanak. talán...
 #138453  Szerző: markfelt
 2015.04.26. 18:59
szerintem tévedés, hogy csak a trafikok vonzóak, csak arról beszél kiemelten a média.
 #138450  Szerző: Glenn
 2015.04.26. 18:51
szemilan írta:Na nehogy már egy dolgozni és élni vágyó embert hasonlítgassunk egy életét megunt öngyilkossal......
Ez igaz, félreérthető voltam...
Közben azon gondolkoztam, hogy vannak pl. a szexboltok, ahol szintén teljes árnyékolás vagy sötétítés van, mégsem hallottam róla, hogy bármelyiket kirabolták volna. Vajon miért csak a trafikok vonzóak?
 #138437  Szerző: djlacee
 2015.04.25. 22:19
Szerintem a sötétítés totál értelmetlen, sokkal több kárt okoznak azok, akik mondjuk egy kocsma előtt tömegben füstölögnek ott, ahol kiskorúak is járkálhatnak (közterület)
 #138435  Szerző: szemilan
 2015.04.25. 20:14
Na nehogy már egy dolgozni és élni vágyó embert hasonlítgassunk egy életét megunt öngyilkossal......

Egyébként Adminnak igaza van, nem sokan mentek volna segíteni. (senki, és tisztelet a kivételnek) Viszont, ha nem lenne sötétítés, és be lehetne látni az üzletbe, az némileg visszatartó erő lehet. (más áruházakat is kirabolnak, de a dohányboltok kifejezett célpontok lettek)
Pasa írta:
Attis írta:Igen, a fóliás ablak a hibás... Meg TI (te)!! Akik ezt a szar törvényt lenyomtátok a torkunkon.
Értem a felháborodásodat, de egy trafikos haláláért nehogymár a kormányt tedd felelőssé. A törvény szar, a sötétítés hülyeség, de a 2010 előtt történtek miatt sokkal többen lettek öngyilkosok. Az nem bánt?
Lesz olyan, hogy gondolkozol is, mielőtt írsz, vagy örökre marad ez a "mocskosfidesz" mentalitásod? Igazi fradista keménymagos stílus (ti. mocskosújpest)... :gülü:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.