RADIOSITE Fórum

• AMC (FilmMania, Spektrum, Minimax, TV Paprika, SportTV stb.)

#1421  Szerző: tomee87
 2008.09.14. 12:19
mlaszlo írta:
Biztos van ebben is valami, de az elsődleges szempont szerintem a reklámidő értékesítés, mert míg a kis Discovery-ken egy ilyen megszakítás kb. 1 perc (ami bőven elég), addig a Discovery-n akár 4-5 perc, aminek nagy része reklám.
Nyilván van benne üzleti dolog is. De nem extra csatornákról van szó, mint pl. a kis Discovery-k amiket szinte mindenhol extra díjért digitális csomagokban adnak. Tehát nálunk már csak ezért is elvárható a reklámmentesség. Ha jól tudom a NatGeo Wildon sincs reklám.
 #1420  Szerző: mlaszlo
 2008.09.14. 12:07
jeek írta: Ezt még a régi fórumban is leírtam, hogy ennek nem feltétlen üzleti, hanem pszhiológiai célja van. Ugyanis a jól elkészített dokumentumfilmek általában 10-15perces részekre, blokkokra vannak bontva, mégpedig azért mert az ember bizonyítottan 10-15percnél tovább nem tud hatékonyan figyelni. A teljesen reklámmentes csatornákon (pl. The History Channel, Discovery World, Discovery Science-nél) is van ilyen megszakítás csak ott nem reklámokkal, hanem 1-1 ajánlóval szakítják meg 10-15 percenként az adott dokumentumfilmet. Az ismeretterjesztő DVD-ken és Videokazettákon is vannak ilyen semleges megszakítások, pl. 10-15mp feketeséget iktatnak be vagy épp semleges képeket mutatnak fél percig zenével alatta. Dokumentumfilmek esetén igen is szükséges a blokkokra osztottság, közte rövid töltelékkel. Filmeknél megint más a helyzet, mivel ott ugye nem szükséges annyira figyelni, mint egy dokumentumfilmnél ami ugye elsődlegesen oktató, felvilágosító szerepet tölt be, nem pedig szórakoztatót.
Biztos van ebben is valami, de az elsődleges szempont szerintem a reklámidő értékesítés, mert míg a kis Discovery-ken egy ilyen megszakítás kb. 1 perc (ami bőven elég), addig a Discovery-n akár 4-5 perc, aminek nagy része reklám.
 #1416  Szerző: tomee87
 2008.09.14. 11:49
mlaszlo írta:
Két műsor között szerintem még mindig kibírhatóbb a cseh reklám, mint a Discovery és a Nat Geo esetében a 10 percenkénti reklám és ajánló.
Ezt még a régi fórumban is leírtam, hogy ennek nem feltétlen üzleti, hanem pszhiológiai célja van. Ugyanis a jól elkészített dokumentumfilmek általában 10-15perces részekre, blokkokra vannak bontva, mégpedig azért mert az ember bizonyítottan 10-15percnél tovább nem tud hatékonyan figyelni. A teljesen reklámmentes csatornákon (pl. The History Channel, Discovery World, Discovery Science-nél) is van ilyen megszakítás csak ott nem reklámokkal, hanem 1-1 ajánlóval szakítják meg 10-15 percenként az adott dokumentumfilmet. Az ismeretterjesztő DVD-ken és Videokazettákon is vannak ilyen semleges megszakítások, pl. 10-15mp feketeséget iktatnak be vagy épp semleges képeket mutatnak fél percig zenével alatta. Dokumentumfilmek esetén igen is szükséges a blokkokra osztottság, közte rövid töltelékkel. Filmeknél megint más a helyzet, mivel ott ugye nem szükséges annyira figyelni, mint egy dokumentumfilmnél ami ugye elsődlegesen oktató, felvilágosító szerepet tölt be, nem pedig szórakoztatót.
 #1413  Szerző: mlaszlo
 2008.09.14. 11:32
Sz. írta: Most, hogy új tulaj van, gondolom majd ez is "javulni" fog és kapunk 5 percenként szép cseh reklámokat a Spektrumon is.
Ez közel sem biztos. A Filmmúzeum, TV Paprika és a TV Deko sem szakítja meg reklámokkal a műsorokat, de az MGM sem.
Ha magyar bejegyzésű marad, akkor szerintem 5-10 percenkénti megszakításra lehetőség sem lenne.
 #1412  Szerző: Sz.
 2008.09.14. 11:23
mlaszlo írta:
jeek írta: Áhh neem. Nagyon csodás lesz egy eddig 100%-ban magyar nyelvű csatornán, cseh TV Shopot meg cseh feliratokat nézni. Már van ilyen sajnos, MGM, TV Paprika, TV Deko.... mondhatni maga tökély, míg más csatornák célja a 100% magyarosítás (lásd: Discovery, NatGeo) addig a Spektrum meg....
Neked meg nyilván teljesen mind1, mert te már így szoktad meg a Spektrumot évek óta.
Két műsor között szerintem még mindig kibírhatóbb a cseh reklám, mint a Discovery és a Nat Geo esetében a 10 percenkénti reklám és ajánló.
Most, hogy új tulaj van, gondolom majd ez is "javulni" fog és kapunk 5 percenként szép cseh reklámokat a Spektrumon is.
 #1411  Szerző: mlaszlo
 2008.09.14. 11:22
jeek írta: Áhh neem. Nagyon csodás lesz egy eddig 100%-ban magyar nyelvű csatornán, cseh TV Shopot meg cseh feliratokat nézni. Már van ilyen sajnos, MGM, TV Paprika, TV Deko.... mondhatni maga tökély, míg más csatornák célja a 100% magyarosítás (lásd: Discovery, NatGeo) addig a Spektrum meg....
Neked meg nyilván teljesen mind1, mert te már így szoktad meg a Spektrumot évek óta.
 #1410  Szerző: Sz.
 2008.09.14. 11:17
Én spec. rühellem. Ez is az egyik fő ok, ami miatt majd váltok IPTV-re a Digiről.
 #1408  Szerző: rsite1
 2008.09.14. 11:14
jeek írta:
MikySoft írta:A minőséggel sincs gond a Directen szerintem.

Attól meg nem kell hanyatt esni, hogy lesz pár cseh reklám,
és két nyelven lesz írva az, hogy "Ajánló", meg "Reklám", valamint a műsorok nevei.

Attól még ugyanúgy szinkronos, stb.
Ebben van valami, de szerintem akkor sem vészes. :)
 #1407  Szerző: tomee87
 2008.09.14. 11:10
MikySoft írta:A minőséggel sincs gond a Directen szerintem.

és két nyelven lesz írva az, hogy "Ajánló", meg "Reklám", valamint a műsorok nevei.

Áhh neem. Nagyon csodás lesz egy eddig 100%-ban magyar nyelvű csatornán, cseh TV Shopot meg cseh feliratokat nézni. Már van ilyen sajnos, MGM, TV Paprika, TV Deko.... mondhatni maga tökély, míg más csatornák célja a 100% magyarosítás (lásd: Discovery, NatGeo) addig a Spektrum meg....
 #1406  Szerző: rsite1
 2008.09.14. 11:05
A minőséggel sincs gond a Directen szerintem.

• 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.