RADIOSITE Fórum

  • DIGI (Digi Sport, Film Now, Digi World, Digi Life, Music Channel stb.)

 #20587  Szerző: Zoshi
 
Azt mondják Digi DVB-C-n már megy 2 3 napja, fekete kép, és a Digisport logóval, ami elvileg ez:

http://www.netboard.hu/kepek/posts/10518679.pic
 #20533  Szerző: Mauro
 
Digikábelen ma kéne hogy induljon.
 #20437  Szerző: mlaszlo
 
Eltűnik a foci a képernyőről?

Az utóbbi hetekben csak úgy röpködtek a szédítő összegek, amelyeket a Digi TV szolgáltató új sportcsatornája áldozna a közvetítési jogok megszerzéséért.

A labdarúgó Soproni Liga mérkőzései mellett a Bajnokok-Ligáját és a kézilabda, kosárlabda és vízilabda sportág eseményeit is a Digi TV sugározná. Egyelőre azonban a bukaresti székhelyű vállalattal – amely londoni források szerint komoly anyagi problémákkal küzd - nem írták alá a szerződést, az idő sürget, a szurkolók pedig joggal bosszankodnak, láthatják-e egyáltalán a magyar meccseket és a legrangosabb európai klubtrófea küzdelmeit.

A hazai sportnapilap és az egyik bulvárlap már májusban kész tényként közölte, hogy a következő idénytől a Digi TV heti három mérkőzést közvetít az élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban. Mindezért három esztendőn át évi 700 millió forintot fizet a cég. Ehhez persze az is szükséges, hogy a Sport TV ne éljen opciós jogával és a Duna Televízió is közvetíthessen péntek esténként, a megszokott 19 órás időpontban.

A Digi TV magyarországi ügyvezetője, Sári Endre azt nyilatkozta, számukra még a Bajnokok Ligájánál is fontosabb a Soproni Liga, ezért is fizetnek többet a magyar mérkőzésekért. Ezenkívül igyekezett megnyugtatni a futballszurkolókat, a jelenlegi néhány százezer helyett az összes, azaz mintegy hárommillió háztartásban szeretnének jelen lenni, ezért már tárgyalnak a többi hazai szolgáltatóval, hogy vegyék be a kínálatukba az adót.

Meglehetősen furcsa, hogy bő egy hónappal a Soproni Liga következő idényének rajtja előtt még a Magyar Labdarúgó Szövetségben sem tudják pontosan, kifizeti-e a Digi Tv az „eszement” összeget. És ne feledkezzünk meg azokról a focibarátokról, akik szívesen megnéznék kedvenc csapatukat a televízióban, csakhogy tanácstalanul állnak, előfizessenek-e egy újabb csomagra vagy váltsanak szolgáltatót – sokadszor – hogy láthassák a mérkőzéseket.

Miközben itthon a Digi TV szerepvállalásával foglalkozunk, a cambridge-i székhelyű Broadband Tv News televíziós elemző cég londoni munkatársa, Chris Dziadul tüzetesen áttekintette a Digi TV-t üzemeltető távközlési és kommunikációs vállalat, a romániai RCS/RDS gazdasági helyzetét. Az analízis szerint a vezető közép-kelet európai televíziós nagyvállalat látványos anyagi mélyrepülést produkál. A Romániában a legtöbb előfizetővel büszkélkedő, további öt országban, köztük Magyarországon is sugárzó RCS/RDS 9,7 millió eurós tartozást görget maga előtt.


Ekkora tartozás mellett hogy akarják majd kifizetni a jogdíjakat? Az is lehet, hogy a végén nem lesz belőle semmi? DigiKábelen az ÁSZF szerint holnap kellene indulnia a DigiSport-nak, de még semmi jele a csatornának.
 #20019  Szerző: mlaszlo
 
Szabi írta:A többi IKO csatorna a T-Home-on kiváló, nem hiszem, hogy az IKO kimenő jelével lenne gond. Ez ugyanolyan UPC csúsztatás, mint a VIVA és az MTV ergya hangja, ott is azt mondják, hogy a Viacom hibája, pedig marhára nem (UPC kábelen jó, Comedy Central kiváló).
Nem feltétlenül a jel minősége rossz, hanem a bedigitalizálásé. A Film+ és Film+2 csatornákon sokszor elég gyatra minőségűek a filmek. A Poén-on az RTL-s show műsorok katasztrofálisak, annyira pixelesednek. A DOQ-n pedig a dokumentumfilmek minősége nagyon gyenge.
Az MTV hangja optikán talán tényleg egy kicsit jobb, de alig van zene rajta. A VIVA szerintem optikán is elég gyenge, a Comedy meg hajlamos kockásodni egyes műsoroknál.
Szabi írta:Hát igen, jó kérdés. Még csak azt se mondhatják, hogy nem akarnak feleslegesen bérelni sávszélességet az üvegen, mert az optikai hálózat is az ő kezükben van.
Igen, ez elég furcsa, ráadásul a T-Sat indulása óta tőlük is lehet venni a Film+ és Cool csatornákat, az meg elég érdekes, hogy ahhoz a szolgáltatóhoz, amelyik ezt a módot választja, már egy kétszeresen tömörített jel érkezik.
Szabi írta:A UPC csatornák felbontása helytakarékossági okok miatt kicsi, a sávszélességgel nincs különösebb gond. Ha ezt az átvevő szolgáltató már nagyobb felbontásban adja tovább, akkor homályos lesz a kép (lásd Digi-s M1). Gondolom ez lehet a baj a T-nél is, de a leggázabb az az, hogy a Directről veszik...
Ismerem ezt a csökkentett felbontást, de az pedig talán még rosszabb, amit a Digi csinál, hogy azokat a műsorokat is nagyobb felbontással adja, amiknek alacsony a felbontása (pl. HBO, Discovery csatornák.
 #20013  Szerző: MrG
 
mlaszlo írta:A Film+ és a Cool tényleg nem az igazi, de ott sajnos az IKO-s bejövő jel sem a legjobbak közé tartozik.
A többi IKO csatorna a T-Home-on kiváló, nem hiszem, hogy az IKO kimenő jelével lenne gond. Ez ugyanolyan UPC csúsztatás, mint a VIVA és az MTV ergya hangja, ott is azt mondják, hogy a Viacom hibája, pedig marhára nem (UPC kábelen jó, Comedy Central kiváló).
mlaszlo írta:Azt mondjuk nem értem, hogy a T a két saját érdekeltségű csatornáját miért más szolgáltatótól veszi, amikor a többi IKO-s csati megy optikán, de ezt itt mondjuk OFF téma.
Hát igen, jó kérdés. Még csak azt se mondhatják, hogy nem akarnak feleslegesen bérelni sávszélességet az üvegen, mert az optikai hálózat is az ő kezükben van.
mlaszlo írta:Nem elképzelhetetlen, hogy a T-nél nincs jól beállítva valami, mert a Direct-en tényleg nincs gond a két Sport TV-vel. A Sport1, Sport2 és a Sport Klub kapja a legnagyobb sávszélességet, átlagosan 3-3,2 Mbps-al mennek, de szükség esetén kapnak akár 4-5 Mbps-t is.
A UPC csatornák felbontása helytakarékossági okok miatt kicsi, a sávszélességgel nincs különösebb gond. Ha ezt az átvevő szolgáltató már nagyobb felbontásban adja tovább, akkor homályos lesz a kép (lásd Digi-s M1). Gondolom ez lehet a baj a T-nél is, de a leggázabb az az, hogy a Directről veszik...
 #20008  Szerző: mlaszlo
 
Szabi írta:
Én a T-Home-on tudom nézni őket - akik a UPC Directről veszik és állítólag alig tömörítik újra -, ott elég szar, pixeles, homályos. Viszont a Digis verzió sokkal, de sokkal jobb, ők optikán viszik ki Bukarestbe, ebből gondolom, hogy a UPC Directnél nem kóser valami (meg amúgy sokan mondták is, hogy elég gyatra a minőségük, hasonlóan a Coolhoz, Jetixhez, Nat Geohoz, Film+-hoz, amiket szintén a UPC DTH oszt el).

Amúgy meg ennél nagyobb bajom sose legyen. :D
A Film+ és a Cool tényleg nem az igazi, de ott sajnos az IKO-s bejövő jel sem a legjobbak közé tartozik. Azt mondjuk nem értem, hogy a T a két saját érdekeltségű csatornáját miért más szolgáltatótól veszi, amikor a többi IKO-s csati megy optikán, de ezt itt mondjuk OFF téma.
Nem elképzelhetetlen, hogy a T-nél nincs jól beállítva valami, mert a Direct-en tényleg nincs gond a két Sport TV-vel. A Sport1, Sport2 és a Sport Klub kapja a legnagyobb sávszélességet, átlagosan 3-3,2 Mbps-al mennek, de szükség esetén kapnak akár 4-5 Mbps-t is.
 #20005  Szerző: MrG
 
mlaszlo írta:
Szabi írta:A Sport1 - Sport2 UPC Directes (elosztható) verziójánál kicsit jobbak a román GSP-k, ez még fontos. Nagyjából olyanok, mint az Amos-os SportKlub, lehelletnyit gyengébbek.

Ez persze nem jelent semmit, ettől még a magyar DigiSport lehet majd sokkal jobb és sokkal rosszabb is.
Értem, pedig a Sport1 és a Sport2 szerintem nem olyan rossz minőségű. Persze a külföldi sportcsatornákkal nem lehet összehasonlítani, de a két Eurosport-nál sokkal jobb minőségűek.
Én a T-Home-on tudom nézni őket - akik a UPC Directről veszik és állítólag alig tömörítik újra -, ott elég szar, pixeles, homályos. Viszont a Digis verzió sokkal, de sokkal jobb, ők optikán viszik ki Bukarestbe, ebből gondolom, hogy a UPC Directnél nem kóser valami (meg amúgy sokan mondták is, hogy elég gyatra a minőségük, hasonlóan a Coolhoz, Jetixhez, Nat Geohoz, Film+-hoz, amiket szintén a UPC DTH oszt el).

Amúgy meg ennél nagyobb bajom sose legyen. :D
 #19997  Szerző: mlaszlo
 
Szabi írta:A Sport1 - Sport2 UPC Directes (elosztható) verziójánál kicsit jobbak a román GSP-k, ez még fontos. Nagyjából olyanok, mint az Amos-os SportKlub, lehelletnyit gyengébbek.

Ez persze nem jelent semmit, ettől még a magyar DigiSport lehet majd sokkal jobb és sokkal rosszabb is.
Értem, pedig a Sport1 és a Sport2 szerintem nem olyan rossz minőségű. Persze a külföldi sportcsatornákkal nem lehet összehasonlítani, de a két Eurosport-nál sokkal jobb minőségűek.
  • 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36