RADIOSITE Fórum

  • DIGI (Digi Sport, Film Now, Digi World, Digi Life, Music Channel stb.)

 #19988  Szerző: MrG
 
A Sport1 - Sport2 UPC Directes (elosztható) verziójánál kicsit jobbak a román GSP-k, ez még fontos. Nagyjából olyanok, mint az Amos-os SportKlub, lehelletnyit gyengébbek.

Ez persze nem jelent semmit, ettől még a magyar DigiSport lehet majd sokkal jobb és sokkal rosszabb is.
 #19975  Szerző: mlaszlo
 
Szabi írta: Egyébként a DigiSport minőségével kapcsolatos aggályok helytállóak, épp pár órája lestem bele a leendő csatorna román megfelelőibe egy kedves ismerősömnél, azaz a GSP1-2-3-ba. Mondjuk úgy, hogy egy 10-es skálán (ahol a T-Home Sat-on lévő RTL Klub a 10) 4-5 körül van a minőségük és természetesen 4:3-as képarányúak. Ellenben a DigiFilm 1-2 egész jó, szintén 4:3, de élesebb a kép és alig pixelesedik, az olyan 5-6.

Az viszont elképzelhető, hogy a további kábelhálózatok felé a csatornát optikán továbbítják, ha így lesz, akkor mindegy, hogy milyen minőségben adják fel az Intelsatra.
Akkor lehet, hogy ez lesz a leggyengébb minőségű magyar sportcsatorna? (Bár az Eurosport2 sem éppen a jó képminőségéről híres)
Kíváncsi leszek milyen sűrűn akad be majd az encoder 0,9-1 Mbit-es sávszélességre, ez a Digi-nél ugyanis elég gyakran megesik :D
A kábelesek szerintem csak saját költségen hozhatják el optikán, a Digi biztos csak a műholdas elérést fogja biztosítani. Kérdés, hogy az amúgy sem alacsony jogdíjon felül még melyik szolgáltató vállalna be többletköltséget, hogy jobb minőségben hozza el a csatornát.
 #19972  Szerző: MrG
 
Chester írta:De akkor is gyülöm őket. Mindent felvásárolnak, nemtom mér, h esetleg akinél nem lesz, pl kis cégeknél, ott ne maradjon semmi? F1-Motogp nem kell nekik???
Az üzlet az üzlet, erősebb kutya b@szik.
Kis cég? Melyik kisebb? Sport1-2 (UPC), SportKlub-SK+ (IKO), netán Eurosport1-2? :roll:

Egyébként a DigiSport minőségével kapcsolatos aggályok helytállóak, épp pár órája lestem bele a leendő csatorna román megfelelőibe egy kedves ismerősömnél, azaz a GSP1-2-3-ba. Mondjuk úgy, hogy egy 10-es skálán (ahol a T-Home Sat-on lévő RTL Klub a 10) 4-5 körül van a minőségük és természetesen 4:3-as képarányúak. Ellenben a DigiFilm 1-2 egész jó, szintén 4:3, de élesebb a kép és alig pixelesedik, az olyan 5-6 ezen az általam kitalált képzeletbeli skálán. :)

Az viszont elképzelhető, hogy a további kábelhálózatok felé a csatornát optikán továbbítják, ha így lesz, akkor mindegy, hogy milyen minőségben adják fel az Intelsatra.
 #19968  Szerző: Zoshi
 
Hát, látásbeli nem sok, de amit hallotam róla.. Mindegy várjuk meg az indulást azt meglátjuk.

De akkor is gyülöm őket. Mindent felvásárolnak, nemtom mér, h esetleg akinél nem lesz, pl kis cégeknél, ott ne maradjon semmi? F1-Motogp nem kell nekik???
 #19958  Szerző: rsite1
 
Chester írta:Már most is utálom emiatt a Digit. Ha ezt megcsinálja.. Csak döglene be a csatornájával együtt..

Milyen lesz a minőség? Kiv vagyok.. Ha olyan mint a digitv.... :shoot:
Elvégre kurva nagy fogalmad van mindenről...
 #19937  Szerző: mlaszlo
 
Chester írta:Már most is utálom emiatt a Digit. Ha ezt megcsinálja.. Csak döglene be a csatornájával együtt..

Milyen lesz a minőség? Kiv vagyok.. Ha olyan mint a digitv.... :shoot:
Valakin be kell hozni azt az 1-2 milliárd forintot, amit most kiadtak a közvetítési jogokra. Mivel a saját hálózatukon ebből plusz bevétel nem lesz, így gondolom más szolgáltatókon keresztül próbálják meg behozni a költségeket.
A minőség nem tudom milyen lesz, de olyan profi közvetítésről, mint amit az m1 csinált az utóbbi időben (16:9+esetenként HD) álmodni sem lehet. Már az is csoda lenne, ha 16:9-el adnának.
 #19936  Szerző: Zoshi
 
Már most is utálom emiatt a Digit. Ha ezt megcsinálja.. Csak döglene be a csatornájával együtt..

Milyen lesz a minőség? Kiv vagyok.. Ha olyan mint a digitv.... :shoot:
 #19935  Szerző: mlaszlo
 
Mauro írta:Én Digi TV-re tippeltem. Milyen lesz a minősége?
Ez majd akkor derül ki, ha elindul.
 #19934  Szerző: mlaszlo
 
mg írta: vagy berakják, aztán még tovább emelik az árat egy olyan csatornáért, amire a büdös életben nem kapcsolok. akkor tépem ki a kábelt :)
Én se örülnék ha magas áron felvennék a kínálatba a szolgáltatók, ha nálunk is 1-1,5€-t kérnének előfizetőnként, akkor 2-3 csatornától is elveheti a helyet.
 #19930  Szerző: Mauro
 
Én Digi TV-re tippeltem. Milyen lesz a minősége?
  • 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36