RADIOSITE Fórum

  • MTG (Viasat Explore, History, Nature, Epic Drama)

 #9849  Szerző: Mauro
 
CSI Mimaminak csütörtökön vannak premirer részei. Pont az nap kockásodotbe többször is V3. Azt nem tudom hogy egy órával késöbb ismétlés is ilyen volt.
 #9827  Szerző: MrG
 
Valaki írta valahol, hogy kár, hogy UPC-n nincs TV6.
Hát én nagyon szurkolok nekik, hogy soha ne rakják be, sőt, az összes kábelszolga vegye ki!

Egyszerűen undorító, amit a Viasat művel.
Úgy tervezték, hogy a Viasat3 ingyenessé válik a DVB-T által és a nézettségi versenyre koncentrál inkább, emellett pedig megmarad az elég drága TV6 fizetősnek, hogy onnan is legyen bevétel.

Ehelyett most az lett, hogy DVB-T-ről szó sem lehet, és a Viasat háztarásonkénti díját is felemelik jelentősen...
Elég önmagában véve elég pofátlan üzletpolitika, de még oké lenne, ha lenne legalább normális műsor e 2 csatornán. Szerintem abszolút nincs. Ősrégi filmeket és 20× oda-vissza játszott sorozatokat adnak. Semmi újat nem mutatnak fel, annak ellenére, hogy ilyen sokat elkérnek. November óta rohamosan zuhan a színvonal mind2 csatornán, pedig a V3 egykoron szerintem nagyon jó volt. A Viasat3-on tegnap-tegnapelőtt már éjfélkor adászárás volt, mert nem tudták normálisan megtölteni a napot. Egyik nap 21-től így épült fel a műsorstruktúra: CSI (ezredszer ugyanaz), majd CSI:Miami (ezredszer játszották ezt a részt), majd ugyanezt a 2-t megismételték közvetlenül utána. Fél1-kor meg már fogadott is a szép "jó éjszakát" kép és a jó zene... egy időben 24 órás volt a V3.

A legjobb az lenne szerintem, ha megszűnne mind2, egykét nézettebb sorozat meg átkerülne a közszolgálati TV-re, a meccsek meg a sportcsatornákra...

Egyébként a reklámokat nézve már eléggé döglődnek (ezt persze kompenzája a magasabb előfizetési díj), már szinte csak mobilfóniás szarokat hirdetnek rajtuk... :D


Kár ebből a szempontból, hogy nem fogadták el a Médiatörvény-tervezetet, mert az keményen megfingatta volna az egész bandát.
 #9712  Szerző: Mauro
 
Másnál is kockásodot a Viasat 3 tegnap?
 #9711  Szerző: hdshouter
 
Valaki nézte már olyan hajnal 2 óra felé a Viasat-ot? Ugye ott van, az a szöveg egészen 6 óráig, hogy "JÓ éjszakát! A Viasat3 reggeli műsora hamarosan kezdődik."

És közben olyan jó kis zenék mennek! Olyan kellemes Funky-Jazz. Az ilyenre jó elaludni is... :D
 #8340  Szerző: Mauro
 
mlaszlo írta:
mg írta:Aki 16:9-es LCD tévén analóg jelet néz, meg SD-t, na, az meg is érdemli. Baromi gyönyörű egy fix képpontokból álló 1280x720-as kijelzőn a széthúzott 720x576-os kép, ahol egy képpont se a helyén jelenik meg, hanem szétmosott paca.
Akkor mit csináljon az, akinél nem érhető el HD adás és elromlik vagy szeretné lecserélni a tv-jét? Sok helyen már csak LCD és plazma tv-t árulnak, CRT-ből pedig már szinte csak noname készülékeket,
HELLO HD mindenhol van. Meg FTA HD adások.
 #8332  Szerző: djlacee
 
Na de egy Budapest TV :lol: :lol: :lol:
 #8331  Szerző: mlaszlo
 
mg írta: az megszívta. az LCD-nek megvan az a tulajdonsága, hogy olyan forrással néz ki jól, ahány képpontból áll a kijelző, vagy nagyobbal (1080as nézhet ki jól 720-as felbontású kijelzőn).
szóval lehet rajta a (ráadásul még össze is tömörített) SD adásokkal bűvészkedni, de fölösleges, maga a kép lesz az, ami élvezhetetlen, attól függetlenül, hogy hol van fekete csík vagy hol van a logó.
Ez igaz, persze ez függ attól is, hogy ki mennyire igényes, illetve kényes, egy HD adás valóban másképp mutat rajta, de egy jó minőségű SD adásnak (pl. RTL Klub, HBO, m2) egyáltalán nincs rossz képe egy LCD tv-n, főleg ha az még 16:9-es is (most nem a upc direct vagy a digi tv tömörített SD csatornáira gondolok).
 #8330  Szerző: mg
 
mlaszlo írta:Akkor mit csináljon az, akinél nem érhető el HD adás és elromlik vagy szeretné lecserélni a tv-jét? Sok helyen már csak LCD és plazma tv-t árulnak, CRT-ből pedig már szinte csak noname készülékeket,
az megszívta. az LCD-nek megvan az a tulajdonsága, hogy olyan forrással néz ki jól, ahány képpontból áll a kijelző, vagy nagyobbal (1080as nézhet ki jól 720-as felbontású kijelzőn).
szóval lehet rajta a (ráadásul még össze is tömörített) SD adásokkal bűvészkedni, de fölösleges, maga a kép lesz az, ami élvezhetetlen, attól függetlenül, hogy hol van fekete csík vagy hol van a logó.
 #8329  Szerző: mlaszlo
 
Mauro írta: Akkor vajon TV 6 miért nem úgy ad. Digitális kábel TV-n biztos, hogy továbbítják a 16:9es jelet. Analóg meg ne rakják ki Pan&Scan-ra mert csak kiszúrnának azokkal, akik van vagy terveznek 16:9es tv venni.
Szolgáltatótól függ, hogy továbbítja-e a 16:9-es jelet, mert én azt az infót kaptam korábban, hogy amikor a Viasat Explorer-en és History-n a letter box-ban van a logó, akkor az valójában már 16:9-es adás, csak a kábeleseknél 4:3 letter box nézetre van bellítva a vevő, így hiába a digitális kábel tv, az előfizető akkor sem tud változtatni a képarányon.
Hogy a TV6-on miért nem ugyanoda rakják a logót, azt sajnos nem tudom.
 #8328  Szerző: mlaszlo
 
mg írta:Aki 16:9-es LCD tévén analóg jelet néz, meg SD-t, na, az meg is érdemli. Baromi gyönyörű egy fix képpontokból álló 1280x720-as kijelzőn a széthúzott 720x576-os kép, ahol egy képpont se a helyén jelenik meg, hanem szétmosott paca.
Akkor mit csináljon az, akinél nem érhető el HD adás és elromlik vagy szeretné lecserélni a tv-jét? Sok helyen már csak LCD és plazma tv-t árulnak, CRT-ből pedig már szinte csak noname készülékeket,
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28