RADIOSITE Fórum

  • Euronews

 #179416  Szerző: altermanus
 
Lehet nem ide tartozik, de valamilyen szinten mégis.
Képzeljétek el, hogy az angol adás, nagyon eltér a többi nyelven adott adáshoz képest.
Az angol adásnál vannak bemondók, elemzők (Kicsit CNN), a többi nyelven maradt az a struktúra, hogy 1 órában legalább 3x elmondják a főbb híreket, néha egy magazinműsor van.
Valaki azt írta más fórumukon, hogy ez lett a páneurópai adás. (mármint az angol nyelvű)
Van erről valami közlemény? Én semmit nem találtam.
 #171720  Szerző: altermanus
 
Teszek még egy próbát, hátha kijavítják :troll:
Kép
A facebook csoport az egy témát érdeklő közösség. Nekik Facebook oldaluk van és nem csoportjuk...
 #170767  Szerző: altermanus
 
hát az is hozzátartozik a történethez, hogy túl van lökve a hang és a mikrofonok sem tökéletesek... :sealed:
 #170762  Szerző: djlacee
 
A magyarra viszont elkelne valami limiter, mert az egyik riport ordít, a másikat meg alig hallani
 #170758  Szerző: altermanus
 
Mióta műholdról nézem az adást, már tudom hol vannak a magyar adás és a francia központi adásba bekapcsolódás.
Amikor valami tematikai adás, magazin (Futuris, Space, cinema) vagy ,,no comment" megy, esetleg deviza árfolyam van, akkor visszakapcsolnak a központba, magyar hangsávot használva.
Amikor a hírek mennek, akkor szabad kezet kap a magyar szerkesztőség (de így az orosz, német, francia, angol is) ugyanis, úgy válogatják a híreket ahogyan nekik tetszik.
Értem ezt ezalatt, hogy előbbre rakhatják a magyarokra vonatkozó híreket (ha van az euronewsnál ilyen), és utána jönnek az EU és a világ eseményei.
Az már csak hab a tortán, hogy a kép alján magyarul írják ki a híreket. Ott sokszor olyan is olvasható, amiről nem csinálnak videó riportot. Például a Tesco Strike (angolosan kifejezve magam!).
Sőt, most nincs olyan mint előtte, hogy no commentbe megy a magyar hangsávon egy videó tudósítás, a többin meg megy a kommentár.
Azt nem mondom, hogy jobb mint volt, de legalább értem, miért van sokszor gumizene a csatornán.
Viszont én visszatenném a régire a csatorna műsorát...
Fél óránként hírek, utána magazin műsorok, így ez olyan, mint egy kereskedelmi filmcsatorna állandó változásokkal... nem tudni mikor jön az amit szeretnék megnézni... ezen kellene még szerintem változtatni!
(igen tudom, fent van a neten, de kaja közben, nem a laptopon akarod nézni az euronews videóit)
 #170082  Szerző: altermanus
 
akkor felvetem az én verziómat :)
míg magyarul szól addig nincs megkötés, mennek a hírek meg minden, de van olyan - gondolom én, mert gumizene, és utána jön a devizaárfolyam jelentés -, hogy visszakapcsolnak a rendes anyacéghez, és mind a 13 (vagy nem tudom hány) nyelven ugyanakkor van a devizajelentés
miért nem lehet, hogy olyat csinálni, hogy amit le kell adni a ,,fejállomásról, azt megkapják felvételbe, és amikor úgy gondolja a magyar műsorszerkesztő bedobja, persze a kötelezettségnek megfelelően...
...
és míg írtam néztem 4-5 különböző nyelvű streamet, mindegyiken egyszerre volt az árfolyam jelentés
 #170039  Szerző: Gr3g0ry
 
altermanus írta:mégis mi lenne a magyar hangsávval? :gülü2: egyedien ad minden nyelven az euronews... (mellesleg a hír teljes egészében fent volt a honlapjukon)
Esetleg nincs szikronban a "képpel"? Lefogadom hogy más nyelveknél nincs ilyen probléma.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16