RADIOSITE Fórum

  • HalomTV - Százhalombatta

 #121348  Szerző: NyokeeZsoltTinKA
 
Csak most nézem: Nem tudom, mióta, de a Telekom analógra visszakerült az eddigi frekire. Most valahogy tisztább a kép. :)
 #120945  Szerző: mlaszlo
 
joe írta: A Telekom értesült az analóg terjesztés megszűnéséről, csak éppen nincs központ oldali berendezésük a DVB-T vételre, a beszállítójuknak nincs a raktárában félprofesszionális táv felügyelhető DVB-T/analóg vevőegység (csak megrendelésre, több hónapos szállítási határidővel) -> átmenetileg elsötétült a csatorna :( Jogilag a HalomTV szegte meg a szolgáltatóval kötött szerződést, mert nem jelezték 90 nappal korábban a műsorszórásban beállt változtatást. Joe
Ügyesen ejtették meg akkor ezt az átállást. Vajon Százhalombattán is elsötétült a UPC hálózatán vagy ők más forrásból kapják?
 #120944  Szerző: joe
 
mlaszlo írta:
NyokeeZsoltTinKA írta: Ezzel ki is került a T-home analóg kínálatából?
Csak mert egy ideje nincs a helyén semmi. (S11 - 231 Mhz)
Valószínűleg a Telekom a földi analógról vette és ahogy a csatorna a nézőket sem értesítette előre az átállásról, így gondolom a Telekom-ot sem. Szerintem írni kellene a Telekomnak vagy jelezni nekik telefonon, mert lehet továbbra sem tudnak az átállásról vagy írni a Halom TV-nek, hogy vegyék fel a kapcsolatot a kábelszolgáltatóval.
A Telekom értesült az analóg terjesztés megszűnéséről, csak éppen nincs központ oldali berendezésük a DVB-T vételre, a beszállítójuknak nincs a raktárában félprofesszionális táv felügyelhető DVB-T/analóg vevőegység (csak megrendelésre, több hónapos szállítási határidővel) -> átmenetileg elsötétült a csatorna :( Jogilag a HalomTV szegte meg a szolgáltatóval kötött szerződést, mert nem jelezték 90 nappal korábban a műsorszórásban beállt változtatást. Joe
 #120943  Szerző: LuciFerko
 
Na ez a nagyon elcseszett marketing. Maguknak csinálják? :gülü2:
 #120942  Szerző: mlaszlo
 
NyokeeZsoltTinKA írta: Ezzel ki is került a T-home analóg kínálatából?
Csak mert egy ideje nincs a helyén semmi. (S11 - 231 Mhz)
Valószínűleg a Telekom a földi analógról vette és ahogy a csatorna a nézőket sem értesítette előre az átállásról, így gondolom a Telekom-ot sem. Szerintem írni kellene a Telekomnak vagy jelezni nekik telefonon, mert lehet továbbra sem tudnak az átállásról vagy írni a Halom TV-nek, hogy vegyék fel a kapcsolatot a kábelszolgáltatóval.
 #120913  Szerző: mlaszlo
 
LuciFerko írta: A helyszín Érd, ugye?
Igen, de szerintem mindenképpen gyengébb, mint az analóg időben, mert kis szobai antennával be lehetett elég jó minőségben hozni, most ez esélytelen. A padlástéri antennával is ha irányba fordítottam akkor sem jött kimagasló jelszinttel. Hogy ez most a magasabb frekvencia oka vagy a digitális ennyit tud, azt nem tudom. Mindenesetre a helyi tv-k esetében nem nyerő, hogy teljesen más irányból adnak, mint az országosak.
 #120912  Szerző: LuciFerko
 
mlaszlo írta:
LuciFerko írta:Itt is megtörtént az átállás
http://dtvnews.hu/hirek/digitalisan-sug ... -televizio
Valóban, de nem egyszerű fogni, gyengébben jön, mint az analóg időben, magasabb frekvenciára is került. Csak irányított antenna fogja be, ezzel csak az a baj, hogy az országos adókhoz képest majdnem ellentétes irányból ad. Lehet, hogy kültéri antenna összeszed elég jelet, de padlástéren egy pontot sikerült találnom, ahol a minimum jelszinttel jön az országosak mellett, de szerintem rossz időben nem is fog menni.
A helyszín Érd, ugye?
 #120910  Szerző: mlaszlo
 
LuciFerko írta:Itt is megtörtént az átállás
http://dtvnews.hu/hirek/digitalisan-sug ... -televizio
Valóban, de nem egyszerű fogni, gyengébben jön, mint az analóg időben, magasabb frekvenciára is került. Csak irányított antenna fogja be, ezzel csak az a baj, hogy az országos adókhoz képest majdnem ellentétes irányból ad. Lehet, hogy kültéri antenna összeszed elég jelet, de padlástéren egy pontot sikerült találnom, ahol a minimum jelszinttel jön az országosak mellett, de szerintem rossz időben nem is fog menni.