RADIOSITE Fórum

  • UPC Direct

 #1825  Szerző: tomee87
 
Chester írta: Ez kérés akart lenni? :D
Igen, valami olyasmi :mrgreen: Mostmár járjunk a végére a dolgoknak, fúrja az oldalam :P
 #1811  Szerző: Zoshi
 
jeek írta:Hát ez furcsa nagyon, na majd hétvégén én is felveszek belőle, meg hátha Chester is fel tud venni belőle és akkor rájövünk mi is van valójában :D
Ez kérés akart lenni? :D Ok. Ma én is felveszek analóg, és digitális tv2 ről, meg az rtl klubról is ha kell. M1-en asszem mind2-ön monoszkóp megy éjjel.
 #1803  Szerző: tomee87
 
Hát ez furcsa nagyon, na majd hétvégén én is felveszek belőle, meg hátha Chester is fel tud venni belőle és akkor rájövünk mi is van valójában :D
 #1802  Szerző: mlaszlo
 
Megnéztem az éjszaka készített felvételt, 4:15 és 4:50 között végig a tv2 MTM-SBS-es monoszkópja ment sípolással, valamint a text is ment (ugyanis akadozva, de rögzíti a text-et is a box):
Kép Kép
Egyébként a tv2 már nem a ProSieben Sat1 Media Ag-hoz tartozik? Mert akkor miért az MTM-SBS felirata szerepel még a monoszkópon? Vagy csak résztulajdonosok a németek?
 #1791  Szerző: tomee87
 
Remélem sikerrel járunk, de majd amikor otthon leszek, hétvégén én is beállítok felvételt, analógra ill. digitálisra is.
 #1790  Szerző: mlaszlo
 
jeek írta: ok ;) Mondjuk elég későn lesz a műsorzárás :? De szerintem olyan 4:15-4:30 körülre állítsd be, akkor valószínű már a földi adók sem mennek.
Tényleg elég későn fejezik be a műsort. Akkor úgy állítom be az időzítést, ahogy mondtad.
 #1787  Szerző: tomee87
 
mlaszlo írta:
Akkor lehet, hogy ezt láttam. Kíváncsiságból beállítom éjjelre a beltérit, hogy vegyen fel a tv2-ről, akkor kiderül, hogy éjjel is van-e monoszkóp rajta.
ok ;) Mondjuk elég későn lesz a műsorzárás :? De szerintem olyan 4:15-4:30 körülre állítsd be, akkor valószínű már a földi adók sem mennek.
 #1786  Szerző: mlaszlo
 
jeek írta: Általában hamarabb bekapcsolják a földi adót, tehát ha 6:00-ra van kiírva műsorkezdés, akkor már 5:00-5:30 körül megy a földi adó az említett MTM-SBS-es monoszkóppal, általában mérőjellel (sípolás) alatta. Valószínűleg ezt láthattad akkor. És ekkor természetesen már a teltext is megy, ill a hang is NICAM Sztereó.
Akkor lehet, hogy ezt láttam. Kíváncsiságból beállítom éjjelre a beltérit, hogy vegyen fel a tv2-ről, akkor kiderül, hogy éjjel is van-e monoszkóp rajta.
 #1785  Szerző: tomee87
 
mlaszlo írta:
Bevallom őszintén éjszaka nem nagyon szoktam tv-zni, így nem tudom, hogy folyamatosan megy-e. Néhányszor kellett korán kelnem és olyan öt óra körül amikor bekapcsoltam a tv-t, akkor a tv2-őn még nincs adás, földi sugárzásban akkor még jel sincs, de a Direct-en ment a tv2 MTM-SBS-es monoszkópja és a teletextje is.
Általában hamarabb bekapcsolják a földi adót, tehát ha 6:00-ra van kiírva műsorkezdés, akkor már 5:00-5:30 körül megy a földi adó az említett MTM-SBS-es monoszkóppal, általában mérőjellel (sípolás) alatta. Valószínűleg ezt láthattad akkor. És ekkor természetesen már a teltext is megy, ill a hang is NICAM Sztereó.
 #1784  Szerző: mlaszlo
 
jeek írta: Lehetni lehet, de akkor azon jöhetne a kép is, tehát nem sok értelme van. Amúgy a monoszkóp milyen?? TV2-s vagy UPC Direct-es?
Bevallom őszintén éjszaka nem nagyon szoktam tv-zni, így nem tudom, hogy folyamatosan megy-e. Néhányszor kellett korán kelnem és olyan öt óra körül amikor bekapcsoltam a tv-t, akkor a tv2-őn még nincs adás, földi sugárzásban akkor még jel sincs, de a Direct-en ment a tv2 MTM-SBS-es monoszkópja és a teletextje is.
  • 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 64