RADIOSITE Fórum

  • Telekom

 #6262  Szerző: tomee87
 
djlacee írta: Aztán olyan kinek van? Nem hinném, hogy a 12 éves, 33cm-es VIDEOTON-omon látszódna bármi hiba
Pl. annak a 10 szerencsés PR-Telecom előfizetőnek aki a decemberi nyereményjátékban nyer majd egyet :P
Viccet félre téve. Egyre elterjedtebbek az LCD és Plazma TV-k (boltokban szinte csak azt lehet kapni), ill. nagyobb képernyős tv-k. És nem 33cm-es tv-re készítenek egy műholdas szolgáltatást.
 #6261  Szerző: djlacee
 
jeek írta:Igaz Full HD tv-n nézve :mrgreen:
Aztán olyan kinek van? Nem hinném, hogy a 12 éves, 33cm-es VIDEOTON-omon látszódna bármi hiba
 #6260  Szerző: tomee87
 
Sz. írta:
T-Home IPTV vagy DTH?
Mert az IPTV valóban okádék, a DTH-s változatnak viszont nincs baja egy másik fórum tagja által belinkelt felvételek alapján.
DTH. Azt mondta, UPC-nek szebb képe van az említett két csatornán. Igaz Full HD tv-n nézve :mrgreen:
 #6259  Szerző: Sz.
 
jeek írta:A PR fejállomásán beszélgettem a területi műszaki vezetővel, akinek hobbija a televíziózás, komoly műholdvevői vannak otthon, meg FULL HD-s tv-je meg minden :D Szerinte a T-Home-on lévő TV2-RTL Klub jelenleg rosszabb minőségű, mint pl. a UPC Directén lévő. A UPC Direct minőségétől sincs elragadtatva de jobbnak látja, mint a T-Home-t.
T-Home IPTV vagy DTH?
Mert az IPTV valóban okádék, a DTH-s változatnak viszont nincs baja egy másik fórum tagja által belinkelt felvételek alapján.
 #6258  Szerző: tomee87
 
A PR fejállomásán beszélgettem a területi műszaki vezetővel, akinek hobbija a televíziózás, komoly műholdvevői vannak otthon, meg FULL HD-s tv-je meg minden :D Szerinte a T-Home-on lévő TV2-RTL Klub jelenleg rosszabb minőségű, mint pl. a UPC Directén lévő. A UPC Direct minőségétől sincs elragadtatva de jobbnak látja, mint a T-Home-t.
 #5175  Szerző: tomee87
 
"Jelenleg a Magyar Telekomnál nem tudnak semmit arról, hogy hamarosan digitális műholdas (DTH-) szolgáltatással jelentkeznek."
Tisztára, mint a PR-esek, ők se tudnak semmit arról a bizonyos NHH bejegyzésről :mrgreen:
 #4556  Szerző: mlaszlo
 
Sz. írta: Fejezzük már be ezt a Digi-szar-minőségű-zést! Tény, hogy szar, igénytelen szolgáltató, de kép és hangminőséget tekintve a csatornák nagy részén a UPC Directnél pl. jobb. Én hétről hétre látom és csak azokkal a csatornákkal van különösebb baj, amiket más szolgáltatótól vesznek, ezt bátran ki merem jelenteni. Vannak időszakosan előforduló technikai problémák (mint pl. a múltkori F&H kockázódás), de alapvetően nem rossz. Ha olyan lesz a Boom, mint a Digi, vagy csak kicsit rosszabb, az már nem vészes. 5 évig volt UPC Directem, ahhoz képest a Digi igazi felüdülés volt (az, hogy néhány dolgot maszekban kell megoldani, pl. csatornakeresés vagy műsorújság vétele, engem hidegen hagy :) )
Rendben, elnézést, rosszul fogalmaztam, úgy értettem, hogy a Digi-nél gyengébb minőségű. De az továbbra is furcsa számomra, hogy a T-nél elvileg jó minőségű lesz a szolgáltatás és akkor pont a gyenge minőségű Boom-al akarnak közösködni. Elég nagy lesz a minőségi különbség a két szolgáltató csatornáit között, ráadásul pont az egyik prémium csatornát, a Cinemax-ot is a Boom csomagjából biztosítják. A Bitrate adatok alapján az pedig a Boom-nál gyengébb minőségű, mint a Direct-en.
Sz. írta:Én azt nem értem, hogy csomó hír szólt arról, hogy becsődölt a Boom és már nem osztanak beltériket sem, csak megy, de kérdéses, hogy meddig. Biztos jobban jár a T és a Boom is az együttműködésnek köszönhetően, csak majd az előfizetők nem...
Én végigkísértem a Boom 2 hónapos tesztfázisát és igencsak érdekes minőség volt, ezt tanusíthatom. Alig volt 32k-nál jobb hang a filmcsatornákon, a kép meg valami agyontömörített Video CD szintjén volt.
Lehet, hogy a T megmenti őket :)
Viccet félreértve én is hallottam erről a Video CD szintű minőségről.
Sz írta: Ez meg üzlet. Az AH konkurencia, nem adná olcsón egyrészt, másrészt pedig ha optikán hozzák el ezeket (ami elég valószínű), akkor már csak pár papírt kell aláírni és költözhet a kábelfeed az AH-ról a T-re. A csatornának és a szolgáltatónak is jó, a konkurens AH-nak és Telespazionak már nem annyira. A Hálózat TV-t pedig 2009-től kódolják.
Igen, ebben van valami. A Hálózat kódolásáról pedig nem tudtam, azt hittem lemondtak róla.
 #4555  Szerző: Sz.
 
mlaszlo írta:Valóban nem rossz, de a Boom-os csatornákra kíváncsi lennék. Sokan azt mondják, hogy még a Digi-nél is rosszabb a minősége...
Fejezzük már be ezt a Digi-szar-minőségű-zést! Tény, hogy szar, igénytelen szolgáltató, de kép és hangminőséget tekintve a csatornák nagy részén a UPC Directnél pl. jobb. Én hétről hétre látom és csak azokkal a csatornákkal van különösebb baj, amiket más szolgáltatótól vesznek, ezt bátran ki merem jelenteni. Vannak időszakosan előforduló technikai problémák (mint pl. a múltkori F&H kockázódás), de alapvetően nem rossz. Ha olyan lesz a Boom, mint a Digi, vagy csak kicsit rosszabb, az már nem vészes. 5 évig volt UPC Directem, ahhoz képest a Digi igazi felüdülés volt (az, hogy néhány dolgot maszekban kell megoldani, pl. csatornakeresés vagy műsorújság vétele, engem hidegen hagy :) )
mlaszlo írta:az pedig érdekes lesz, hogy a csomag egyik fele jó minőségű, a másik meg gyenge. A Boom-nál a http://www.satcodx.com oldal szerint a 96, illetve a 64 kbit/s-os hang sem ritka). Pl. furcsa lesz, hogy az MTV Two a T TP-jéről valószínűleg 192-es hanggal fog menni, míg az MTV Dance és az MTV Hits a Boom-tól 128-assal.
Én azt nem értem, hogy csomó hír szólt arról, hogy becsődölt a Boom és már nem osztanak beltériket sem, csak megy, de kérdéses, hogy meddig. Biztos jobban jár a T és a Boom is az együttműködésnek köszönhetően, csak majd az előfizetők nem...
Én végigkísértem a Boom 2 hónapos tesztfázisát és igencsak érdekes minőség volt, ezt tanusíthatom. Alig volt 32k-nál jobb hang a filmcsatornákon, a kép meg valami agyontömörített Video CD szintjén volt.
mlaszlo írta:Valamint nem értem, hogy pl. a Hír TV-t, Minimax-ot, Sport Klub-ot, VH1-t, Story TV-t, Hálózat TV-t, Vitál TV-t minek adják ők is fel műholdra, amikor egy másik TP-n ott vannak ezeknek a csatornáknak a műholdas feed-jeik és csak a Conax kódolást kellene rájuk rakni.
Ez meg üzlet. Az AH konkurencia, nem adná olcsón egyrészt, másrészt pedig ha optikán hozzák el ezeket (ami elég valószínű), akkor már csak pár papírt kell aláírni és költözhet a kábelfeed az AH-ról a T-re. A csatornának és a szolgáltatónak is jó, a konkurens AH-nak és Telespazionak már nem annyira. A Hálózat TV-t pedig 2009-től kódolják.
  • 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37