RADIOSITE Fórum

  • DVB-T

 #187926  Szerző: BMáté
 
Van bárkinek, bármilyen információja arról, hogy Mosonmagyaróváron mikor helyezik üzembe a DVB-T átjátszót?
 #186902  Szerző: rulek
 
joe írta: 2020.04.24. 20:54
rulek írta: 2020.04.23. 18:17 Nem látom mostanában a Csaba tv-t. benne volt az Oroscom kábel rendszerében de antennával is fogtam, de pár hete eltünk. A gyula tv is döglödött nálam Eleken . de most pár napja ha nem is erősen 40-45 %-on előjön. Tizenöt km-re van és a romám adók világosról a hegy tetejéről 50 km-ről gyönyörűen jönnek 98 %-al Tudom kicsi a gyula teljesitménye de mióta új frekvencián ad elég döglődős.
Csaba TV vételében változást nem tapasztalok itt Békésen, de a Gyula TV-t "elvesztettem", a 30-as csatornán egy román adást tudok venni...
shadoe írta:Furcsaságok nálam is vannak. Az ápr. 15-i átrendeződés után a szentesi beam a szabadon fogható kereskedelmi tévéket már nem a korábbi, elég stabil 57-es csatornán, hanem a 31-esen sugározza. Ezzel még nem is lenne gond. Azt tapasztalom viszont, hogy most a kékesi beam is erősebb lett, ugyanis korábban a 44-est a térségemben kínszenvedés volt stabilan fogni. A kékesit a 44-esről lehozták a 36-osra, és ha arra állítom ezt a nem túl nagy teljesítményű antennát, szépen hozza - ráadásul a 31-es szentesivel együtt. Igen ám, de közben ebben az antennaállásban jóformán sehogy se jön a Duna tévés műsorcsomag a kékesi adóról. Hogy ez hogy lehet, azt nem tudom, egyáltalán hogy jöhet erősebben az rtl/tv2-ős sugár, mint a közszolgálatis? Én ilyet még, amióta Mindig tévézek, sose tapasztaltam. :O
Te hol is vagy? - Kunszentmártonban ? - 36-oson Kékessel SFN sugároz Szolnok 19 kW-tal és Kecskemét 2kW-tal - még a 39-esen csak Kecskemét 2kW-tal "erősíti" Kékest. Az "A MUX"-ot Szolnok a 30-as csatornán sugározza 18kW-tal, ezt az adót te hogy veszed?
 #186894  Szerző: joe
 
rulek írta: 2020.04.23. 18:17 Nem látom mostanában a Csaba tv-t. benne volt az Oroscom kábel rendszerében de antennával is fogtam, de pár hete eltünk. A gyula tv is döglödött nálam Eleken . de most pár napja ha nem is erősen 40-45 %-on előjön. Tizenöt km-re van és a romám adók világosról a hegy tetejéről 50 km-ről gyönyörűen jönnek 98 %-al Tudom kicsi a gyula teljesitménye de mióta új frekvencián ad elég döglődős.
Csaba TV vételében változást nem tapasztalok itt Békésen, de a Gyula TV-t "elvesztettem", a 30-as csatornán egy román adást tudok venni...
shadoe írta:Furcsaságok nálam is vannak. Az ápr. 15-i átrendeződés után a szentesi beam a szabadon fogható kereskedelmi tévéket már nem a korábbi, elég stabil 57-es csatornán, hanem a 31-esen sugározza. Ezzel még nem is lenne gond. Azt tapasztalom viszont, hogy most a kékesi beam is erősebb lett, ugyanis korábban a 44-est a térségemben kínszenvedés volt stabilan fogni. A kékesit a 44-esről lehozták a 36-osra, és ha arra állítom ezt a nem túl nagy teljesítményű antennát, szépen hozza - ráadásul a 31-es szentesivel együtt. Igen ám, de közben ebben az antennaállásban jóformán sehogy se jön a Duna tévés műsorcsomag a kékesi adóról. Hogy ez hogy lehet, azt nem tudom, egyáltalán hogy jöhet erősebben az rtl/tv2-ős sugár, mint a közszolgálatis? Én ilyet még, amióta Mindig tévézek, sose tapasztaltam. :O
Te hol is vagy? - Kunszentmártonban ? - 36-oson Kékessel SFN sugároz Szolnok 19 kW-tal és Kecskemét 2kW-tal - még a 39-esen csak Kecskemét 2kW-tal "erősíti" Kékest. Az "A MUX"-ot Szolnok a 30-as csatornán sugározza 18kW-tal, ezt az adót te hogy veszed?
 #186884  Szerző: shadoe
 
Furcsaságok nálam is vannak. Az ápr. 15-i átrendeződés után a szentesi beam a szabadon fogható kereskedelmi tévéket már nem a korábbi, elég stabil 57-es csatornán, hanem a 31-esen sugározza. Ezzel még nem is lenne gond. Azt tapasztalom viszont, hogy most a kékesi beam is erősebb lett, ugyanis korábban a 44-est a térségemben kínszenvedés volt stabilan fogni. A kékesit a 44-esről lehozták a 36-osra, és ha arra állítom ezt a nem túl nagy teljesítményű antennát, szépen hozza - ráadásul a 31-es szentesivel együtt. Igen ám, de közben ebben az antennaállásban jóformán sehogy se jön a Duna tévés műsorcsomag a kékesi adóról. Hogy ez hogy lehet, azt nem tudom, egyáltalán hogy jöhet erősebben az rtl/tv2-ős sugár, mint a közszolgálatis? Én ilyet még, amióta Mindig tévézek, sose tapasztaltam. :O
 #186883  Szerző: rulek
 
Nem látom mostanában a Csaba tv-t. benne volt az Oroscom kábel rendszerében de antennával is fogtam, de pár hete eltünk. A gyula tv is döglödött nálam Eleken . de most pár napja ha nem is erősen 40-45 %-on előjön. Tizenöt km-re van és a romám adók világosról a hegy tetejéről 50 km-ről gyönyörűen jönnek 98 %-al Tudom kicsi a gyula teljesitménye de mióta új frekvencián ad elég döglődős.
 #186741  Szerző: joe
 
...az lett, de a 47-es elhagyásának a fő oka, hogy Szolnokon a 46-os csatornára a "D MUX" került közel 20kW teljesítménnyel és ez okozott zavart a szomszéd csatornán üzemelő kis teljesítményű helyi adó vételében...
 #186726  Szerző: Volvos
 
joe írta: 2019.09.13. 16:27
Volvos írta:Ez 1 dolog. Valamiért pályáztak a 28as frekire szerintem azért mert a 47es frekivel már az analóg adásnál is bajok voltak mint hogy most is vannak!
Semmivel sem lenne jobb, a 28-on csengődi adó sugározza a MindigTV C MUX-ot 42 kW-tal - ez az adó alig 90km-re van Szolnoktól. A békéscsabai Csaba TV a 28-ason sugároz, időnként az adótól 4km-re a 135km-re lévő nagyadó kiüti a Csaba Tv alig 10W-os adójának vételét...

Anno a 47-esen a szlovákok okozhattak zavart - Király-hegyi adó még Győr mellett ('90-es évek végén ott laktam) is zavarta a Győri VTV adásának vételét, ami annó szintén a 47-es csatornán üzemeltet...
Csak igazam lett! Már a 28-as csatornán sugároz a Szolnok TV...
 #184997  Szerző: joe
 
Volvos írta:Ez 1 dolog. Valamiért pályáztak a 28as frekire szerintem azért mert a 47es frekivel már az analóg adásnál is bajok voltak mint hogy most is vannak!
Semmivel sem lenne jobb, a 28-on csengődi adó sugározza a MindigTV C MUX-ot 42 kW-tal - ez az adó alig 90km-re van Szolnoktól. A békéscsabai Csaba TV a 28-ason sugároz, időnként az adótól 4km-re a 135km-re lévő nagyadó kiüti a Csaba Tv alig 10W-os adójának vételét...

Anno a 47-esen a szlovákok okozhattak zavart - Király-hegyi adó még Győr mellett ('90-es évek végén ott laktam) is zavarta a Győri VTV adásának vételét, ami annó szintén a 47-es csatornán üzemeltet...
 #184992  Szerző: Volvos
 
Ez 1 dolog. Valamiért pályáztak a 28as frekire szerintem azért mert a 47es frekivel már az analóg adásnál is bajok voltak mint hogy most is vannak! 1 időben még analógban az 59en adtak, azt tökéletesen lehetett fogni a környező településeken is, ahogy jött a digital átállás nem tudom miért visszamentek a 47re borzasztóan rosszul lehet venni még városon belül is vannak helyek ahol nézhetetlen! 1x 65% jelszint aztán 0! megint65% aztán 0! Van hogy napokig abszolút nincs jel! :vomit: Eger tv 51% on jön soha nincs kimaradás! :yes: Érdekes...
 #184987  Szerző: joe
 
Volvos írta:Üdvözlet! 2019.08.05. kijött 1 közlemény az új néplapban miszerint a Szolnok tv megpályázta az UHF 28 as csatit 30 napos jogvesztő határidővel. Az elmúlt hónapban többször is volt itt vétel 8 különböző adó jött de nem Szolnok tv. Valaki tud erről valamit?
??? - http://nmhh.hu/dokumentum/163977/helyi_ ... _utjan.pdf - Szolnok TV-nek érvényes engedélye van az UHF 47 csatorna használatára 2020.09.05-ig...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 203