RADIOSITE Fórum

  • DVB-T

 #164063  Szerző: joe
 
altermanus írta:Kérdésem lenne, akár az oldal illetékeséhez, akár szakértőhöz!
http://www.frekvencia.hu/lexikon/p/pal.htm
mivel már letörölték a kislexikont innen, ezért elkezdtem böngészni a neten, és találtam hasonlót és lenne 1 kérdésem - most kérek elnézést, ha elsőre nem értem!
a kérdésem az lenne, hogy két ,,aktív felbontás" van az oldalon, és melyik a valódi - mármint az analóg adásból amit láttunk anno - a 720x576, vagy a 768×576? És miért van kettő belőle?
Ez a megfogalmazás sincs rendjén, mert analóg PAL TV rendszernél csak a sorok száma volt adott 625 sor, ebből 575 sor látható...a sorok folyamatos analóg jelfolyamból álltak, vagyis az oszlopok száma nem értelmezhető.
A probléma akkor kezdődött, amikor bejöttek a digitális képbontó ill. rögzítő eszközök (DVD), ahol a sorok mellett az oszlopok számát is meg kellett határozni -> lett a 720x576 (1,25-os oszlop/sor arány), ami megfelelő felbontásban leképezte a PAL képet, a 4:3 képarány tartásához "téglalap" alakú pixeleket kellett alkalmazni, de egyszerűbb lett az áramköri megvalósítás. A valós 4:3-as kép négyzetes (square=SQ) pixelekkel 768x576 felbontással valósítható meg, de ez 1,3333333... arány, ami a digitális technikában egy időalappal nem valósítható meg...(1990-es évek műszaki technológiájában kell gondolkodni).
Joe
 #163860  Szerző: altermanus
 
Kérdésem lenne, akár az oldal illetékeséhez, akár szakértőhöz!
http://www.frekvencia.hu/lexikon/p/pal.htm
mivel már letörölték a kislexikont innen, ezért elkezdtem böngészni a neten, és találtam hasonlót és lenne 1 kérdésem - most kérek elnézést, ha elsőre nem értem!
a kérdésem az lenne, hogy két ,,aktív felbontás" van az oldalon, és melyik a valódi - mármint az analóg adásból amit láttunk anno - a 720x576, vagy a 768×576? És miért van kettő belőle?
 #162471  Szerző: altermanus
 
Sszilu írta:
altermanus írta:Kép
a DVBTMaps.eu alkalmazásban találtam... Valami van ott ,,4K Ultra HD" logo... most tényleg tesztelik, vagy csak ott van? DVB-T2?
Az Antennám csak UHF-re van kalibrálva és Sopron felé néz, úgyhogy ígyse, úgyse tudnám megnézni, de valaki megerősítené?
Szia!

Ez valós infó, íme, egy fotó, a 4K vételről:
Kép
A sugárzás T2, H.265 rendszerben, 2160 sor, kódolatlan.
Öttevényen nagy térerővel fogható.

Üdv.: Szilárd
Köszönöm :)
 #162469  Szerző: Sszilu
 
altermanus írta:Kép
a DVBTMaps.eu alkalmazásban találtam... Valami van ott ,,4K Ultra HD" logo... most tényleg tesztelik, vagy csak ott van? DVB-T2?
Az Antennám csak UHF-re van kalibrálva és Sopron felé néz, úgyhogy ígyse, úgyse tudnám megnézni, de valaki megerősítené?
Szia!

Ez valós infó, íme, egy fotó, a 4K vételről:
Kép
A sugárzás T2, H.265 rendszerben, 2160 sor, kódolatlan.
Öttevényen nagy térerővel fogható.

Üdv.: Szilárd
 #162467  Szerző: altermanus
 
Kép
a DVBTMaps.eu alkalmazásban találtam... Valami van ott ,,4K Ultra HD" logo... most tényleg tesztelik, vagy csak ott van? DVB-T2?
Az Antennám csak UHF-re van kalibrálva és Sopron felé néz, úgyhogy ígyse, úgyse tudnám megnézni, de valaki megerősítené?
 #158506  Szerző: PeterDX
 
DVB-T (Szlovákia) MUX 3 - STV1 HD és STV2 HD (új teletext).
 #157989  Szerző: djlacee
 
Kell már egy DVB-T2 vevő... De olyan, ami az osztrák kártyát is tudja fogadni, meg a környező országok DVB-T2 programjait is tudja nézhetővé tenni
 #157986  Szerző: Gr3g0ry
 
Sszilu írta:Sziasztok!

Pozsonyból erős jel van a D6-os csatornán, T2-rendszerben, de a H.264-es vevő nem tárol le semmit. :-(
Íme, a vétel fotója:
Kép

Az előzmény a Magyar TV-DX Klub fórumáról:
patriot írta:UltraHD csatorna lesz szabad Bratislava - 6 csatorna vertikal -5 kW (kamzík). RIO 16
Kel hozsá T2 HEVC (H265) készulék.
Üdv.: Szilárd
Nálunk lesz hasonló?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 203