RADIOSITE Fórum

  • DVB-T

 #4735  Szerző: centerweb
 
Iparági szakértők szerint gazdaságilag és műsorpolitikailag is irracionális döntés volt az m1-et és az m2-t is hd-minőségben továbbítani az új rendszerben, amikor jelenleg a műsorok 95 százaléka hagyományos felbontásban készül, ráadásul ez az arány az MTV új gyártóbázisának megépülése után is még évekig nem megy majd ötven százalék alá. Ennél is furcsább, hogy a Duna Televíziót is nagy felbontásban továbbítják majd, amikor a tévének jelenleg még nincsenek is megfelelő berendezései a hd-minőségű adás rögzítésére is továbbítására.
ezért nem értem, mi a fenének erőltetni ezt a HD-t... csak a sávszélt foglalja, elég lenne csináni egy sima MTV HD-t, amin mennének HD-ben az olyan műsorok.
 #4734  Szerző: t
 
mlaszlo írta:Hír tv és az ATV [...] társadalmilag hasznos műsorait
hát meg a tököm
 #4732  Szerző: mlaszlo
 
Ez szép, mondhatom:
Megmentették az ATV-t és a Hír tv-t
"Tegnap derült ki, hogy a Tv2 és az RTL Klub igent mondott az Antenna Hungáriának, így felkerülnek a digitális földfelszíni műsorszórásba, és ezért évente legalább 230 millió forintot kell fizetniük (Ennyi lenne a közszolgálati televízió kedvezményes, éves sugárzási díja, ha nem hd-minőségben sugároznának), viszont most úgy tűnik, hogy a Hír tv és az ATV éppen ellenkezőleg, pénzt fog kapni azért, hogy társadalmilag hasznos műsorait szétszórja az éterbe."
"az alku részeként az Antenna Hungária készségesen segít a két pártközeli adónak, cserébe mindhárom közszolgálati csatorna nagyfelbontású adással jelentkezik az első digitális multiplexen, amely minimum háromszoros sávszélességet vesz igénybe, vagyis háromszor több bevételt jelent az Antenna Hungáriának.

Iparági szakértők szerint gazdaságilag és műsorpolitikailag is irracionális döntés volt az m1-et és az m2-t is hd-minőségben továbbítani az új rendszerben, amikor jelenleg a műsorok 95 százaléka hagyományos felbontásban készül, ráadásul ez az arány az MTV új gyártóbázisának megépülése után is még évekig nem megy majd ötven százalék alá. Ennél is furcsább, hogy a Duna Televíziót is nagy felbontásban továbbítják majd, amikor a tévének jelenleg még nincsenek is megfelelő berendezései a hd-minőségű adás rögzítésére is továbbítására.

A hd-sugárzás azonban nemcsak azért jó, mert így a három közszolgálati csatornával megtelik az első multiplex, amire akár tíz hagyományos felbontású csatorna műsora is felférne, de végül is az államtól több mint kétmilliárd forinttal többet kaphat az Antenna Hungária évente. "
 #4614  Szerző: Pasa
 
Mert én autóba való vevőt veszek majd, olyanba meg biztos nem lesz HD-s (mert oda nem is kell).
 #4611  Szerző: Sz.
 
Pasa írta:Na de bocs, akkor aki nem HD-set vesz, az nem látja a közszolgálati műsort???
Így van (de úgyis ebből hepaj lesz és felpakolják majd SD-ben is...).
 #4610  Szerző: Pasa
 
Na de bocs, akkor aki nem HD-set vesz, az nem látja a közszolgálati műsort???
 #4609  Szerző: Sz.
 
Pasa írta:Valaki mondja meg (mert tudatlan vagyok), hogy a HD adások nézhetők-e SD vevővel?
Nem. Nem is érdemes venni MPEG4 HD-t nem tudó vevőket, na meg egyáltalán nem is érdemes venni semmilyen vevőt még egy jó fél évig, mert majd azután megy le szépen az áruk, ami most kb 50-60 ezer Ft körül mozog a legkevesebbet tudók körében.
 #4608  Szerző: Pasa
 
Valaki mondja meg (mert tudatlan vagyok), hogy a HD adások nézhetők-e SD vevővel?
 #4604  Szerző: Sz.
 
MikySoft írta:Milyen csatornák lesznek fent a MinDig TV-n?

M1, M2, Duna TV, Duna 2, Tv2, RTL Klub, ATV (?), HírTv (?), Viasat3 (?)

Az ATV-ben is a HírTv-ben nem vagyok biztos, mivel ők jelezték, hogy nem szeretnének fent lenni a kevesebb bevétel miatt.
Csak aztán a Parlament meg megszavazta, hogy a két TV legyen fent a DVB-T-n. Mi most akkor az igazság?

A Viasat3-ról meg nem tudok konkrétumot, de valahol mintha olvastam volna, hogy fent lesz.

Valaki aki tájékozottabb légyszi világosítson fel ez ügyben. Köszi.
Ami eddig biztos: M1HD, M2HD, DunaHD, RTL, TV2, HírTV (kódolva), ATV (kódolva), PRIME januártól, és MR1-2-3.
Viasat3 még vacillálhat (de egyébként 99%, hogy fent lesz)
Autonómia nem tudom. Szerintem azért szorítanak neki helyet.
 #4583  Szerző: rsite1
 
Milyen csatornák lesznek fent a MinDig TV-n?

M1, M2, Duna TV, Duna 2, Tv2, RTL Klub, ATV (?), HírTv (?), Viasat3 (?)

Az ATV-ben is a HírTv-ben nem vagyok biztos, mivel ők jelezték, hogy nem szeretnének fent lenni a kevesebb bevétel miatt.
Csak aztán a Parlament meg megszavazta, hogy a két TV legyen fent a DVB-T-n. Mi most akkor az igazság?

A Viasat3-ról meg nem tudok konkrétumot, de valahol mintha olvastam volna, hogy fent lesz.

Valaki aki tájékozottabb légyszi világosítson fel ez ügyben. Köszi.
  • 1
  • 197
  • 198
  • 199
  • 200
  • 201
  • 203