RADIOSITE Fórum

  • DVB-T

 #172577  Szerző: BMáté
 
LuciFerko írta:
BMáté írta:Idehaza a MUX E hiányzó adóinak az indulásáról lehet tudni valamit? Évek óta csak 44 telephelyről megy a 89 helyett, és nagy a csend. Esetleg ezt teljesen elengedték?
Székesfehérváron sem megy még (E43)
Igen, én is így tudtam, de köszi a pontos infót! :)
Időközben eszembe jutott, hogy a Budapest E34-ről sem tudni semmit (még a nevét sem -> MUX F vagy más?!). Azért is érdekelne, hogy szerkeszteni tudjam az fmscan adatbázisát, de ezek szerint semmi változás...
 #172471  Szerző: LuciFerko
 
BMáté írta:Idehaza a MUX E hiányzó adóinak az indulásáról lehet tudni valamit? Évek óta csak 44 telephelyről megy a 89 helyett, és nagy a csend. Esetleg ezt teljesen elengedték?
Székesfehérváron sem megy még (E43)
 #172468  Szerző: BMáté
 
Idehaza a MUX E hiányzó adóinak az indulásáról lehet tudni valamit? Évek óta csak 44 telephelyről megy a 89 helyett, és nagy a csend. Esetleg ezt teljesen elengedték?
 #168924  Szerző: lali87
 
A karancsi adón kimaradás van???
Vagy az erősítőmet nyírta ki a vihar???
:-( :ninja:
 #166947  Szerző: csadam
 
altermanus írta:Meddig lesz még DVB-T a Osztrákoknál a 26, és a 43-as csatornán?
Elvileg 19-étől. Az ORF 1-en és ORF 2-n már láttam a tájékoztató feliratot.
 #166944  Szerző: altermanus
 
Meddig lesz még DVB-T a Osztrákoknál a 26, és a 43-as csatornán? nem úgy volt, hogy lekapcsolják, és indul a helyén a kettes verzsön?
 #166898  Szerző: Gr3g0ry
 
Egyáltalán van olyan helyi multiplex, ami kihasználja az EPG nyújtotta szolgáltatását?
 #166577  Szerző: frekivadasz
 
Digitális átvitel esetén sokkal jobb a jel/zaj viszony, mint az analógnál, nem kell annyira ragaszkodni az állandó, határon történő kivezérléshez. Itt végre van lehetőség helyet hagyni a dinamikának. Hogy élnek-e vele, vagy ugyanazt az agyontömörített hangot adják -8dB maximális kivezérléssel, az persze már más kérdés.
 #166576  Szerző: altermanus
 
Azt valaki mondja meg nekem, hogy ezen, de bármlyik ilyen digitális platformon, miért -8db a hangerőssége akár egy rádió legyen (Ö1, Ö3, Kossuth, Petőfi, Dankó), akár TV? miért nem -1db a max hangerősség, nem torzítja szerintem úgy se a hangot, vagy tévedek?
ha beteszem egy auditionban, csak -8db-ig megy a hangnak a jele, tovább nem (erre gondolok).
De ugyan ez van sateliten, és Kábelon is... Miért? :yuno:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 203