RADIOSITE Fórum

  • DVB-T

 #150161  Szerző: djlacee
 
Kijavítottam, kösz
 #150159  Szerző: csadam
 
djlacee írta:http://www.ikvahir.eu/epul-a-digitalis-vasfuggony/12804
Az ATV is kikerül az A-STB muxból, a mux tartalma ez lesz holnaptól:
ORF 1
ORF 2 Steiermark
ORF 2 Burgenland
ORF 2 Burgenland HD

Az fmdx.hu-n fenn van minden erről.
 #134562  Szerző: djlacee
 
Karintiában 2hét múlva elsőként kapcsolják le a DVB-T B muxot, és csak a DVB-T2 (illetve régi szabványban az A mux) marad. A DVB-T2 használatához viszont regisztrációra van szükség, ami gondolom külföldről nem működik. Minden esetre az ingyenes csatornák száma így is 1-el emelkedik, és összesen már 6 HD csatorna lesz ingyen elérhető. Érdekes az is, hogy úgy promózzák, hogy a szlovén adások is elérhetőek lesznek emellett, ez szerintem kimondottan pozitív dolog.

Kép

DVB-T2 dekódert egyébként már ~20€ körül lehet kapni, jól leestek az árak
 #133536  Szerző: asimov
 
Akinek ehhez bizonyíték kellett...
Másfelől meg a kereskedőket is meg lehet érteni: a reklámokban, promókban olyan szinten "beprogramozták" a laikus agyakba a digitális átállás és DVB-T fogalmakat, hogy a népek automatice "digitális TV" antennákat kerestek..
Aki mást árult volna (még ha mm-re pontosan ugyanolyan antenna, mint a másik bolt "digitális" TV antennája) az bukik.
Ilyen ez a kereskedelem.
Pasa írta:... Végre egy igazi bizonyíték arra, hogy nincs digitális antenna. Csak antenna van, ami a megfelelő sávot veszi. ...
 #133525  Szerző: Glenn
 
joe írta:Egy ismerősnél alig két hete szereltem fel pár "analóg antennát".
Kép
Fent két utánépített FESA 818 N60 (1980-as évekből), alatta egy kisebb CCIR-URH, lent egy gyári FESA 817 N48 V polárban és egy 22 elemes Yagi a VHF-3 sávra...(és még én is ott lógok :) - de jött egy zivatar és gyorsan lemásztam, így az antennák magukra maradtak). Ezek az antennák nem "digitálisak", mert a 1980-as években a DVB-T még a tervekben sem szerepelt, de ezek még antennák és nem alumínium hulladék. Az antennák Szarvason vannak a magyar DVB-T mellett, jön a szerb, horvát, román, ukrán és szlovák DVB-T - igaz időjárás függő - ill. szerb, román, ukrán, bosnyák analóg TV adások is. Joe
Maximális LIKE!
Végre egy igazi bizonyíték arra, hogy nincs digitális antenna. Csak antenna van, ami a megfelelő sávot veszi. Mindegy a moduláció, lehet analóg és digitális is. :yes:
Ami meglepett, hogy az Alföld közepén jön a szlovák DVB-T, mégha időjárásfüggően is.
 #133512  Szerző: Csongii
 
joe írta: Kép
Az igen szép, így főleg, hogy emberi mérethez lehet hasonlítani. :shock: :o
 #133510  Szerző: asimov
 
Itt meg mi dolgozunk és kifejezetten antennaszerelő időjárás volt :)
Kép

Ezt váltottuk ki:
Kép
 #133509  Szerző: frekivadasz
 
A simulcast idején jó sok "digitális antennát" eladtak, mondván, hogy a régiek nem mennek jól 800MHz környékén és fölötte, ahova ideiglenesen(!) betuszkolták részben az első MUXokat, majd mostanra jól ki is ürítették ezt a tartományt :)


Szép munka, Joe!
 #133508  Szerző: joe
 
Kovi02 írta:... egy antennát :D

Hihetetlen,de az analógon sokkal több adást fogok meg vele,mint az analóg antennával,csak az a baj,hogy nem színesek,és alig kivehető minden... :x
Egy ismerősnél alig két hete szereltem fel pár "analóg antennát".
Kép
Fent két utánépített FESA 818 N60 (1980-as évekből), alatta egy kisebb CCIR-URH, lent egy gyári FESA 817 N48 V polárban és egy 22 elemes Yagi a VHF-3 sávra...(és még én is ott lógok :) - de jött egy zivatar és gyorsan lemásztam, így az antennák magukra maradtak). Ezek az antennák nem "digitálisak", mert a 1980-as években a DVB-T még a tervekben sem szerepelt, de ezek még antennák és nem alumínium hulladék. Az antennák Szarvason vannak a magyar DVB-T mellett, jön a szerb, horvát, román, ukrán és szlovák DVB-T - igaz időjárás függő - ill. szerb, román, ukrán, bosnyák analóg TV adások is. Joe
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 203