RADIOSITE Fórum

  • DVB-T

 #4754  Szerző: t
 
na, gondoltam, majd jól utánanézek, erre
VII. FEJEZET

MŰSORELOSZTÓ RENDSZER ÁLTAL TÖRTÉNŐ MŰSORSZOLGÁLTATÁS, ILLETVE MŰSORELOSZTÁS

115. § (1)-(2)

(3)

(4)

(5)-(6)

(7)

(8)

(9)

116. § (1)

(2)-(3)

(4)-(5)

(6)

117. § (1)-(3)

(4)

118. § (1)

(2)

(3)-(7)

119-120. §

121. §
 #4752  Szerző: Sz.
 
Chester írta:
egyrészt mert kötelező elosztani,
Hát nemtudom.. az, és mégis szinte egy kábelcégnél nincs bent. A nagyoknál is csak pár településen, és ahogy látom nem teszik szóvá.. Kiv leszek itt lesz e.
Akkor csalnak :) Mint ahogy az MR4-MR5 esetében is. ELVILEG az is kötelező lenne, mint minden állami adó.
 #4751  Szerző: mlaszlo
 
Sz. írta: Az Autonómia jelenleg is a határon túli magyarságot célozza meg túlnyomórészt, ellenben szerintem 90%, hogy felkerül a MinDig TV-re is, egyrészt mert kötelező elosztani, másrészt meg a teszt multiplexeken már indulása óta jelen volt.
Nem lenne rossz azért ha tényleg helyet kapna, mert bár mostanában nem nagyon nézem, de régebben voltak rajta nézhető filmek az esti órákban.
Sz. írta: Prime, de hidd el, hogy a FEM TV is rajtlesz, mert ezt a lehetőséget nem hagyja ki a TV2.
Igazad van, eltévesztettem a nevét, már megkavarodom, annyi új IKO-s csatorna lett bejelentve (aztán kérdés mi indul el).
A FEM-re nem gondoltam, de tényleg van benne valami, biztos nem nézi ölbe tett kézzel a tv2 az új RTL közeli országos csatornát.
 #4747  Szerző: Zoshi
 
egyrészt mert kötelező elosztani,
Hát nemtudom.. az, és mégis szinte egy kábelcégnél nincs bent. A nagyoknál is csak pár településen, és ahogy látom nem teszik szóvá.. Kiv leszek itt lesz e.
 #4744  Szerző: Sz.
 
mlaszlo írta:...de hogy az Autonómiával mi lesz, azt nem tudom, ha csak műholdon fog maradni, akkor nem sok értelme lesz...
Az Autonómia jelenleg is a határon túli magyarságot célozza meg túlnyomórészt, ellenben szerintem 90%, hogy felkerül a MinDig TV-re is, egyrészt mert kötelező elosztani, másrészt meg a teszt multiplexeken már indulása óta jelen volt.
mlaszlo írta:Pódium nevű csatorna
Prime, de hidd el, hogy a FEM TV is rajtlesz, mert ezt a lehetőséget nem hagyja ki a TV2.
 #4741  Szerző: mlaszlo
 
MikySoft írta:Össze vissza van ez az egész. Nem lenne rossz, ha az Antenna Hungária feltenné valahova a már biztosan felkerülő, és a
feltételes digitális csatornáit. Meg hogy most mi van...
Ami biztos, hogy az első multiplexen rajta lesz az m1HD és az m2HD, valamint a Duna TV (a jelenlegi információk szerint HD változatban), de hogy az Autonómiával mi lesz, azt nem tudom, ha csak műholdon fog maradni, akkor nem sok értelme lesz.
A második multiplexen lesz az ATV és a Hír TV kódolva, amelyhez az AH-nál lehet majd kártyát vásárolni. Valamint ingyenes elérhető lesz az RTL Klub (és úgy tudom rádiócsatornaként az MR1, MR2 és az MR3). Ez ami eddig biztosnak tűnik. Erre a multiplexre kerül az IKO-s Pódium nevű csatorna és elvileg a tv2 s, de arról nincs pontos időpont, hogy mikortól, valamint a Viasat3-nak van még hely biztosítva (ők még szintén nem nyilatkoztak, hogy most rajta akarnak lenni vagy sem).
És ha jól számolom, akkor még kb. 3 szabad hely marad a második multiplexen.
 #4739  Szerző: rsite1
 
Össze vissza van ez az egész. Nem lenne rossz, ha az Antenna Hungária feltenné valahova a már biztosan felkerülő, és a
feltételes digitális csatornáit. Meg hogy most mi van...
 #4738  Szerző: mlaszlo
 
téeszelnök írta: ja, aztán meg majd öt év múlva szarakodni, hogy hol férnének el a HD műsorok, meg anyázni, hogy megvettem az SD vevőt és nem tudom nézni a HD adást, satöbbi.
Azzal nincs gond, hogy az MTV egyik csatornája HD verzióban kerül fel, de hogy mind a kettő, az túlzás. Szerintem 5 év múlva sem tudják majd mindkét csatorna műsorát 100%-ban HD tartalommal megtölteni.
 #4737  Szerző: mlaszlo
 
centerweb írta: ezért nem értem, mi a fenének erőltetni ezt a HD-t... csak a sávszélt foglalja, elég lenne csináni egy sima MTV HD-t, amin mennének HD-ben az olyan műsorok.
Nemcsak a sávszélességet foglalja, hanem háromszor annyi a sugárzási díja, mint egy SD csatornának, vagyis pénzkidobás az egész, de hát valahogy pénzt kell juttatni az AH-nak, hogy a két párt csatornát ingyen osszák el...
Szerintem is bőven elég lett volna egy HD csatorna, még azt sem tudnák megfelelő tartalommal feltölteni nemhogy kettőt. Az is vicc, hogy a Duna TV is HD verzióban kerül fel, amikor jelenleg se a DVB-T-n, se műholdon nem tudnak normális SD minőségben adni.
 #4736  Szerző: t
 
centerweb írta:
Iparági szakértők szerint gazdaságilag és műsorpolitikailag is irracionális döntés volt az m1-et és az m2-t is hd-minőségben továbbítani az új rendszerben, amikor jelenleg a műsorok 95 százaléka hagyományos felbontásban készül, ráadásul ez az arány az MTV új gyártóbázisának megépülése után is még évekig nem megy majd ötven százalék alá. Ennél is furcsább, hogy a Duna Televíziót is nagy felbontásban továbbítják majd, amikor a tévének jelenleg még nincsenek is megfelelő berendezései a hd-minőségű adás rögzítésére is továbbítására.
ezért nem értem, mi a fenének erőltetni ezt a HD-t... csak a sávszélt foglalja, elég lenne csináni egy sima MTV HD-t, amin mennének HD-ben az olyan műsorok.
ja, aztán meg majd öt év múlva szarakodni, hogy hol férnének el a HD műsorok, meg anyázni, hogy megvettem az SD vevőt és nem tudom nézni a HD adást, satöbbi.
  • 1
  • 196
  • 197
  • 198
  • 199
  • 200
  • 203