RADIOSITE Fórum

  • DVB-C

 #54688  Szerző: Pasa
 
"Német kábeltelevíziós szolgáltatók megerősítették, hogy a 2012-re tervezett analóg leállás után is folytatni kívánják az analóg csatornák szolgáltatását. A döntés versenystratégiai lépés, mert a kábelhálózat ugyan digitális, de sokan másod- és harmadkészüléken továbbra is csak analóg műsort tudnak nézni, s ezt a kábelen - a DTT, műholdas és IPTV platformmal ellentétben - kiegészítő eszköz nélkül megtehetik. Az analóg leállás így minden ügyfél egyedi döntésén múlik. A német kábeles szolgáltatóknál egyébként a digitalizáltság mindössze 38%-os, míg a DTH-n közel 80%-os.
(Rapid TV News, szeptember 8.)"

Ezt így kéne nálunk is. Ne találjuk fel újra a meleg vizet...
 #23642  Szerző: mgabor
 
Mauro írta:Digitális televízió és globális felmelegedés

http://holden30.blog.hu/2009/07/28/digi ... lmelegedes
itt találtam az évezred kommentjét, zseniális:
Egyébként a 12 hónapból kb 6 hónapot kell füteni egy lakásban . A Boxok hőtermelése emeli a szoba hőmérsékletét és igy hanarabb kikapcsol a "nagy fűtés " termosztátja .
Nappal ha nem vagy otthon temperálja a lakást és nem kell fűtened .
Tehát csak a nyári hónapokban szükséges a boxot kikapcsolgatni ha nem nézik a TV-t.
R.A. antennaszerelő
antennaszereles.tvn.hu
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 #23313  Szerző: LuciFerko
 
Enyingen nemtudom mikor lesz ilyen :lol: 300 mhz-es rendszer rulez :shock:
 #23312  Szerző: centerweb
 
hdshouter írta:Annyit hadd kérdezzek már (mégis csak jobban otthon vagytok ebben a témában)
hogy akkor most a DVB-C-n mennek HD adások is? És van olyan szolgáltató, aki ezt kínálja?

Tudniillik ma bedobtak a DIGI-sek egy szórólapot (annak ellenére, hogy élőfizetőjük vagyok) és ott írták, hogy a csatornákat lehetőség van most már DVB-C-n is nézni.

...és ennek apropóján jutott eszembe. Lehetséges tehát? :roll:
Igen, a DVB-C "képes" HD adások továbbítására. Pl. nálunk (falun!) egy egész csomag HD csatorna van DVB-C-n.
 #23310  Szerző: hdshouter
 
Annyit hadd kérdezzek már (mégis csak jobban otthon vagytok ebben a témában)
hogy akkor most a DVB-C-n mennek HD adások is? És van olyan szolgáltató, aki ezt kínálja?

Tudniillik ma bedobtak a DIGI-sek egy szórólapot (annak ellenére, hogy élőfizetőjük vagyok) és ott írták, hogy a csatornákat lehetőség van most már DVB-C-n is nézni.

...és ennek apropóján jutott eszembe. Lehetséges tehát? :roll: