RADIOSITE Fórum

  • DVB-H

 #59666  Szerző: csokie
 
Vajon még megy a DVB-H a Széchenyiről? Ki tudja?
 #42265  Szerző: lali87
 
Hát igen ha jól tévedek akkor 20-22Mbit a mux sávszéle....
az pont 3 HD adás.....de lehet helyette akár 8 SD is :)
És ha már a háztartások 2/3-ában ott figyel a MinDigTV-s akármi akkor biztos lesz tartalom is :) :roll:
Pasa írta:
lali87 írta:10' alatt élvezhetetlen a TV képe szerintem, semmi értelme havi 2-3000ft-ért egérmozit nézni
Ez így nem igaz. Az a kérdés, hol? Én pl. napi 2-3 órát legalább nézem 5 colos LCD-n a tévét a kocsimban. Ott elég fura lenne mondjuk 14 coloson nézni. Én abban reménykedtem, hogy lesz majd DVB-H vételére valamilyen adapter, amit ilyen kicsi monitorra lehet csatlakoztatni. Most már DVB-T képes mini tévére várok, ami ugyan már létezik, de egyelőre csak MPEG2 szabványú van. Ja, és persze jó volna a 38-ason azzal az 50 kW-tal normál DVB-T-t adni, ha már így alakult.
Igen ezt elismerem, de ez mindenképp egy eléggé nyereségorientált dolog lett volna és elég meredek árakat írtak a "gagyi" kis lefedettségű szolgáltatás mellé....
 #42256  Szerző: mlaszlo
 
Pasa írta: Hát akkor meg legyen rajta a közszolgálati csomag. Az ingyenes, nem nyereségérdekelt.
A netboard fórumon ez már felmerült, csak állítólag az a gond, hogy 3 HD csatorna és 1 SD nem férne el rajta.
 #42255  Szerző: Pasa
 
mlaszlo írta:Ezzel csak az a probléma, hogy akkor jönne a csatornák részéről a reklamáció, hogy az egyik jól fogható, a másik meg nem.
Hát akkor meg legyen rajta a közszolgálati csomag. Az ingyenes, nem nyereségérdekelt.
 #42253  Szerző: mlaszlo
 
Pasa írta:Ugyanazt kell rajta adni, mint ami most is megy, valamelyik multiplexet. Mivel nagy a térereje és függőleges (V) polárral megy, megoldaná Budapesten a mobilvételt.
Ezzel csak az a probléma, hogy akkor jönne a csatornák részéről a reklamáció, hogy az egyik jól fogható, a másik meg nem.
 #42252  Szerző: Pasa
 
Ugyanazt kell rajta adni, mint ami most is megy, valamelyik multiplexet. Mivel nagy a térereje és függőleges (V) polárral megy, megoldaná Budapesten a mobilvételt.
 #42250  Szerző: mlaszlo
 
lali87 írta:Ha a DVB-H muxokon is DVB-T menne az lenne a nagy királyság :boldog:
10' alatt élvezhetetlen a TV képe szerintem, semmi értelme havi 2-3000ft-ért egérmozit nézni ezért nem foglalkozott vele a kutya se.
Remélem sikerül a "felesleges" DVB-H muxot hozzácsapni a DVB-T-hez
és lassan lesz rajta tartalom is...na arra már elő is fizetnék 8-)
Ha hozzá is teszik a DVB-T-hez, akkor se biztos, hogy lesz rajta csatorna, sajnos a jelenlegi két multiplexet sem sikerült tartalommal megtölteni. Egyelőre a csatornáknak nem érdeke felkerülni a DVB-T-re.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8