RADIOSITE Fórum

  • DVB-S

 #49660  Szerző: djlacee
 
http://www.lyngsat.com/freetv/United-Kingdom.html
Jobb oldalt van, hogy a Eurobird 1 műholdon levő csatornák jelszintje nem 0 Magyarországon.
És van mindenféle zenei, ismeretterjesztő, gyerek, hírcsatorna is kódolatlanul...
 #49652  Szerző: mlaszlo
 
djlacee írta: De azért nem mindegy, hogy Debrecenben vagy Sopronban lakom, nem? ;)
Valamennyit jelenthet, de nem biztos, hogy emiatt már kisebb antenna is elég.
A legtöbb ingyenes csatornát az Astra (19,2E) és a Hotbird műholdon találod.
A többi Astra műholdhoz már nagyobb méretű antenna szükséges.
 #49648  Szerző: drkotasz
 
djlacee írta:
drkotasz írta:na, 28.2E-ről van több nyaláb is, van, ami csak Angliát célozza, oda 120 cm fölötti tükör kell, de inkább 150. méginkább 180. azt szerintem necces, hogy több fejes antennával megoldd.
De azért nem mindegy, hogy Debrecenben vagy Sopronban lakom, nem? ;)
Hát, nézd, itt az Angliát célzó nyaláb hivatalos lefedettsége: http://www.ses-astra.com/business/en/su ... -north.php
Nem teljesen mindegy, persze, de túl sokkal nem vagy előrébb. Az értelmes brit adók (BBC, ITV, stb.) vétele itt inkább a DX kategóriájába tartozik, magyarul tiszta időben, hatalmas tükörrel bejön valamennyire. http://www.lyngsat.com/28east.html - ebben a listában aminél a Beam oszlopban azt látod, hogy 2D, ott mindnél fennáll ez, a többi csatit meg te tudod, megéri-e az erőlködést...
 #49647  Szerző: mlaszlo
 
djlacee írta:Mert olyan nagyot kell állítani az Astrák között? Vagy egy több fejű parabolával meg lehet oldani? Egyébként Astrából több is, és Eurobird 1
Ha több műholdat is szeretnél fogni, akkor egy forgató lehet hogy jobb megoldás lenne.
Az Eurobird1 műholdon amúgy nincs sok ingyenes csatorna, ami van az is számunkra többnyire érdektelen, talán az m2 ami fontos lehet, de az meg jó esetben jön DVB-T-ről.
 #49640  Szerző: djlacee
 
drkotasz írta:na, 28.2E-ről van több nyaláb is, van, ami csak Angliát célozza, oda 120 cm fölötti tükör kell, de inkább 150. méginkább 180. azt szerintem necces, hogy több fejes antennával megoldd.
De azért nem mindegy, hogy Debrecenben vagy Sopronban lakom, nem? ;)
 #49587  Szerző: LuciFerko
 
drkotasz írta:
djlacee írta:meg a pénzzel :gülü2:
Ez ilyen, digitálishoz már nem nagyon tudsz antennát állítani műszer nélkül, meg pláne még ha több holdat is akarsz... szerintem 50 alatt nem úszod meg az eszközöket, arra jön még a szerelés, meg akkor még DVB-T-re ráköltöd a másik 20-25-öt...
vagy köttetsz valami DTH-t 5 rugó szerelési költséggel, aztán 2500-3000 Ft havidíjjal.
énis 2 órát szenvedtem, mire a hotbirdre belőttem :gülü2:
 #49585  Szerző: Zsolt
 
djlacee írta:Mindenképpen ingyenes szolgáltatást akarok :csukottszem:

De mondom, van az egyik szomszédos lakás erkélyén egy antenna, ha arról még egy kábelt le lehet hozni, akkor az egyik hold kipipálva.
Ahhoz is kell egy twin fej, (bár ez persze így is kisebb költség mint egy külön antenna), különben egyszerre csak egyfajta polarizációjú tp-t lehet nézni.
 #49584  Szerző: djlacee
 
Mindenképpen ingyenes szolgáltatást akarok :csukottszem:

De mondom, van az egyik szomszédos lakás erkélyén egy antenna, ha arról még egy kábelt le lehet hozni, akkor az egyik hold kipipálva.
 #49581  Szerző: drkotasz
 
djlacee írta:meg a pénzzel :gülü2:
Ez ilyen, digitálishoz már nem nagyon tudsz antennát állítani műszer nélkül, meg pláne még ha több holdat is akarsz... szerintem 50 alatt nem úszod meg az eszközöket, arra jön még a szerelés, meg akkor még DVB-T-re ráköltöd a másik 20-25-öt...
vagy köttetsz valami DTH-t 5 rugó szerelési költséggel, aztán 2500-3000 Ft havidíjjal.
 #49579  Szerző: djlacee
 
meg a pénzzel :gülü2:
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12