RADIOSITE Fórum

  • DVB-S

 #49578  Szerző: drkotasz
 
na, 28.2E-ről van több nyaláb is, van, ami csak Angliát célozza, oda 120 cm fölötti tükör kell, de inkább 150. méginkább 180. azt szerintem necces, hogy több fejes antennával megoldd. a többi az működhet így, de tényleg azt nézd össze, hogy melyik fokokon vannak azok a holdak, amiket nézni akarsz, aztán antennaszerelőnek állj elő a kívánságlistával.
 #49575  Szerző: Mauro
 
PL Packages azok DTH szolgáltatók.
A Frequencies meg az egyéb adók.
F betű az ingyenes adókat jelenti.
De mondom sat.hu ott vannak szaki arcok.
 #49571  Szerző: djlacee
 
Ez az, hogy ilyen táblázatok nekem nem mondanak semmit :shock:
 #49569  Szerző: Mauro
 
Az Eurobird 1 28.2°E van. Állítólag 180 CM antenna kell 28.2°E sugárzó adók vételéhez. 28.2°E vannak ASTRA-nak is holdjai. 19.2°E lévő ASTRA holdakhoz elég elvileg 60 CM-s antenna. 23.5°E lévő ASTRA holdakhoz nem tudom mekkora antenna kell.

Itt vannak műholdas táblázatok:
http://www.lyngsat.com/index.html

De lehet hogy jobban jársz ha itt kérdezel rá.
www.sat.hu
 #49567  Szerző: djlacee
 
Mert olyan nagyot kell állítani az Astrák között? Vagy egy több fejű parabolával meg lehet oldani? Egyébként Astrából több is, és Eurobird 1
 #49564  Szerző: drkotasz
 
Melyik Astra és melyik Eurobird? (van több is, hány fok?)
 #49563  Szerző: djlacee
 
Fél év múlva lejár a hűségem a upc-nél, onnantól a kábeltv -t el akarom felejteni, és DVB-T + DVB-S párost akarom alkalmazni. Az az igazság, hogy a műholdas dolgokhoz nem igazán értek, az Astra és a Eurobird műholdakon néztem ki jó dolgokat, viszont nem tudom, hogy melyik irányban vannak ezek a műholdak, mennyire kell magasra állítani majd a parabolát (ha beszerzek), kilát -e majd az antenna a házaktól. Mellettünk levő lakás fölötti erkélyen van egy parabola, arról például lehet mégegy kábelt lehozni?
 #41246  Szerző: Mauro
 
mlaszlo írta:
djlacee írta:m1HD, m2HD, Duna HD, EuroSport HD, Nat Geo HD, Discovery Showcase HD, Digisport HD, Filmbox HD, HBO HD, MyZen.TV, MTVNHD, HISTORY HD, FASHION TV HD, (ATV HD?)
Nem tudom, ilyeneket hogy SERVUS TV HD, ZDF HD, ANIXE HD, el lehet osztani itt nálunk kábelen?
Ezek közül az Eurosport HD, HBO HD, History HD ami tényleg jó és ezek magyar nyelvűek. A Filmbox HD-vel az a baj, hogy nagyon kevés film pörög rajta folyamatosan, hónapokon át. Az m1, m2 és Duna TV HD-n pedig sajnos kevés a HD tartalom (bár a felkonvertált műsorok is szépek). A Discovery HD is lehet, hogy jó, a Nat Geo HD viszont csak látványnak jó, mert nincs magyar szinkron és nem is tervezik. A Digisport HD-t pedig egyelőre nem adja más szolgáltatónak a Digi.
Az MTNHD, Fashion TV HD, ATV HD és a hasonló csatornák pedig csak csatornaszám növelésnek jók, nem hiszem hogy sokan néznék.
A német csatornákat bár kódolatlanok, nem tudom hogy lehet-e továbbítani. A német VIVA és DSF is kódolatlan, mégse engedik nálunk továbbítani.
MTNHD-n szoktak menni koncertek és klipek nativ HD-ba. ATV HD-nak meg az elvtársak biztos örülnek ha Lendvait megy rajta. MyZen.TV meg gyönyörű képminősége így lehet mutogatni haveroknak hogy mit tud a TV-d. Meg képernyőkímélőnek is jó.
:)
 #41245  Szerző: mlaszlo
 
djlacee írta:USA-ban mindenből van szinte HD. ESPN, Comedy Central, MTV, Cartoon Network, NBC... Azok mind olyan tartalmat nyújtanak, amiért már érdemes előfizetni rá?
Sajnos az ilyen csatornáknál nagyon nagy a különbség az amerikai és a magyar verziók között. Nézd csak meg pl. az HBO-t, hogy mit adnak Amerikában és mit adnak nálunk.
 #41228  Szerző: djlacee
 
USA-ban mindenből van szinte HD. ESPN, Comedy Central, MTV, Cartoon Network, NBC... Azok mind olyan tartalmat nyújtanak, amiért már érdemes előfizetni rá?
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 12