RADIOSITE Fórum

  • Best FM - Eger - 100.7 MHz

 #194472  Szerző: knoskamatee
 
zenefalo írta: 2021.10.26. 07:01
p0tyi írta: 2021.10.25. 22:26 Korábban kitárgyaltuk, elköltözött az adó. Régebben jóval nagyobb körben lehetett fogni, simán jött még Gyöngyös határában is, most az M25-M3-as csomópontig hallgatható kábé (hasonlóan a 101.3 Rádió1-hez és a 96.2 Dankóhoz). Cserébe Eger belvárosában stabilabb lett a vétele. Pár héttel a hálózatba kapcsolás előtt váltott. Amúgy simán összeért volna a budapestivel, de így nem, így most a szolnokival szenved az M3-ason az autórádió. Kéne egy gyöngyösi freki a Bestnek is.

(A Szent István óriásit szól, a Nagy-Egedről ad, össze se mérhető a többi egrivel.)
Az is félmegoldás lenne, ha a 87.9-es hatvani frekit megkapnák, de még csak pályáztatás alatt sincs, mióta az R1 visszaadta :cry:
a mai napig nem értem miért mondott le róla a Rádió 1. ha a 93,1-et át tudták passzolni, akkor 87,9-et miért nem?
 #194468  Szerző: zenefalo
 
p0tyi írta: 2021.10.25. 22:26 Korábban kitárgyaltuk, elköltözött az adó. Régebben jóval nagyobb körben lehetett fogni, simán jött még Gyöngyös határában is, most az M25-M3-as csomópontig hallgatható kábé (hasonlóan a 101.3 Rádió1-hez és a 96.2 Dankóhoz). Cserébe Eger belvárosában stabilabb lett a vétele. Pár héttel a hálózatba kapcsolás előtt váltott. Amúgy simán összeért volna a budapestivel, de így nem, így most a szolnokival szenved az M3-ason az autórádió. Kéne egy gyöngyösi freki a Bestnek is.

(A Szent István óriásit szól, a Nagy-Egedről ad, össze se mérhető a többi egrivel.)
Az is félmegoldás lenne, ha a 87.9-es hatvani frekit megkapnák, de még csak pályáztatás alatt sincs, mióta az R1 visszaadta :cry:
 #194464  Szerző: p0tyi
 
Korábban kitárgyaltuk, elköltözött az adó. Régebben jóval nagyobb körben lehetett fogni, simán jött még Gyöngyös határában is, most az M25-M3-as csomópontig hallgatható kábé (hasonlóan a 101.3 Rádió1-hez és a 96.2 Dankóhoz). Cserébe Eger belvárosában stabilabb lett a vétele. Pár héttel a hálózatba kapcsolás előtt váltott. Amúgy simán összeért volna a budapestivel, de így nem, így most a szolnokival szenved az M3-ason az autórádió. Kéne egy gyöngyösi freki a Bestnek is.

(A Szent István óriásit szól, a Nagy-Egedről ad, össze se mérhető a többi egrivel.)
 #194461  Szerző: almos629
 
Az M3 kb. 20 km-re van Egertől, úgyhogy ha egyáltalán nem sikerült fogni, még az M25 csomópont környékén sem, akkor valószínűleg baj volt/van az adóval.

(Amúgy ez a topik miért nincs még a temetőben? A 100.7 Best FM április 1-gyel megszűnt, mint önálló rádió.)
 #194460  Szerző: Glenn
 
zenefalo írta: 2021.10.25. 10:11Tudtommal az Egerből sugárzó helyi rádiók 20-25 km-nél nagyobb körzetet nem fednek le
Hát a pedig Rádió 1 és a Szent István is jó messzire elszól, úgyhogy más baj lesz ott...
 #194448  Szerző: Tomi76
 
Hát így akkor világos. Már megint az fmscan.org-ra hagyatkoztam, pedig már valaki szólt itt, hogy ne vegyem túl komolyan azt az oldalt.
 #194447  Szerző: zenefalo
 
Tomi76 írta: 2021.10.24. 18:23 Hát ma az M3-on autózva, az egri Best FM-ből semmi, de semmi nem volt fogható. Többször próbáltam kézi kereséssel Hatvan után, szinte egészen Polgárig. De nem jött be az egri Best. Délután visszafelé ugyanúgy próbáltam többször azon a szakaszon, de ugyanúgy semmi. Valami gond van a vétellel, vagy mi történt?
Tudtommal az Egerből sugárzó helyi rádiók 20-25 km-nél nagyobb körzetet nem fednek le, Polgár légvonalban 55 km-re van Egertől.
 #194445  Szerző: Tomi76
 
Hát ma az M3-on autózva, az egri Best FM-ből semmi, de semmi nem volt fogható. Többször próbáltam kézi kereséssel Hatvan után, szinte egészen Polgárig. De nem jött be az egri Best. Délután visszafelé ugyanúgy próbáltam többször azon a szakaszon, de ugyanúgy semmi. Valami gond van a vétellel, vagy mi történt?
 #193892  Szerző: Glenn
 
Tomi76 írta: 2021.08.23. 08:56ha az ember elindul pestről Nyíregyháza felé az M3-on kocsival, akkor tudja e folyamatosan hallgatni a rádiót?
Ezt nem tudom, de az biztos, hogy RDS alapon nem vált a rádió. Tehát amikor a 99,5 gyengül, manuálisan kell (130-as tempó közben) áthangolnod a vevőt a következő frekire. :x
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19