RADIOSITE Fórum

  • Megafon - Balassagyarmat - 95.7 MHz, Vác - 91.9 MHz

 #198013  Szerző: Glenn
 
mihalylovics írta: 2023.01.09. 23:28 jóllehet, ez nemsokára budapestig is el fog szólni: egyedüli pályázók a váci 91.9-re
Azzal a 25 wattal éppenhogy, talán autóban az északi kerületekben lesz fogható normális minőségben. Viszont a 91,1 pont jó lenne nekik (vagy bárki másnak, csak szólna újra).
 #198012  Szerző: mihalylovics
 
Laci95 írta: 2023.01.10. 20:04 Szerintem megfogják Pályáztatni a Budapest FM 93.6 és akkor is itt lesz megafon Rádió
a 91.9 is elszólna Budapestig, legalábbis a 90-es évek végén még így volt, az északi kerületekben a 92.1 nem zavarta, pont úgy, ahogy a 90.9 sem zavarta a szentendrei 91.1-et (amúgy ez utóbbit is pályáztatni kellene, persze a 93.6-ot is, akár megafon is mehetne róluk :) )
 #198010  Szerző: DRoland
 
mihalylovics írta: 2023.01.09. 23:28 jóllehet, ez nemsokára budapestig is el fog szólni: egyedüli pályázók a váci 91.9-re:
https://nmhh.hu/cikk/235069/Vac_919_MHz ... ajanlatrol
Erre kíváncsi leszek, ha megnyerik, akkor vajon vételkörzet bővítés lesz vagy teljesen külön műsor kell vagy esetleg hálózatos működés.
 #186851  Szerző: potyi
 
Szia!

Ott szól a rádió, ahol a domborzat lehetővé teszi a jel terjedését, és nincs zavarjel (Sláger FM 95.8) sem. A lehetőségek korlátosak, ez egy balassagyarmati helyi frekvencia. Célja Balassagyarmat és a környező települések lefedése, ami pedig ezen kívül elérhető, az csak plusz. Salgótarjánnak vannak bizonyos pontjai, ahol jól szól, de a belváros és 21-es főút a domborzat miatt kimarad.

Bővíteni akkor lehetne, ha további helyi frekvenciákat írna ki a Médiatanács. Ezt most már csak nagyon körülményesen lehet "noszogatni" egy rádió részéről, maguktól meg gyakorlatilag eszükbe se jutna.
 #186850  Szerző: kovacsszabo
 
Szia!

Kösz a választ! Én nekem közbe elég sok idöm lett sajna igy munka nélkül de annyit megnéztem hogy merre jön és merre megy el. Nekem sime autós vevőm van 30 centis tetőantennával és például Salgótarjánig rezzenéstelenül tökéletesen jön be. Salgótarjánon belül változó, úgy lehet mondani hogy megfelelt kategoriás a vételi lehetöség. Attol függ hol jár az ember. Aztán mentem dél felér is leginkább Cserhátsurány közelében ahol már minden beárnyékol, otttünik el. Illetve voltam feléd is, valoban más autoval, az uton még bejövöget, de például Bánkon már semmi se maradt belöle. Egyébként nem igazán értem, hogy egy ugy mond körzeti rádió, ami rólunk szól, az miért kell igy működjön és mit lehetne még tenni hogy valoban azoké legyen akik a közelbe élnek. Kicsit olyan mint ha csak egy városé lehetne a többi ember meg le van szarva és azt kell hallgatni ami abban a kávédarálós Rádió1ben szól egésznap a 20-30 halálra ismételt számmal amitöl agyvérzést kaphat csak az ember.
Arra nincs valami szabály hogy egy térség központja mint Balassagyarmatnak milyen joga van hogy meddig legyen hallható a rádiója? És miért pont Salgótarjánban lehet fogni a Megafont de pl Bánkon meg nem??? Meg Rétságon is foltokban??!! Ennek miért kell igy lennie? Normális?!
TTomi1991 írta: 2020.04.06. 19:50
kovacsszabo írta: 2020.04.06. 17:03 Sziasztok!

8 év után 1 hónapja költöztem haza németböl és most fedeztem fel a MEgafon Rádiót. Büszke vagyok hogy itt Nográd megyében van egy tuti rádiónk csak azt nem értem hogy miért nem lehet Pest felé fogni!!! :stare:
Nekem dühítő hogy Szendhelynél elmegy és nem lehet fogni eggyáltalán.
Ha valaki tudna valamit hogy lehetne messzibre is fogni ezt az adót annak megköszönném a tájékoztatást!

Zsole
Szia!

Nógrád megyeiként saját tapasztalatom az, hogy nem fog sikerülni legalábbis Budapest felé semmiképp sem ugyanis 95.8-on sugároz a Sláger FM a Széchényi hegyről 2 kW-os teljesítménnyel ami duplája a Megafonénak ráadásul Balassagyarmat rettentő alacsonyan van. Pont ez miatt még Rétságon is változó csak a dombos részeken jó, gödörben már csapkodja a Sláger. Nálam Romhányban még asztali vevőn sem jön darab dróttal hiába vagyok közel egy két domb árnyékol. 5 elemes antennával már persze ok. Autóban azért más, itt helyben megfér egymás mellett a két adó de menet közben már változó. Más irányokban mondjuk rendben lehet, pl. Salgótarján felé arra nyitottabb, síkabb a terep. Bár ha szelektív a vevő akkor esetleg nyomokban foghatja, de D-i irányban az említett Sláger miatt nem hinném.
 #186719  Szerző: TTomi1991
 
kovacsszabo írta: 2020.04.06. 17:03 Sziasztok!

8 év után 1 hónapja költöztem haza németböl és most fedeztem fel a MEgafon Rádiót. Büszke vagyok hogy itt Nográd megyében van egy tuti rádiónk csak azt nem értem hogy miért nem lehet Pest felé fogni!!! :stare:
Nekem dühítő hogy Szendhelynél elmegy és nem lehet fogni eggyáltalán.
Ha valaki tudna valamit hogy lehetne messzibre is fogni ezt az adót annak megköszönném a tájékoztatást!

Zsole
Szia!

Nógrád megyeiként saját tapasztalatom az, hogy nem fog sikerülni legalábbis Budapest felé semmiképp sem ugyanis 95.8-on sugároz a Sláger FM a Széchényi hegyről 2 kW-os teljesítménnyel ami duplája a Megafonénak ráadásul Balassagyarmat rettentő alacsonyan van. Pont ez miatt még Rétságon is változó csak a dombos részeken jó, gödörben már csapkodja a Sláger. Nálam Romhányban még asztali vevőn sem jön darab dróttal hiába vagyok közel egy két domb árnyékol. 5 elemes antennával már persze ok. Autóban azért más, itt helyben megfér egymás mellett a két adó de menet közben már változó. Más irányokban mondjuk rendben lehet, pl. Salgótarján felé arra nyitottabb, síkabb a terep. Bár ha szelektív a vevő akkor esetleg nyomokban foghatja, de D-i irányban az említett Sláger miatt nem hinném.
 #186714  Szerző: kovacsszabo
 
Sziasztok!

8 év után 1 hónapja költöztem haza németböl és most fedeztem fel a MEgafon Rádiót. Büszke vagyok hogy itt Nográd megyében van egy tuti rádiónk csak azt nem értem hogy miért nem lehet Pest felé fogni!!! :stare:
Nekem dühítő hogy Szendhelynél elmegy és nem lehet fogni eggyáltalán.
Ha valaki tudna valamit hogy lehetne messzibre is fogni ezt az adót annak megköszönném a tájékoztatást!

Zsole
 #175428  Szerző: Megafon
 
BEBE VÁGYA A MEGAFONBAN SZÓLAL MEG ELŐSZÖR
Abebe Dániel, a Back II Black egykori énekese szólókarrierjének újabb állomásaként a Megafonban mutatja be elsőként vadonatúj dalát május 4-én 9 óra után!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8