RADIOSITE Fórum

  • Megafon - Balassagyarmat - 95.7 MHz, Vác - 91.9 MHz

 #201473  Szerző: mihalylovics
 
DRoland írta: 2023.12.28. 22:27
mihalylovics írta: 2023.12.28. 20:35
DRoland írta: 2023.12.28. 13:56 A mai nap volt alkalmam tesztelni a 91.9-et. Sajnos nincs szinkronban a 95.7-el.
a PI sem ugyanaz: a 91.9-en B42B (AF-listában benne van a 95.7), továbbá RT is újra üres. egyáltalán nem egyezik az adás, vagy csak késik az egyik freki?
A 95.7-en is B42B a PI. RT is ugyanúgy üres, pedig volt dalcím kiírás. Adás megegyezik csak késés van. AF szépen váltogatott, amikor kellett. Késés minimális, de észrevehető. Újpesttől jöttem egész élvezhető volt. A Váci úton kifelé a városból meg szinte meg sem reccsent.
igen, még BP északi kerületeiben is egész korrekt, ellenben még Vác egyes részein (pl. a böri és a komp között) is foghatatlan (konkrétan elnémul). ilyen az, ha felraknak egy körsugárzót egy jó magas adópontra, egy pillangó szellentésével összemérhető adásteljesítménnyel: a vételkörzet így viszonylag nagy, jobban mondva kevésbé koncentrált...
 #201470  Szerző: DRoland
 
mihalylovics írta: 2023.12.28. 20:35
DRoland írta: 2023.12.28. 13:56 A mai nap volt alkalmam tesztelni a 91.9-et. Sajnos nincs szinkronban a 95.7-el.
a PI sem ugyanaz: a 91.9-en B42B (AF-listában benne van a 95.7), továbbá RT is újra üres. egyáltalán nem egyezik az adás, vagy csak késik az egyik freki?
A 95.7-en is B42B a PI. RT is ugyanúgy üres, pedig volt dalcím kiírás. Adás megegyezik csak késés van. AF szépen váltogatott, amikor kellett. Késés minimális, de észrevehető. Újpesttől jöttem egész élvezhető volt. A Váci úton kifelé a városból meg szinte meg sem reccsent.
 #201468  Szerző: mihalylovics
 
DRoland írta: 2023.12.28. 13:56 A mai nap volt alkalmam tesztelni a 91.9-et. Sajnos nincs szinkronban a 95.7-el.
a PI sem ugyanaz: a 91.9-en B42B (AF-listában benne van a 95.7), továbbá RT is újra üres. egyáltalán nem egyezik az adás, vagy csak késik az egyik freki?
 #201120  Szerző: mihalylovics
 
időközben teszteltem az új frekit más irányban is (kocsiban): Dunakeszi és Veresegyháza közt. Dunakeszin hozta a szokásos formáját (tehát viszonylag jó volt), Fóton ennek ellenére katasztrófális. ami viszont meglepőbb, hogy Csomádon és Veresegyházán - ugyan nem a Dunakeszin tapasztalt minőségben -, de relatíve jól volt fogható, néha-néha bereccsent, de elfogadhatón jött. így nagyjából az van, amire számítottam: magasan elhelyezkedő adópontról megy kis teljesítménnyel, ez által viszonylag nagy területen, de alacsony térerővel fogható. gondolom a cél az volt, hogy az M2-autópályát teljesen lefedjék, ez teljesült is, "autós használatra" tökéletes ez a megoldás. lakáson belül megkockáztatom, hogy Vác egyes részein is rossz, viszont az is igaz, hogy nálam jön itthon is, de lehet, hogy pont jó helyen lakom...
 #201080  Szerző: mihalylovics
 
p0tyi írta: 2023.11.24. 12:19 Pár napja még akadozott a 91.9 néhány percenként. Lehet, hogy azóta rendbe rakták, passz.
igen, valóban volt gond az átvitellel, gondolom valami stream-es úton történik, olyan volt, mintha bufferelt volna, de már úgy-ahogy helyrejött.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8