RADIOSITE Fórum

• Best FM - Nyíregyháza - 103.9 MHz

#189834  Szerző: Béci09
 2021.01.10. 23:49
Garfield írta:
2021.01.05. 14:20
A napokban sokat hallgattam , úgyhogy most írok róla pár tapasztalatot/véleményt.
- Arculat: az új arculati elemek szerintem egyáltalán nem rosszak. Ez az átmeneti (?) állapot, hogy a régi és az új elemeket vegyesen használják viszont elég furcsa, olyan, mint ha két különböző rádiót hallgatnál, remélem, tényleg csak átmeneti.

- Műsor: a reggeli műsor elég gyengus, tele van unalmas témákkal, meg a "fogyjon le orvosával" rovattal, ami tényleg mindennek a legalja... Komolyan, hogy lehet éveken keresztül minden egyes hétköznap reggel 10 percet a fogyásról beszélgetni???
A délelőtti műsorban Molnár Gina van, aki a debrecenin is ugyanezt a sávot csinálja, ezért a nyíregyire konzerv megszólalásokat csinál, ami nem lenne baj, csak nem kéne eljátszani, hogy élő, nem szeretem, ha hülyének nézik a hallgatót. Az az emberke, aki a műsorelemeket pakolja be a délelőtti sávba, elég trehány munkát szokott végezni, rendszeresen előfordul, hogy két sweeper egyszerre szólal meg, félbeszakad a zene vagy a hírblokk, két dal között megszólal az óraindítós kickoff, stb. Elég amatőr.
A délutáni műsorban Igaz Laci van, ez már élő, játék is van minden nap, facebookos kommenttel lehet pizzát nyerni. Ez a műsor teljesen rendben van.
Kívánságműsor már nincs, legalábbis én nem hallottam. Nem is baj, szerintem az már idejemúlt műfaj.
Itt már 18:00-tól webrádió üzemmód van, csak hírek vannak óránként este 10-ig, vagy 11-ig.

- Zene: A zenei szerkesztés nagyon szar, 2010 utáni dalt egyáltalán nem hallottam, a 90-es és 2000-es dalok palettája is elég szegényes, a zenei változatosságot sajnos a debrecenivel ellentétben hírből sem ismerik, a "Micsoda nő ez a férfi" nevű borzalom például másfél éve MINDEN EGYES NAP lemegy legalább egyszer.
Teljesen egyetértek, sajnos ez a helyzet. Zeneileg volt egy kis javulás decemberben, de sajnos az ünnepek után visszaállt az az igénytelen mocsok, ami 2019 óta ömlik ebből a rádióból. Úgy tűnik, hogy az arculat is marad a jelenlegi "felemás" állapotban, két hanggal, két szlogennel, stb... Eléggé szakmaiatlan dolognak tartom, de az elmúlt évek szerencsétlenkedési után nem lep meg. Laci viszont tényleg jó, és Gina is, szerintem egyáltalán nem baj, hogy konzerv.
 #189752  Szerző: Garfield
 2021.01.05. 14:20
A napokban sokat hallgattam , úgyhogy most írok róla pár tapasztalatot/véleményt.
- Arculat: az új arculati elemek szerintem egyáltalán nem rosszak. Ez az átmeneti (?) állapot, hogy a régi és az új elemeket vegyesen használják viszont elég furcsa, olyan, mint ha két különböző rádiót hallgatnál, remélem, tényleg csak átmeneti.

- Műsor: a reggeli műsor elég gyengus, tele van unalmas témákkal, meg a "fogyjon le orvosával" rovattal, ami tényleg mindennek a legalja... Komolyan, hogy lehet éveken keresztül minden egyes hétköznap reggel 10 percet a fogyásról beszélgetni???
A délelőtti műsorban Molnár Gina van, aki a debrecenin is ugyanezt a sávot csinálja, ezért a nyíregyire konzerv megszólalásokat csinál, ami nem lenne baj, csak nem kéne eljátszani, hogy élő, nem szeretem, ha hülyének nézik a hallgatót. Az az emberke, aki a műsorelemeket pakolja be a délelőtti sávba, elég trehány munkát szokott végezni, rendszeresen előfordul, hogy két sweeper egyszerre szólal meg, félbeszakad a zene vagy a hírblokk, két dal között megszólal az óraindítós kickoff, stb. Elég amatőr.
A délutáni műsorban Igaz Laci van, ez már élő, játék is van minden nap, facebookos kommenttel lehet pizzát nyerni. Ez a műsor teljesen rendben van.
Kívánságműsor már nincs, legalábbis én nem hallottam. Nem is baj, szerintem az már idejemúlt műfaj.
Itt már 18:00-tól webrádió üzemmód van, csak hírek vannak óránként este 10-ig, vagy 11-ig.

- Zene: A zenei szerkesztés nagyon szar, 2010 utáni dalt egyáltalán nem hallottam, a 90-es és 2000-es dalok palettája is elég szegényes, a zenei változatosságot sajnos a debrecenivel ellentétben hírből sem ismerik, a "Micsoda nő ez a férfi" nevű borzalom például másfél éve MINDEN EGYES NAP lemegy legalább egyszer.
 #189617  Szerző: Milán
 2020.12.25. 23:51
A Balaton Rádiótól "nyúlták le" az Éjjel-nappal a legjobbakkal szlogent... Szép... :D
 #189562  Szerző: Béci09
 2020.12.16. 18:25
turiemberevo írta:
2020.12.16. 18:06
A szlogen nem a Balaton Rádióé?
Tényleg az:
Kép
Ha a Balaton nem védette le, akkor jogi balhé nem lehet belőle, de azért eléggé szegénységi bizonyítvány, hogy egy kisköz rádiótól kell szlogent lopniuk...
 #189560  Szerző: Béci09
 2020.12.16. 18:13
Garfield írta:
2020.12.16. 13:02
...és most Molnár Gina van adásban, pedig ő a debrecenihez tartotik. :oops: Lehet, hogy hálózat lesz??
Tényleg ő van már egy ideje. Szerintem konzerv, biztos nem egyszerre csinálja a két adást. Ettől függetlenül nekem tetszik a műsora. Az elődje, Kovács Edit túl hosszú megszólalásokat csinált, Gina sokkal lényegretörőbb. Hálózat nem hiszem, hogy lesz, sokan a helyi infók miatt hallgatják a Best-et, ha egyik napról a másikra mind a 6 vagy 8 ferikn ugyanaz a műsor szólna, elveszne a helyi jelleg, és sok hallgató is.
 #189558  Szerző: turiemberevo
 2020.12.16. 18:06
Béci09 írta:Már 2020-as (karácsonyi) dalt is játszanak: Ava Max - Christmas without you :shock:

Elkezdték lecserélni az arculatot is: új, női állomáshang lett, lecserélték az ID-k kb. 75%-át, a music menüket és a reggeles kickoffokat. Az új szignálokban már elhagyták a "103.9"-et, csak simán Best FM-nek hívják a rádiót, a marha kreatív "legjobb zenék" helyett pedig az "éjjel-nappal, a legjobbakkal" lett az új szlogen. A hírek arculat, felhívások (reklám, termékmegjelenítés, stb.), az óraindító és a zenék között hallható kickoffok egyelőre nem változtak, de - a Retro nehézkes arculatváltásának sztoriját ismerve - valószínűleg ez még nem a végleges állapot.

A többi Best közül a debrecenibe és a pestibe hallgattam be, egyiken sincs semmi változás, előbbi továbbra is egyedi arculatot használ, utóbbi pedig egyelőre maradt a legjobb zenés arculatnál.
A szlogen nem a Balaton Rádióé?
 #189554  Szerző: Garfield
 2020.12.16. 13:02
...és most Molnár Gina van adásban, pedig ő a debrecenihez tartotik. :oops: Lehet, hogy hálózat lesz??
 #189549  Szerző: Béci09
 2020.12.16. 10:06
Már 2020-as (karácsonyi) dalt is játszanak: Ava Max - Christmas without you :shock:

Elkezdték lecserélni az arculatot is: új, női állomáshang lett, lecserélték az ID-k kb. 75%-át, a music menüket és a reggeles kickoffokat. Az új szignálokban már elhagyták a "103.9"-et, csak simán Best FM-nek hívják a rádiót, a marha kreatív "legjobb zenék" helyett pedig az "éjjel-nappal, a legjobbakkal" lett az új szlogen. A hírek arculat, felhívások (reklám, termékmegjelenítés, stb.), az óraindító és a zenék között hallható kickoffok egyelőre nem változtak, de - a Retro nehézkes arculatváltásának sztoriját ismerve - valószínűleg ez még nem a végleges állapot.

A többi Best közül a debrecenibe és a pestibe hallgattam be, egyiken sincs semmi változás, előbbi továbbra is egyedi arculatot használ, utóbbi pedig egyelőre maradt a legjobb zenés arculatnál.
 #189421  Szerző: Garfield
 2020.12.04. 23:33
Béci09 írta:
2020.12.03. 09:25
Végre úgy néz ki, hogy elkezdtek játszani dalokat a '10-es évekből, egyelőre főleg az elejéről. Most ezeket hallotam, amik eddig nem nagyon voltak:
Carly Rae Jepsen - Call Me Maybe (2012)
Varga Viktor - Lehet zöld az ég (2011)
Wolf Kati - Szerelem, miért múlsz? (2011)
Ellie Goulding - Burn (2013)
Justin Timberlake - Can't stop the feeling (2016)
Rúzsa Magdi - Mona Lisa (2018)
Marshmello - Friends (2018)

A zene 90 százalékát továbbra is a 90-es/2000-es évek agyonjátszott dalai teszik ki, de ez mindenképpen pozitív változás, így tovább! :yes: :yes: :yes:
:) :) :yeah: :yeah:
Legyen mindenhol a Best FM A ZENE RÁDIÓJA!!!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.