RADIOSITE Fórum

  • FM90 Campus Rádió - Debrecen - 90.0 MHz

 #14446  Szerző: giallarosa
 
Itt egy cikk a Friss Rádióról a Debreceni Egyetem lapjából, az Egyetemi Életből:

http://www.sendspace.com/file/2u13o7

...bocsi, csak így tudtam feltölteni... :blush:
 #13853  Szerző: Andrew5
 
szegény kis jazz Fm miért kéne feljelenti? :S
 #13821  Szerző: LuciFerko
 
NagyBela írta:a Jazz Fm viszont kellemes meglepetés volt nekem is. Bár kiváncsi vagyok, hogy nem-e jelentették még fel őket!?
majd az érintett mesél erről biztos
 #13819  Szerző: LuciFerko
 
106,6 elvileg nemsokára meglesz pályáztatva
 #13818  Szerző: LuciFerko
 
Székesfehérvár is alakul. Helyi frekik:

92,3 Kossuth
94,5 Fehérvár Rádió
97,1 Yo Rádió
99,2 Vörösmarty Rádió
101,8 Rádió 1
+ tervezett frekik:
96,1
99,8
104,6
106,6

Kisközök:
87,8 Rádió Sansz
88,9 Muzik Rádió
97,5 Sulinfórádió
102,9 FeZen rádió
8-)
 #13790  Szerző: Pasa
 
NagyBela írta:kívülállónak tényleg színes képet mutat a rádiós piac Debrecenben.
Én ebből indultam ki. Elmész mondjuk Kecskemétre (ami csak feleakkora, de mégse kisváros), ott hallhatod a különbséget. Egyetlen helyi rádió, egy helyi adóval sugárzó regionális (Klub), és kisköz egy darab se. Azért 12 helyi, regionális és kisköz adó plusz az országosak az egy 200 ezres városban nem gyenge. Az választék. Lakosságszámra vetítve több, mint Budapesten. Hogy mi megy a háttérben, a hallgatót nem érdekli.
NagyBela írta:van Debrecennek egy bejáratott kb. 35-40 fős rádiós gárdája akik már évek óta egymás között cserélgetik a helyeket. Természetesen a helyi tévék is velük vannak tele.
Ez szerintem mindenütt így megy. Pesten is ugyanazokat hallod mindig máshol, az állomáshang is sokszor megegyezik. Sőt, országos szinten is (pl. Boros-Bochkor), a nagy tévékről már nem is beszélve. Szóval legyen sok adó, sokféle műfajjal, ne a sssssss szóljon - szerintem...
 #13763  Szerző: nyikolaj
 
Én mindenesetre irigykedem Debrecenre(a tömérdek rádiok miatt)függetlenül attol amit irtatok.Ez tény.És azokat a rádiokat nem fogja elvenni semmi,és senki.(vagy ha még is,akkor lesz helyette másik!)Figyelembe kell venni,hogy van választék!(az,hogy mi zajlik a háttérben az lényegtelen)Bárcsak Miskolc lenne ilyen helyzetbem.NINCS IGAZSÁG! :shoot: Esetleg 100 év múlva. :cry:
 #13758  Szerző: NagyBela
 
Üdv pasa!

Ehhez csak annyit tudnék hozzátenni, hogy kívülállónak tényleg színes képet mutat a rádiós piac Debrecenben. Viszont aki benne él egy jópár évig mint ahogy éltem én is az tudja, hogy van Debrecennek egy bejáratott kb. 35-40 fős rádiós gárdája akik már évek óta egymás között cserélgetik a helyeket. Természetesen a helyi tévék is velük vannak tele. Nekem ezért nem jelentett újdonságot pl. a Rádió Fun és nem is fog a Friss következő Generációja mert szinte borítékolni lehet azt, hogy kik fognak ott dolgozni. Ez egy idő után elég unalmas.

Nekem például nagyan zavaró volt az amikor az egyik műsorvezető egyidőben 92,3 Rádió1 -et nem is olyan soká a Debreceni Goldon, Gold Fm a mi rádiónkat, kicsivel később Rádió Fun a legjobb szórakozást és végül újra 92,3 Rádió1 Csak igazi mai sláger megy..... című szlogeneket harsogta ugyanazokkal a szófordulatokkal kiégett dumákkal stb.....

Mindemellett van a városban 2 rádió ami egy sémán működik van egy adó ami tiszta Juventus. A Rádió1-en szóló adás 90 százaléka Pestről jön, nincs ez másként a Klubrádióval sem. A Gold FM- kapcsán tudjuk mi a helyzet. Van egy gyenge egyházi adó és kialakulóban van egy szintén első ránézésre erőtlen Friss rádió. a Jazz Fm viszont kellemes meglepetés volt nekem is. Bár kiváncsi vagyok, hogy nem-e jelentették még fel őket!?

Sajnos a város reklámpiaca ennyi rádiót nem tud eltartani, arról nem is beszélve, hogy sok rádiótulajdonos nincs arra rákényszerítve, hogy minőséget produkáljon. Látszólagos verseny van, ami kb. egymás baszogatásában ki is merül. Ez egy idő után kissé unalmassá válik, mert kihallik.
Debrecenben akkor lenne újra élet ezen a téren, ha mondjuk nem 12 fogható freki lenne a városban, hanem az amúgy is bejövő MR, Danubius, Sláger mellett lenne 2 valódi minőséget produkáló kereskedelmi és két kisközösségi adó. Hidd el az emberek egyből felkapnák a fejüket
Sok bába közt elvész a gyermek. Ez a városban igaz mindkét irányban.
Én tisztelem a várost viszont köztudott azt is, hogy kik és milyen címen űznek ott csúfot a rádiózásból. Az ő kivonulások esetleg gyógyír lehetne és újra pezseghetne a piac, addig marad az általam említett állóvíz.

További szép napot neked!
 #13740  Szerző: Pasa
 
Jó, ezt a részét értem, hogy állóvíz, meg hogy nem a hallgató, hanem a rádiótulaj érdeke az első. De az egész országban állóvíz van, és ehhez képest írtam a véleményemet. Debrecenben több műsor fogható, mint pl. Miskolcon és Szegeden együtt. És mivel nem ugyanaz szól mindenhol, így azért választék is van. Erre gondoltam elsősorban. A politika más, azt kár volt megpendítenem...
Zolika írta:Az összes kritikai hangot elnémították. Legyen az televízió, rádió vagy internetes újság...
Hát szerintem ott van a Klubrádió, ami nem debreceni, de politikai, a jobb(ik) oldalnak meg tényleg nincs...
Az ottani helyi média mélyébe persze, hogy nem látok bele, de nem is akartam ott rádiót indítani. Én a hallgató szemszögéből néztem a helyzetet, mikor ott voltam, tetszett, hogy országos átlaghoz képest sok helyi és kisköz rádió van. Budapesten kívül egyedül Debrecennek van tematikus rádiója, bár tény, csak egy kisköz, ami a fél városban nem fogható (Jazz FM).
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8