RADIOSITE Fórum

  • Best FM - Nyíregyháza - 103.9 MHz

 #132101  Szerző: Kovi02
 
Na,ebben igazad van.....
Én 0,89kW-ot tudtam,de az is elég sok.....
Jó beállítással egész Szabolcsban fogható lenne....
 #132100  Szerző: MaxiRoolTomi
 
A Retrónak meg van az 1 KW teljesítménye! Lefedi a megye jelentős részét. A Sunshine egy dinamikátlan hulladék! A 2004 előtti Sunshine sokkal jobb volt!
Kovi02 írta:Nekem ez tűnik a "leg Nyíegyháza-centrikusabb" rádiónak.
Ez szól elég sok helyen,sok helyen látom a logóját,bár a "szánsájn" rádió hirdeti magát jobban.
Nekem ez tűnik a legideálisabb rádiónak 25-49 éves korosztályban,bár szerintem ott ők a leghallgatottabbak.
Ennek egyébként messze a legjobb a vétele a városban,és Sóstógyógyfürdőn is igen tiszta.
Számomra a Rádió.1 ott a favorit,de ez is egy nagyon jó rádió......
A Sunshine meg elég sok helyen koppintja őket........
Számomra a híreknél a hangok eléggé zavaróak,bár a sok jó zene mellett elnézem.....
Ez szerintem a legjobb adó a megyében....
+ Vaja 98,4+Kisvárda 94,3+Fehérgyarmat 99,5 frekikkel egy egész szép megyei networkot meg lehetne csinálni,mert szerintem 50% hallgatottságuk lenne Nyíregyházán + térségben 65-75% hallgatottság is meglehetne más adó híján......
 #132088  Szerző: Kovi02
 
Nekem ez tűnik a "leg Nyíegyháza-centrikusabb" rádiónak.
Ez szól elég sok helyen,sok helyen látom a logóját,bár a "szánsájn" rádió hirdeti magát jobban.
Nekem ez tűnik a legideálisabb rádiónak 25-49 éves korosztályban,bár szerintem ott ők a leghallgatottabbak.
Ennek egyébként messze a legjobb a vétele a városban,és Sóstógyógyfürdőn is igen tiszta.
Számomra a Rádió.1 ott a favorit,de ez is egy nagyon jó rádió......
A Sunshine meg elég sok helyen koppintja őket........
Számomra a híreknél a hangok eléggé zavaróak,bár a sok jó zene mellett elnézem.....
Ez szerintem a legjobb adó a megyében....
+ Vaja 98,4+Kisvárda 94,3+Fehérgyarmat 99,5 frekikkel egy egész szép megyei networkot meg lehetne csinálni,mert szerintem 50% hallgatottságuk lenne Nyíregyházán + térségben 65-75% hallgatottság is meglehetne más adó híján......
 #120150  Szerző: Redfox81
 
Így már értem. Amikor először belehallgattam ( 2010 ) a neve alapján én is azt gondoltam, hogy valami Sláger rádió szerű zenei kínálatot/arculatot találok itt (akár a korai Slágerre hasonlítót). De ezt már mások pont ebben a topicban kitárgyalták előttünk. Ugyanez igaz a Juventusra is. Bár az utóbbi időben rengeteget frissült, de a 2009-2012 közötti időszak minden volt, csak nem "fiatalos".
kukac írta: Az pedig hogy neked pont a kaotika tetszik, a te egyéni szubjektív véleményed, de statisztikailag mindenképpen kisebbségben vagy vele, a hallgatók szeles rétege, mérhető módon inkább a pofás, arculatilag jól összerakott dolgokat kedveli.
Én is azt kedvelném... ha lenne, de az országban jelenleg nem találok olyat (esetleg tudnál tippeket adni? akár privátban is jöhet).
Leegyszerűsítve két fő csoportba tudnám sorolni a zenei rádiókat:

- Vannak a Retrohoz hasonló "kaotikus zenei kínálattal rendelkező" rádiók

- Vannak olyanok, akik egy korábban sikeres rádió megszűnésével a helyükre akarnak lépni kisebb-nagyobb (többnyire sajnos kisebb) sikerrel, így nagyon "made in china" hatást keltve.

Ezzel részemről be is fejezem, lassan mi töltjük ki a topicot :D
 #120147  Szerző: kukac
 
@Redfox81: "A szlogenben viszont nem értem mi az
ellentmondás"
- a szlogent a Rádió1-el kapcsolatos párhuzam miatt említettem, de a rádió nevére gondoltam, ez félreérthető volt valóban. Tehát a Retro rádió-név számomra azt sugallja, hogy itt valami, a régi világra visszatekintő, utánérzést keltő műfajú dolgot hallok. Ehhez képest tele van új zenével, a tele van olyan stílussal, ami retronak semmiképpen nem tekinthető, mert nem fér bele a Retro fogalomkörébe. a műsorokat érintőlegesen hallgattam csak, nem ismerem a teljes kínálatot, de sikerült beleszaladjak pl. egy slágerlistába amiben kizárólag új zenék mentek órákig (egy deka retroval nem találkoztam), a rádió nevével ellentétben túl sok minden nem utal arra hogy ezt az utánérzést az ezt kedvelő hallgató itt valóban meg is kapja, sőt egy kis hallgatás pont az ellenkezőjével szembesül, olyan zenéket hall, amiből valószínűleg nem kér, ha a retrot választja. Az pedig hogy neked pont a kaotika tetszik, a te egyéni szubjektív véleményed, de statisztikailag mindenképpen kisebbségben vagy vele, a hallgatók szeles rétege, mérhető módon inkább a pofás, arculatilag jól összerakott dolgokat kedveli.
 #120145  Szerző: Redfox81
 
@kukac: Köszi a választ :) . Egyetértünk, minden viszonylagos. Én a jelenleg működő többi magyarországi rádióhoz viszonyítottam (máshoz nem látom értelmét). A playlistbe pedig talán pont az általad említett kaotikusság tetszik. A szlogenben viszont nem értem mi az ellentmondás (Nyíregyháza kedvenc zenecsatornája)?
 #120142  Szerző: kukac
 
@Redfox81: "Csak azt, hogy hallgatói szemszögből nem olyan nagy gond az a bpm ugrás mint ahogy leírtad, ha
összességében a rádió rendben van."
- de, nagy gond, ugyanolyan zavaró, elkapcsolasi faktor, mint a szünet, a reklám, vagy egyéb hirtelen durva váltással járó prózai betét, ezen fölösleges vitatkozni. ez alapján pont nem úgy tűnik hogy annyira rendben lenne a rádió.
"Az idézetre pedig: nekem az jött le belőle, hogy szerinted azért hallgatják ezt, mert nincs más: "Az igaz, más kocsma nem is volt A faluban.". Erre írtam a másik 2
rádió nevét. Ha pedig azt akartad kihozni belőle, hogy
nem is keresnek mást "Be se’ nézett más kocsmába...",
akkor ezek szerint szeretik, nincs akkora hiba ami miatt
továbbtekerjenek. Én pl. gyakran "nézek be" főleg
újonnan induló, vagy megújuló "kocsmába", mégis ez a
"törzshely", ráadásul az ország túlsó végéből online."
- nem kell ennyire tulkomplikalni es olyan dolgot megpróbálni belemagyarazni, ami nincs is. Ezzel mindössze annyi lett mondva, hogy minden viszonylagos, mihez képest mérjük.
"Viszont érdekelne, hogy szoktad-e hallgatni ezt a rádiót,
vagy csak egy playlist alapján írtad a véleményed?"
- persze, sok mással együtt. A playlistje kellőképpen kaotikus és emlékeztet más rádiók listájára (más rádióknal használt musorbetetek is hallhatók, a múltkor csiptem el egy telefonos játékot, ahol az nyert akinek a címet bemondták es visszahívta a rádiót, ezt a debreceniek kezdtek el így ebben a formában játszani), a szlogenje a Rádió1-éhez hasonlóan arculatilag ellentmondásos, a musorvezetesben szarvashibakat nem hallottam, de semmi extra...
 #120138  Szerző: Redfox81
 
kukac írta:
izé.. mit is kezdtél eredetileg fejtegetni? :)
Csak azt, hogy hallgatói szemszögből nem olyan nagy gond az a bpm ugrás mint ahogy leírtad, ha összességében a rádió rendben van.

Az idézetre pedig: nekem az jött le belőle, hogy szerinted azért hallgatják ezt, mert nincs más: "Az igaz, más kocsma nem is volt A faluban.". Erre írtam a másik 2 rádió nevét. Ha pedig azt akartad kihozni belőle, hogy nem is keresnek mást "Be se’ nézett más kocsmába...", akkor ezek szerint szeretik, nincs akkora hiba ami miatt továbbtekerjenek. Én pl. gyakran "nézek be" főleg újonnan induló, vagy megújuló "kocsmába", mégis ez a "törzshely", ráadásul az ország túlsó végéből online.

Viszont érdekelne, hogy szoktad-e hallgatni ezt a rádiót, vagy csak egy playlist alapján írtad a véleményed?
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 19