RADIOSITE Fórum

  • Aktív Rádió - Szolnok, Tiszakécske, Karcag

 #200931  Szerző: shadoe
 
noartist írta: 2023.10.22. 23:27
noartist írta: 2023.10.22. 17:55


Lehet, hogy csak én fogtam ki egy pocsékabb órát, ezt aláírom. 18 és 19:30 között kellett végül végigszenvednem, de abból egy youtube-shuffle házibuli jutott az eszembe. A rosszabb fajtából. Ráadásul a 18 óra végi zárószámot sikerült teljesen váratlanul, a zene közben nyakonverni, hogy néhány mp adáscsend után elinduljon a hírblokk. Nem jött meg a kedvem, hogy Aktívot hallgassak. Remélem, tényleg csak a hónap legrosszabb órájához volt szerencsém.
Van egy gyanúm, mi történhetett.
A kommented dátuma szerint vasárnap hallgathattad az Aktívot. Na most ha nem vagyok eltévedve, tudtommal vasárnap délután úgynevezett Classic Top 30 megy, amit telelöknek 90-es évekbeli, 2000-es évek elejéről származó számokkal.
Néztem a playlistet, 17 óra után valóban olyan förmedvények hangoztak el, mint Vengaboys, Rasputin, Britney legocsmányabb száma, a Work Bxxch, Backstreet Boys "Everybody", Varga Viktor. Az borzalmas két óra lehetett valóban.
Valószínűleg pont egy szerencsétlen, rossz időpontot fogtál ki. Ugyanis követve a playlistet, 20 óra után abszolút normálisra állt vissza a rotáció, sőt abban az órában csak egy magyar szám volt, az is a Biebers, amit én mondjuk még szeretek is. 17 óra előtt is megnéztem, a kora délutáni sávban is szép számmal felcsendültek még 2023-ban befutott zenék is, amik nagyon elférnének az egyik szinte országos könnyűzenei adón is.
Itt az Aktívnál még érdemes tudni, hogy vasárnap reggel, tehát a legesleghülyébb időpontban megy az Aktív Top 30 slágerlista, 8 és 10 óra között. Azt is megnéztem, teljesen vállalható, ütős kis lista. Nem tudom, a "valamelyik" rádió Top 50-es listája hogy venné fel vele a versenyt, de nyilván sehogy.
Tanulság, "sávok" vannak ennél a rádiónál, én nagyjából már ráérzek, mikor érdemes odakapcsolni, és mikor felejtős, ki kell tapasztalni, de sok idő és sok türelem kell azért ehhez is.
 #200927  Szerző: noartist
 
shadoe írta: 2023.10.22. 21:26
noartist írta: 2023.10.22. 17:55
shadoe írta: 2023.10.01. 20:27

Egyfajta Petőfi-pótléknak jó lesz, bár eddig is jobb volt, mint annak a 2023-as évben nyújtott teljesítménye.
Recurrentben és mai zenékben is erős az Aktív, a magyarokat is megválogatják, nem süllyednek egy szint alá.
Összességében mindig is nagyobb változatosságot tudott felmutatni, mint az országosok, és ezt évek óta tartja, ráadásul nem is játsszák agyon a zenéket, nincs olyan, hogy 3 óránként ugyanaz a felhozatal ismétlődik.
Alkalmanként érdemes hallgatni, a szombati 17-19 órás sáv pedig szinte kötelező, telerakják új zenékkel.
Egy rádiót hallgatunk? Ma kellett bő egy órát hallgatnom, és már a stroke kerülget. Minden szirszar megy, a legalja magyar számokkal, borzalmas. Bocs mindenki, de ez tényleg szörnyű.
Magyar viszonyokhoz képest értem. Nekem a Gong vagy a Rádió 1 az összehasonlítási alap, mert az Aktívon kívül az utóbbi két szar fogható a lakóhelyemen.
A Gong kínálatát én nagyságrendekkel rosszabbnak tartom az Aktívnál, ott aztán tényleg a legalja magyar zenék is mennek, ráadásul zavaró arányban. A Rádió 1 nem játszik új zenéket, a recurrent kínálata még most, a top 500 után is pocsék és unalmas.
Az Aktívon szépen mennek új, trendi, slágerlistás (de sokszor nem csak slágerlistás, hanem egyszerűen csak klassz új zenék), a recurrentben is változatos, erős. És nincsenek a zenék agyonismételve, sőt a Dance The Night vagy a Substitution is el van úgy dugva, hogy ne unjam halálra. Ha nem lenne a kötelező magyar arány, és kigyomlálható lenne a sok hazai a kínálatból, ez egy nagyon tökös kis rádió lenne, jó zenei kínálattal.
Egyébként vannak itt is jó és kevésbé jó zenei órák, ezt én is tapasztalatom, sőt néha valóban össze is ragasztják a magyar számokat, azaz sokszor háromból kettő magyar zene (az szörnyű is), ennek ellenére helyi adóként nálam ez még a jobbik kategória, persze azokhoz viszonyítva, amiket ismerek.
Lehet, hogy csak én fogtam ki egy pocsékabb órát, ezt aláírom. 18 és 19:30 között kellett végül végigszenvednem, de abból egy youtube-shuffle házibuli jutott az eszembe. A rosszabb fajtából. Ráadásul a 18 óra végi zárószámot sikerült teljesen váratlanul, a zene közben nyakonverni, hogy néhány mp adáscsend után elinduljon a hírblokk. Nem jött meg a kedvem, hogy Aktívot hallgassak. Remélem, tényleg csak a hónap legrosszabb órájához volt szerencsém.
 #200926  Szerző: shadoe
 
noartist írta: 2023.10.22. 17:55
shadoe írta: 2023.10.01. 20:27
zenefalo írta: 2023.10.01. 08:37 Fiatalos a zenei világa, sok a friss dal, ez becsülendő. Csak a műsorvezetők magázódása a hallgatók felé olyan rideg számomra. :o
Egyfajta Petőfi-pótléknak jó lesz, bár eddig is jobb volt, mint annak a 2023-as évben nyújtott teljesítménye.
Recurrentben és mai zenékben is erős az Aktív, a magyarokat is megválogatják, nem süllyednek egy szint alá.
Összességében mindig is nagyobb változatosságot tudott felmutatni, mint az országosok, és ezt évek óta tartja, ráadásul nem is játsszák agyon a zenéket, nincs olyan, hogy 3 óránként ugyanaz a felhozatal ismétlődik.
Alkalmanként érdemes hallgatni, a szombati 17-19 órás sáv pedig szinte kötelező, telerakják új zenékkel.
Egy rádiót hallgatunk? Ma kellett bő egy órát hallgatnom, és már a stroke kerülget. Minden szirszar megy, a legalja magyar számokkal, borzalmas. Bocs mindenki, de ez tényleg szörnyű.
Magyar viszonyokhoz képest értem. Nekem a Gong vagy a Rádió 1 az összehasonlítási alap, mert az Aktívon kívül az utóbbi két szar fogható a lakóhelyemen.
A Gong kínálatát én nagyságrendekkel rosszabbnak tartom az Aktívnál, ott aztán tényleg a legalja magyar zenék is mennek, ráadásul zavaró arányban. A Rádió 1 nem játszik új zenéket, a recurrent kínálata még most, a top 500 után is pocsék és unalmas.
Az Aktívon szépen mennek új, trendi, slágerlistás (de sokszor nem csak slágerlistás, hanem egyszerűen csak klassz új zenék), a recurrentben is változatos, erős. És nincsenek a zenék agyonismételve, sőt a Dance The Night vagy a Substitution is el van úgy dugva, hogy ne unjam halálra. Ha nem lenne a kötelező magyar arány, és kigyomlálható lenne a sok hazai a kínálatból, ez egy nagyon tökös kis rádió lenne, jó zenei kínálattal.
Egyébként vannak itt is jó és kevésbé jó zenei órák, ezt én is tapasztalatom, sőt néha valóban össze is ragasztják a magyar számokat, azaz sokszor háromból kettő magyar zene (az szörnyű is), ennek ellenére helyi adóként nálam ez még a jobbik kategória, persze azokhoz viszonyítva, amiket ismerek.
 #200925  Szerző: noartist
 
shadoe írta: 2023.10.01. 20:27
zenefalo írta: 2023.10.01. 08:37 Fiatalos a zenei világa, sok a friss dal, ez becsülendő. Csak a műsorvezetők magázódása a hallgatók felé olyan rideg számomra. :o
Egyfajta Petőfi-pótléknak jó lesz, bár eddig is jobb volt, mint annak a 2023-as évben nyújtott teljesítménye.
Recurrentben és mai zenékben is erős az Aktív, a magyarokat is megválogatják, nem süllyednek egy szint alá.
Összességében mindig is nagyobb változatosságot tudott felmutatni, mint az országosok, és ezt évek óta tartja, ráadásul nem is játsszák agyon a zenéket, nincs olyan, hogy 3 óránként ugyanaz a felhozatal ismétlődik.
Alkalmanként érdemes hallgatni, a szombati 17-19 órás sáv pedig szinte kötelező, telerakják új zenékkel.
Egy rádiót hallgatunk? Ma kellett bő egy órát hallgatnom, és már a stroke kerülget. Minden szirszar megy, a legalja magyar számokkal, borzalmas. Bocs mindenki, de ez tényleg szörnyű.
 #200715  Szerző: shadoe
 
zenefalo írta: 2023.10.01. 08:37 Fiatalos a zenei világa, sok a friss dal, ez becsülendő. Csak a műsorvezetők magázódása a hallgatók felé olyan rideg számomra. :o
Egyfajta Petőfi-pótléknak jó lesz, bár eddig is jobb volt, mint annak a 2023-as évben nyújtott teljesítménye.
Recurrentben és mai zenékben is erős az Aktív, a magyarokat is megválogatják, nem süllyednek egy szint alá.
Összességében mindig is nagyobb változatosságot tudott felmutatni, mint az országosok, és ezt évek óta tartja, ráadásul nem is játsszák agyon a zenéket, nincs olyan, hogy 3 óránként ugyanaz a felhozatal ismétlődik.
Alkalmanként érdemes hallgatni, a szombati 17-19 órás sáv pedig szinte kötelező, telerakják új zenékkel.
 #200652  Szerző: zenefalo
 
Fiatalos a zenei világa, sok a friss dal, ez becsülendő. Csak a műsorvezetők magázódása a hallgatók felé olyan rideg számomra. :o
 #200450  Szerző: shadoe
 
Javulást látok az Aktívnál. Már ritkábban van a 102.2-n teljes csend vagy elhalkulás, a rotáció pedig helyi rádióhoz képest egészen imponáló. Pár napon belül már nem az első órát kaptam el úgy, hogy szinte végig eltekerés nélkül hallgatható volt.
 #200017  Szerző: Promenád
 
shadoe írta: 2023.04.18. 22:00 19.00-20.00 között kaptunk egy vegyesfelvágottat. A 102,2-n elvileg a kécskei műsor kellett volna, hogy menjen. Nagyjából percenként elsüketült hosszú másodpercekre az adás (ez amúgy ezen a frekvencián már évek óta megszokott), a sokadik süket csend után bekapcsolták a szolnoki adást, ami ment egy ideig, majd újra visszaálltak a kécskei műsorra.
Ebben a formában ez a rádió ill. frekvencia élvezhetetlen, nyűg hallgatni. Nem értem, miért nem kezdenek már végre ezzel az állandó technikai malőrrel valamit.
Most van a sokadik csend hangjai. A nagy beharangozott viharos esőből nem lett nálam semmi se, de úgy gondoltam hátha megnyílik az éter ezekkel a frontokkal. Erre fel meg az üres adót hallom Hódmezővásárhelyen. :D Azt a internetes modulációs vonalat nem ártana kicserélni valami stabilabbra. Csodálom, hogy NMHH még nem szólt, bezzeg ha valahol megy egy kalóz, azt egyből figyelik a monitoring rendszereinken.
 #199405  Szerző: Shasha
 
Kíváncsi vagyok ki és mikor veszi észre, hogy megszűnt a hálózati összekapcsolás Szolnok és Karcag között. Nem csak 4 órás helyi műsor megy, hanem 24 órában folyamatosan. :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 27