RADIOSITE Fórum

  • Aktív Rádió - Szolnok, Tiszakécske, Karcag

 #198877  Szerző: shadoe
 
19.00-20.00 között kaptunk egy vegyesfelvágottat. A 102,2-n elvileg a kécskei műsor kellett volna, hogy menjen. Nagyjából percenként elsüketült hosszú másodpercekre az adás (ez amúgy ezen a frekvencián már évek óta megszokott), a sokadik süket csend után bekapcsolták a szolnoki adást, ami ment egy ideig, majd újra visszaálltak a kécskei műsorra.
Ebben a formában ez a rádió ill. frekvencia élvezhetetlen, nyűg hallgatni. Nem értem, miért nem kezdenek már végre ezzel az állandó technikai malőrrel valamit.
 #198577  Szerző: Tomi76
 
"A Karcag 93,8 MHz helyi vételkörzetű frekvencia használatára 2022. december 16-án tett közzé pályázati felhívást a Médiatanács. A grémium a heti ülésén lezárta a pályázati eljárást, és kihirdette győztesnek az egyedüli pályázó VIACOM Kft. nevű céget."
Megy minden tovább ahogy eddig. Karcag is be van biztosítva egy jó időre.
 #197926  Szerző: shadoe
 
Jól kezdődött az év az Aktívnál is. A 102,2 egész nap süket volt (ez már nem is újdonság...), a mai Classic Top 30-as listában meg ugyanaz a felkonf kb. ötször ment le egy órán belül, jó izgalmas volt ugyanazt a dumát ennyiszer meghallgatni sorozatban.
 #194751  Szerző: shadoe
 
Goldfinger15 írta: 2021.11.03. 12:00
zsofi75 írta:Most néztem ,ismét megy a 102.2Mhz .
Mi van ezzel az adóval kelet felé? Még a Sangean zsebrádióval is csak egyszer tudtam vételezni (azt is tropókor) pedig csak 39 km a távolság és 500 W a teljesítmény.
Szentes, Kunszentmártonban elérhetetlen ez a freki. Olyan Szelevény-Csépa környékén kezd éledezni. Ez kb. 25 km. Vonaton teszteltem. Egyébként a félegyházi Smile is kb. pont ennyire "hasít", 25-30 km, és onnantól befoghatatlan.
 #194703  Szerző: Goldfinger15
 
zsofi75 írta:Most néztem ,ismét megy a 102.2Mhz .
Mi van ezzel az adóval kelet felé? Még a Sangean zsebrádióval is csak egyszer tudtam vételezni (azt is tropókor) pedig csak 39 km a távolság és 500 W a teljesítmény.
 #194624  Szerző: shadoe
 
Én is tapasztaltam. Mondjuk szerintem a 98.0 ide jobban passzolva, lévén, hogy a 102.4-es szolnoki Best-et semennyire se lehet hallgatni itt a 102.2 miatt. A 98.0-n és környékén tudomásom szerint nincs semmi, elfért volna.
 #194619  Szerző: knoskamatee
 
zsofi75 írta:Sziasztok! Ma vettem eszre,hogy a 102.2Mhz lekapcsolt,a 98.0Mhz -en viszont van adas, lehet frekvenciat valtottak?
megerősítem, most vettem is fel egy részletet: https://youtu.be/kjyYAP6lcrY
szerintem itt valami technikai gebasz lesz, mert picit torz is, valamint a térerő is nagyobb, mert nem szoktam vételezni ennyire tisztán monóban sem.
 #194613  Szerző: zsofi75
 
Sziasztok! Ma vettem eszre,hogy a 102.2Mhz lekapcsolt,a 98.0Mhz -en viszont van adas, lehet frekvenciat valtottak?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 27