RADIOSITE Fórum

  • Aktív Rádió - Szolnok, Tiszakécske, Karcag

 #73434  Szerző: PooLee
 
Ha már itt tartunk: az én kocsimban Kecskemét egész területén egész tűrhetően jön az Aktív a 102.2 MHz-en (kb. úgy, mint pl. a Class Pestről), úgyhogy gyakran választom ezt "útitársamnak". Ha Szolnokon járok, ott pedig a 92.2-re hangolok legtöbbször, de amiért ezt megemlítettem, az az alábbi: kb. azzal párhuzamosan, hogy új lett a station voice, olyan, mintha a hangzás is megváltozott volna (mármint az adás hangereje, dinamikája, stb.) Jól emlékszem? Nos, nekem a korábbi beállítások jobban tetszettek, őszintén szólva. Ja, és station voice: legutóbb a vasárnapi toplistát volt szerencsém elkapni, és meglepődve hallottam, hogy régi station voice-os szignálok is belekeverednek a műsorba szép számmal. Szerintem ez így béna, úgy a jó, ha egyféle van mindössze. Persze ez lehet, hogy csak az én furcsa ízlésem miatt van... :) Azonban hozzátenném: összességében tényleg nagyon jó az adó, tehát most kb. az összes apró (számomra) hibát soroltam fel, ezeket leszámítva minden szuper! ;) És végül: a lounge ötlet nekem is tetszik; az egyik kedvenc adómon éjféltől 2 órán keresztül játszanak ilyet minden este, szerintem ez akár követhető is lehetne.
 #73430  Szerző: LadoniczkiDani
 
forlife70! Még még még ilyen hozzászólásokat! :yes:
 #73428  Szerző: forlife70
 
Jó ötlet! Annak idején a Danubiusnak is volt éjszaka rétegzenei válogatása (jazz és világzene), stílusos volt éjjel, utazás közben a kocsiban azokat a zenéket hallgatni. Személy szerint én nagyon szeretem az általad említett két stílust, és jóformán csak a Jazzyn lehetett eddig ezzel találkozni. Ami ellene szól, hogy a chill és a lounge hangulatzenék, és ez gondolom a hallgatottságot is befolyásolja. Nem beszélve arról, hogy a rádiót bulihangulat felidézésére használó ifjak körében sem aratna túl nagy sikert (azokról beszélek, akik szerint csak Pitbull meg David Guetta a zene). Egy próbát azonban megér, én biztos hallgatnám netről is. :)

Egy kis adalék: annak idején a tiszakécskei strandon hallgattam ezt a rádiót egy egész napig (ott "hivatalból" ez megy a hangszórókból), és nagyon megtetszett (úgyhogy a marketingcsoportnak pirospont, hogy befűzték a fürdővezetést :) ). Bár kecskeméti vagyok, de itthon is netről jópárszor megy az Aktív. Tőserdőbe elég gyakran járok, és a városból kiérve azonnal az Aktívra kapcsolok (a tiszakécskei frekin már elég jól bejön a kecskeméti repülőtérnél). Ez azon kívül, hogy a kecskeméti médium monarchiát jellemzi, a szolnoki rádiózás minőségéről is árulkodik. A station voice sokunk kedvence, de nem csak ezért szerethető az Aktív. :)
 #73425  Szerző: LuciFerko
 
FodorA írta:Sziasztok!

Véleményeket kérnék tőletek! Felvetődött már több alkalommal, hogy először hétvégén, aztán esetleg hétköznapokon is, chillout és lounge zenék mennének 1-2 órán keresztül. Persze könnyed, kellemes, dallamos és nem csupán 10 cd válogatást feltéve, hanem jócskán megszűrve. Szerintetek lenne értelme elindítani foglalkozni vele, vagy ne nyúljunk bele ennyire?
Előre is köszönöm a véleményeket.
igen, 12-13 mondjuk :)
 #73423  Szerző: Szelerailway
 
Szia Attila!

Én nagyon díjaznám az ötletet.Magyar rádióban meglehetősen ritka,illetve egyedi dolog lenne,nálunk szerintem ez a zenei irányzat méltánytalanul háttérbe van szorítva.Úgyhogy Én támogatom! :yes:
 #73422  Szerző: FodorA
 
Sziasztok!

Véleményeket kérnék tőletek! Felvetődött már több alkalommal, hogy először hétvégén, aztán esetleg hétköznapokon is, chillout és lounge zenék mennének 1-2 órán keresztül. Persze könnyed, kellemes, dallamos és nem csupán 10 cd válogatást feltéve, hanem jócskán megszűrve. Szerintetek lenne értelme elindítani foglalkozni vele, vagy ne nyúljunk bele ennyire?
Előre is köszönöm a véleményeket.
 #73137  Szerző: FodorA
 
Nem azért mondtam. Csak Amadeus ügyben az Amadeusosok tudnak nyilatkozni.
 #73133  Szerző: Szelerailway
 
Köszönöm a válaszod és ezer bocsánat,megtaláltam közben a jelzett topicot a kisközösséginél.Mentségemre szóljon ,hogy azt nem szoktam nézegetni.
 #73132  Szerző: FodorA
 
Szia! Szerintem tőlük érdeklődj! Mi a saját dolgunkkal foglalkozunk! Meg ugye van ilyen topic is már tehet lehet ott kérdezősködni. Még műsor sincsen, így nincs mire véleményt alkotni, de szerintem nem is a mi véleményünk a fontos, hanem a hallgatóé. Biztosan lesz hallgatójuk, mert sikk kicsit másabbat hallgatni, mint a megszokottat és persze egy kis újdonságot jelent, hogy másabb zenéket adnak.
Ami a lefedettséget illeti: A két rádió 16 év különbséggel lett pályáztatva így a teljesítmény sem egyezik meg. A 92.2 sajnos egy olyan freki ahol egy szlovák rádió bezavar. Mi betartjuk a törvényeket! Nem kívánunk a teljesítményen csak azért csavarni, hogy elbukjunk egy engedélyt. Mi is tudjuk mennyivel jobb helyzetben van az a rádió. Sajnos nem hiszem, hogy a megváltozott piaci helyzet ellenére mondjuk változna majd a mi teljesítményünk, vagy a befizetendő díj. Vagy elfogadjuk és dolgozunk, vagy nem és csinálja más. Elméletben már a 102.4-et sem kéne fognod, de mondom őket nem zavarják be. Még változhat a helyzet.
 #73127  Szerző: Szelerailway
 
Még annyit,hogy egyelőre a lefedettsége sokkal jobb,sokkal tisztább.Szolnoktól 40 km-re Tápiószelén,kristálytisztán szól,míg az Aktív, Fm tunerrel vehetetlen.Bezavar egy szlovák adó.
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 27