RADIOSITE Fórum

  • Aktív Rádió - Szolnok, Tiszakécske, Karcag

 #191516  Szerző: potyi
 
A Rádió1-nél marketing szempontok alapján végül mindenhol ugyanaz lett a PI kód. Tök jó és szerintem ideális megoldás, amit írsz, de az, hogy jelenleg teljesen különálló adóként futnak, tehát kézzel kell váltani (modern, tapogatós kocsitunereken van állomáslista is, és ott adott esetben van duplikáció is), nem szerencsés.
 #191515  Szerző: joe
 
A PI kódnak nem feltétlenül kell azonosnak lennie, ha megfelelően lennének az RDS encoderek beállítva ill. lehetőség lenne vezérlésre (nem hiszem, hogy ki lenne építve), akkor meg lehetne oldani a az adók közötti kapcsolgatást, az RDS szabvány ezt támogatja.

Talán ez most a 3 adó RDS adata:
92.200 Szolnok/Katonaváros, Aktív Rádió _AKTIV__ B048
93.800 Karcag / Water Tower Aktív Rádió _AKTIV__ B347 B647
102.200 Tiszakécske / Kolozsvári Aktív Rádió AKTIV___ B447

B048 - nem használható B=Magyarország 0=egy frekvenciás állomás sorszáma 48.
B347 - nem használható B=Magyarország 3="super regionális" állomás sorszáma 47.
B447 - ez már használható lenne B=Magyarország 4="régió kód" állomás sorszáma 47.
B647 - ez már használható lenne B=Magyarország 6="régió kód" állomás sorszáma 47.
ha mondjuk B547 lenne beállítva Szolnokra (sorszámnak egyeznie kell), AF lista feltöltve, a hálózatba kapcsolt adók PI kódjából a körzet azonosítók (2. karakter) szerepeltetve az összes adónál, akkor csak egy bitet kell átállítani, ha hálózatos ill. ha helyi műsor megy. Ha a vevőkészülék is szabványos, akkor ez működik, azaz a jelző bit értékétől függően, a vétel gyengülésekor vagy ott marad a frekvencián, mert helyi adás megy, vagy az AF lista alapján vált.
DE! - a készülékek ezt nem kezeli - 2 éves Fiat gyári vevő, csak a 'PI seek' funkciót ismeri, némít és végigpásztázza a sávot, hátha talál másik adót, míg a 1997-es gyártású Grundig fejegység úgy kapcsolt, hogy észre sem vettem (szinkronban voltak az adók)...
Ez a beállítás a R1-nél is hasznos lenne, de ott azonos PI kóddal mennek, M3-on Gyöngyös - Eger szakaszon oda/vissza kapcsolgat helyi műsor idején is...
 #191510  Szerző: jimmer
 
Ezt korábban már szerintem írta más is, hogy nem lehet azonos. Kötelező a PI kódnak eltérnie, szerződésben is benne van.
potyi írta: 2021.04.18. 13:36 Praktikus lenne azonos PI kóddal sugározni a 3 frekit, így gond nélkül válthatna az adók közt. Persze ehhez nem ártana a késéseket is rendezni.
 #191448  Szerző: potyi
 
Praktikus lenne azonos PI kóddal sugározni a 3 frekit, így gond nélkül válthatna az adók közt. Persze ehhez nem ártana a késéseket is rendezni.
 #190096  Szerző: Volvos
 
Azt nem veszi észre senki HÓNAPOK ÓTA az üzemeltetők közül hogy PL.: Serfőző Gábor előre felvett hírblokkja nagyon torzít?! Meg úgy alapból az egész rádió időnként... Volt hogy azt hittük tönkrement a készülék! Baromira idegesítő! Régebben ez az adó hangzott legjobban Szolnokon, de amióta megpiszkálták (vagy cserélték) az antennát azóta egyre több az ilyen hiba, meg a terjedés is sokkal gyengébb. (92.2)
 #188319  Szerző: shadoe
 
Valami zűr van ezzel a tiszakécskei frekvenciával. Szombat délután megint legalább egy órás csend, és 1-2 napja szintén késő délután újra találkoztam ezzel a problémával. Lassan már többször süket a frekvencia, mint ahányszor rendesen szól. Már régebben is észrevettem, hogy a szombat délutáni sáv különös mód szeret elcsitulni, nyilván a kedvemért, amikor az Aktív Fresh újdonságait hallgatnám... :(
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 27