RADIOSITE Fórum

  • Best FM - Debrecen - 104.6 MHz

 #190234  Szerző: almos629
 
Két forgatókönyv lehetséges:
1. A Radio Plus megveszi a 95-öt a Médiacentrum Debrecentől, így minden marad úgy, ahogy van. Nyilván ez lenne az egyszerűbb és rizikómentesebb megoldás, viszont nem biztos, hogy a Médiacentrum eladja a ferkit.
2. A Rádió 1 a 104,6-ra megy, a 95-ön pedig helyi rádió indul, vagy megint Debrecen Rádió, vagy valamilyen új néven. Valószínűleg ebben az esetben az új helyi rádió átvenné a Best stábját, műsorrendjét, zenei kínálatát, stb., tehát gyakorlatilag ott folytatná, ahol a Best abbahagyta. Ebben az esetben a Best hallgatóinak a 99%-át megszereznék, azok pedig, akik a Rádió 1-et hallgatták, át fognak tekerni az új frekvenciára (nyilván on-air kampány is lesz). Tehát ha mindent jól csinálnak, a két frekvencia hallgatótábora gyakorlatilag pár hét alatt kicserélődik, így a végeredmény ugyanaz lesz, mint az első változatnál.

Hogy ezek közül melyik fog megvalósulni, arról egyelőre sejtelmem sincs, de gondolom, hogy hamarosan kiderül. :)
A 95 és a 104,6 között annyi a különbség, hogy a 104,6 vétele picit jobb a várostól délre és keletre, viszont észak-nyugati irányban a kékesi 104,7 Retro zavarja a vételt, sajnos a 33 főúton haladva már Nagymacs magasságában is érezhető a vétel romlása, pedig csak pár km-re van a városhatártól. A 95 még annyiban jobb, hogy 2025-ig van engedélye, a 104.6 jövő év végén lejár.
 #190232  Szerző: Rickykeee23
 
Hát nem tudom, hogy ha a 89,5-re költözik az R1 akkor mi lesz. Vagy az, hogy marad minden ugyanúgy és csak a felesleges frekiket lepasszolják, vagy az amit te mondasz. A nagyobb frekiket akarják majd vidéken is az R1-nek. Best esetében pedig a 104,6 a nagyobb. Szóval lehet abban is valami amit te mondassz, hogy lesznek cserélgetések.
Félig OFF: Pécsen is ez a helyzet. Az R1-nek van 4 frekije de mindegyiknek kicsi a szórása. Ott van viszont a 101,7 amin a Pécs Fm megy és elszól Kaposvárig és szinte Paksig. Aztán ugye a Pécs Fm góréja Sivák. Szóval izgatottan várom, hogy milyen változások lesznek, ha az R1 átköltözik a 89,5-re. :ninja:
 #190223  Szerző: Béci09
 
Ha szabad hozzászólni, korábban én is úgy gondoltam, hogy fel lesz számolva, vagy ugyanúgy le lesz amortizálva, mint a többi Best, de mostanában elég sokat hallgatom, és abszolút lehet érezni rajta, hogy normális programming és zenei szerkesztés van mögötte, ami sajnos az ezen a néven futó többi adóról nem mondható el. Nekem egyáltalán nem tűnik úgy, hogy tervben lenne a megszüntetése, bár azt el tudom képzelni, hogy a 89.5 indulásával ide fog költözni a R1, a helyi adás pedig a 95-re megy.
 #190222  Szerző: potyi
 
Én drukkolok a helyi rádiózásnak, de jelen esetben más kérdés, hogy minek van nagyobb gazdasági racionalitása.
 #190219  Szerző: almos629
 
potyi írta: 2021.02.15. 19:56 Hát épp ezaz, hogy eleszi a Retro és a R1 elől a hallgatót. :oops:
Az meg olyan mindegy, hogy a korábbi tulajdonos mit kért szépen X éve...
A "korábbi tulajdonos" még mindig ott van, ő a programigazgató és a cég társügyvezetője. Nyilvánvaló, hogy a 103.9-hez hasonlóan ezt is átalakították volna 2019-ben, de nem így történt, mert tartották magukat a megállapodáshoz. Gondolom (remélem), hogy ez a jövőben így lesz, DE ha feltételezzük, hogy mégis felszámolják a Best helyi műsorát, akkor az önkormányzati médiacentrum nyilván kihasználná a helyzetet, kidobná a R1-et és új helyi rádiót indítana, ami nyilvánvalóan átvenné a Best piaci szerepét. A dolgok csak annyiban változnának, hogy a piacvezető helyi adás bevételei nem a R1-csoporthoz kerülnének, tehát jobban teszik, ha nem piszkálnak bele a debreceni rádiós piacba. :)

Egyébként a R1-et egyáltalán nem hallgatják, és soha nem is hallgatták agyon, a Retro-nak pedig szinte nincs is hallgatottsága. Nem gondolom, hogy ezen bármilyen módszerrel lehetne változtatni. Inkább a Petőfi kerülne ki nyertesen a Best esetleges bedarálásából, mert zeneileg az áll hozzá a legközelebb.
 #190217  Szerző: potyi
 
Hát épp ezaz, hogy eleszi a Retro és a R1 elől a hallgatót. :oops:
Az meg olyan mindegy, hogy a korábbi tulajdonos mit kért szépen X éve...
 #190216  Szerző: almos629
 
Béci09 írta: 2021.02.15. 01:12 Közben az EU TOP40 szép csendben megszűnt? :o A honlapon a január 10-i lista van kint, pedig azóta már eltelt pár hét...
Nem szűnt meg, változatlan időpontban, vasárnap délután 2-kor és szerdán este 8-kor van, igaz, tavaly április óta műsorvezetés nélkül. A honlapon lévő lista sajnos van, hogy hetekig-hónapokig nem frissül, de ez nem új keltű, úgy tudom, hogy a honlap indulása óta így megy.
potyi írta: 2021.02.15. 16:40 Ne legyenek illúziók, úgyis itt is a központi műsor lesz rövid időn belül...
Ezt honnan gondolod? Szerintem biztosan nem lesz ilyen, egyrészt azért, mert a két legnagyobb vételkörzetű helyi rádiót (Gong, M) is stabilan veri a hallgatottsága, másrészt azért, mert amikor a Rádió 1-csoport felvásárolta, a tulajdonos kikötötte, hogy nem kapcsolhatják hálózatba, és nem szólhatnak bele a műsorkészítésbe. Tavaly ugyan volt egy kisebb mértékű leépítés, de ez (szerintem) csak anyagi okokra vezethető vissza.
 #190215  Szerző: potyi
 
Ne legyenek illúziók, úgyis itt is a központi műsor lesz rövid időn belül...
 #190203  Szerző: Béci09
 
Közben az EU TOP40 szép csendben megszűnt? :o A honlapon a január 10-i lista van kint, pedig azóta már eltelt pár hét...
 #190085  Szerző: almos629
 
Sziasztok!
Csak nagyjából vágom, hogy miről vitatkoztok, de tisztázásképp írok pár gondolatot:
- az említett interjú nem volt hosszabb 8-9 percnél, és 4 megszólalásra volt szétbontva. A dalból valóban 2x kb. 15 másodpercet játszottak le. Nem lehet mondani, hogy ne fért volna bele ez az egész a rádió stílusába.
- Igen, Vili műsora más stílusú, mint Józsié volt, mindkettőt lehet szeretni és nem szeretni, de nem kötelező hallgatni. Ha nem tetszik, ne hallgasd, de a személyeskedés, a másik szidása nem megoldás semmire.
- Laciról is egy kicsit több tisztelettel beszélj, sok-sok éve hatalmas odaadással készíti a műsorát, véleményem szerint teljesen profin.
-Részemről is +1 az Euro TOP 40-nek!
Szép hétvégét mindenkinek! :)
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 32