RADIOSITE Fórum

  • Gyula Rádió - Gyula - 90.5 MHz

 #182720  Szerző: Gyurii
 
Ezeknél a rádióknál azon kivül, hogy a semmi helyett van adás egyéb pozitívumot lehet felsorolni?

Nincs fb oldal, stream, normalis hangzas, valtozatos rotacio, musorvezetes is kb hagyjuk kategoria.

Ha valamit kihagytam szoljatok. Visszasirja az ember a Csaba radiot is, mert ami az csak neveben az. Sajnos a minimalis kovetelmenyek is minimalisan vannak “teljesitve”. Nyilvan nem duskalnak a penzben sehol sem a helyi radiok, de itt a szandek sincs meg. :sick:
 #182718  Szerző: kristikoma
 
Gyurii írta: 2019.04.19. 18:36 Ha még nem volt. Van RDS, de továbbra is mono. :unott:

PS: GYULA___
PTY: OLDIES
RT: GYULA_RADIO

(RDS jel gyengébb, mint volt.)
Ez bizony továbbra is hallgathatatlan. Csak magas hangok vannak, szörnyű torzítással együtt, mivel még mindig túl hangos. RDS viszont lakhelyemen nem jön le. Kár, hogy az illetékesek nem olvassák...
 #182684  Szerző: Gyurii
 
Ha még nem volt. Van RDS, de továbbra is mono. :unott:

PS: GYULA___
PTY: OLDIES
RT: GYULA_RADIO

(RDS jel gyengébb, mint volt.)
 #182436  Szerző: joe
 
Ide is "befér": https://www.hobbielektronika.hu/forum/g ... hp?id=4403
Kisugárzott FM sztereó multiplex jel több összetevőből áll, ezek közül ez egyik az RDS (linkelt régi doksiban még erről nem esik szó), ami 57 kHz-es segédvivőre van ültetve. Ha az összegzett jel spektumban túl alacsony az RDS jelszintje (az összes jel kicsi százaléka), akkor bizonytalan lehet az RDS vétele, főleg a vételei határ széle felé - autórádión még jól jön az adás, de már elindul a 'PI seek' és némít a rádió, mert az RDS jelet már nem tudja a készülék venni.

Kicsit OFF-olok: 100,9-en - pont tegnap vettem észre, mert látszik a beillesztett PrScr-en, rossz lehet az RDS encodere...SDRSharp vesz hibás PI-t, viszont a RDSSpy-jal végzett adatelemzéskor a hiba nem látszik...sztem, adatsebesség ingadozás (jitter) hiba lesz, de ez csak tipp - egyes vevők erre érzékenyebbek, mások kevésbé.
 #182432  Szerző: Gyurii
 
100.9-ből Petőfit a népnek! :D

Joe, amúgy szted miért van, hogy 100.9 RDS-e nem jön le nálam kocsiban? :S

90.5 1.5% RDS azt jelenti, hogy van ha az adótól állok pár méterre?
 #182419  Szerző: joe
 
Éterből mérve nem hiteles, de az arányokat nézzétek...
90,5 MHz mono, 4-5%-kel magasabb a löket, hang moduláció 131% - !!! - csoda lenne, ha nem torzítana, RDS alig van 1,5%
Kép
98,4 MHz sztereó, viszont egy kicsit alul van modulálva max. 77% MPX kicsit alacsony, RDS szint szintén alacsony: 1,4%...
Kép
100,9 MHz - csak viszonyításként egy AH-s adó... MPX max 93,8%, RDS 3,2%
Kép
+++
http://enjoe.ucoz.hu/photo/fm_dx/88_9_mpx/4-0-204
http://enjoe.ucoz.hu/photo/fm_dx/104_0_mpx/4-0-203
http://enjoe.ucoz.hu/photo/fm_dx/97_3_mpx/4-0-201
 #182387  Szerző: kristikoma
 
Gyurii írta: 2019.03.28. 22:38 Nálam jó a kékesi Bartók Békéscsabán. A tunered nem éppen szelektív, nem az lehet a baj?

Viszont ez a "löket", mono, RDS nélküli katyvasz bicskanyitogató napok óta. Néha kíváncsiságból odatekerek, pont elcsíptem a szignálokat délután valami amatőr módon felvett Gyula rádió, majd később 98.4 Mega relé. Ja, és amikor Gyula rádiót mondott/volt is ugyanaz ment, mint a Mega többi adóján csak jó sok csúszással. Átmész Gyulára cirka 15 km, és AF-et offolni kell, ha élvezni akarod a rádiót. Ha Orosházára mész kb. legtöbb esetben ugyanez a szitu... :wailing:

Ha már kell helyi adást csinálni a különböző frekiken arra a 4 órára miért nem lehet egyedit kreálni, majd a nap maradék 18 órájában csúszás nélkül relézni a 98.4-et...?! Ennyire bonyolult lenne?

Könyörgöm,

1. Nem lehetne esetleg egy különálló rádió? Gondolok itt arra, hogy legalább szólna egy 3. playlist (Mega, Csaba mellett), és ergo Gyula városának is lenne újra mondjuk erős túlzással, de egy helyi rádiója.

2. Ha erőltetni kell ezt a hálózatosdit, lehetne műsorblokk mint anno mondjuk 6:00-18:00 GYULA / 18:00-6:00 MEGA mint a többin. Legalább lenne egy kis "kerete". 2000-es években is volt hasonló erre ALFOLD/START rádió RDS stb cserélődött. (Vagy amit az elején írtam...)

3. Alapból felesleges a 90.5 Mega, főleg hogy nem egy különálló rádió hisz békéscsabai 98.4 bőven kiszolgálja Gyulát.

4. Ezt az igénytelenséget, hogy engedi az NMHH? Frekvenciapazarlás a köbön. Ennél kb. Mária/Katrádió is értelmesebb lenne a 90.5-n akármennyire fura ezt mondani. :sleep:
Lehet nem eléggé szelektív, Videoton RT7300 tunerem van, ez sokkalta szelektívebb, mint az előtte használt Orion ST1025. Megnézem majd autórádióval, annak még jobb a VT-nél is.
Némi csúszást azért észrevettem, mivel nálam gyengén, de a 90.2 is szól(bár ennek meg az MPX teljesítménye
valószínűleg alacsony). Egyszerűbb lenne relézni valós időben a 98.4-et szerintem is. Na meg a csabai körsugárzó antennáról adja a műsort, még Szeghalmon is hallgatható, nemhogy Gyulán...
Remélhetőleg az NMHH kiszáll mérni, nem akarok rosszat, mindez beállítás kérdése...
Amit felvetettél hálózatosdit, az sem rossz.
 #182381  Szerző: Gyurii
 
Nálam jó a kékesi Bartók Békéscsabán. A tunered nem éppen szelektív, nem az lehet a baj?

Viszont ez a "löket", mono, RDS nélküli katyvasz bicskanyitogató napok óta. Néha kíváncsiságból odatekerek, pont elcsíptem a szignálokat délután valami amatőr módon felvett Gyula rádió, majd később 98.4 Mega relé. Ja, és amikor Gyula rádiót mondott/volt is ugyanaz ment, mint a Mega többi adóján csak jó sok csúszással. Átmész Gyulára cirka 15 km, és AF-et offolni kell, ha élvezni akarod a rádiót. Ha Orosházára mész kb. legtöbb esetben ugyanez a szitu... :wailing:

Ha már kell helyi adást csinálni a különböző frekiken arra a 4 órára miért nem lehet egyedit kreálni, majd a nap maradék 18 órájában csúszás nélkül relézni a 98.4-et...?! Ennyire bonyolult lenne?

Könyörgöm,

1. Nem lehetne esetleg egy különálló rádió? Gondolok itt arra, hogy legalább szólna egy 3. playlist (Mega, Csaba mellett), és ergo Gyula városának is lenne újra mondjuk erős túlzással, de egy helyi rádiója.

2. Ha erőltetni kell ezt a hálózatosdit, lehetne műsorblokk mint anno mondjuk 6:00-18:00 GYULA / 18:00-6:00 MEGA mint a többin. Legalább lenne egy kis "kerete". 2000-es években is volt hasonló erre ALFOLD/START rádió RDS stb cserélődött. (Vagy amit az elején írtam...)

3. Alapból felesleges a 90.5 Mega, főleg hogy nem egy különálló rádió hisz békéscsabai 98.4 bőven kiszolgálja Gyulát.

4. Ezt az igénytelenséget, hogy engedi az NMHH? Frekvenciapazarlás a köbön. Ennél kb. Mária/Katrádió is értelmesebb lenne a 90.5-n akármennyire fura ezt mondani. :sleep:
 #182372  Szerző: kristikoma
 
Gyurii írta: 2019.03.27. 21:16 Jaja újra megvan a power, de mono rds nelkul es torzit mint állat!!! :D :punch:

Igenytelenseg a köbön... :x
Így van, túl hangos(adtak a löketnek, na :x ), ennek következtében nálam a kékesi Bartók sem vehető, holott állandóan szólt eddig, jelentős sztereó zaj kíséretében. Sikerült túltolni... :(
 #182371  Szerző: Gyurii
 
Jaja újra megvan a power, de mono rds nelkul es torzit mint állat!!! :D :punch:

Igenytelenseg a köbön... :x