RADIOSITE Fórum

  • Rádió 88 - Szeged - 95.4 MHz

 #53091  Szerző: mimi
 
Kicsit zavaró, túl dallamos, elvonja a figyelmet. Vagy csak figyeltem rá, azért? :)
 #53085  Szerző: Zoey
 
Na meg is van, felvettem a rádióból, bár pechemre lemaradtam az elejéről.
És ennek örömére regisztráltam a soundcloud-on is, így ott meghallgatható:
http://soundcloud.com/zoeyboy/radio-88-hirek

Most mondjátok meg, nem menő a bed? :shock:
 #53081  Szerző: Zoey
 
ravasz írta:
Zoey írta:Nincs meg valakinek véletlenül ennek a rádiónak néhány arculati eleme? De ami a legfontosabb: a hírbede? Az nagyon tetszik!! :yes:
Csak azért tetszik oly nagyon, mert még nem hallottad a Rádió 6 közlekedési bedet. :D
Valóban nem hallottam. És az megvan? :P
Na majd megfülelem valamikor :)
 #53080  Szerző: ravasz
 
Zoey írta:Nincs meg valakinek véletlenül ennek a rádiónak néhány arculati eleme? De ami a legfontosabb: a hírbede? Az nagyon tetszik!! :yes:
Csak azért tetszik oly nagyon, mert még nem hallottad a Rádió 6 közlekedési bedet. :D
 #53078  Szerző: Zoey
 
Nincs meg valakinek véletlenül ennek a rádiónak néhány arculati eleme? De ami a legfontosabb: a hírbede? Az nagyon tetszik!! :yes:
 #52730  Szerző: Zoey
 
Itt amúgy új a szignálpark?
A hírbed nagyon jó!!
 #52728  Szerző: Pasa
 
Szerintem rosszul emlékszel, mert "Kísérleti Rádió" néven jelentkezett be, nem mondta, hogy Pilis Rádió. Tudtommal nem kapta meg az engedélyt Pilisként még ideiglenesen sem. Amúgy sem volt folyamatos a 105,9-en, hanem időnként több napra kapták csak meg. A pályázaton a 91,1-et szerették volna megnyerni, ami végül sikerült is.
 #52707  Szerző: Rádiós
 
A 105,9-en is Pilis rádió néven ment az adás, csak éppen kísérleti adás és ez szinte az összes szignálhoz le lett gyártva pluszban.
Úgy volt, hogy a Pilis megkapja a 105,9-et és ezért lett nappali adás, no meg hogy ne kapja meg más. Végül a 91,1 lett a nyerő.
 #52673  Szerző: Pasa
 
mimi írta:az lett a gyakorlat, hogy továbbra is ideiglenes kérelmekkel adtak a 95.4-en ötig, akkor pedig váltottak a 100.2-re.
Ezt a cselt a Pilis is eljátszotta, éjjel a hivatalos (Duna Rádióval osztott) 91,1, nappal meg az ideiglenes 105,9 (amin "Kísérleti Rádió" néven szóltak :shock: ).
 #52670  Szerző: mimi
 
Azt már nem tudom pontosan, hogy mikor kezdték (talán '88-ban, talán '89-ben, de az is lehet, hogy '90-ben), de az első adások még a Szegedi Nemzetközi Vásárhoz kapcsolódtak, és Vásár Rádió néven szólaltak meg. Valamikor 1992-93 táján készültek megint valami rendezvényhez kapcsolódva rádiózni, de a rendezvény szervezői végül visszaléptek a támogatástól, ekkor kerestek önálló nevet és ekkor kezdtek "önjáróak" lenni.
Ekkor még úgy ment, hogy egy vállalkozás egy évben 10 napra kérhetett ideiglenes engedélyt, Szegedre kért harminc "baráti" cég, így nagyjából folyamatosan szólhatott egész évben a rádió :)
Miután a 100.2-t osztott műsoridőben adták ki állandóra, a 88 délután 5-től másnap hajnalig kapott műsoridőt, és az lett a gyakorlat, hogy továbbra is ideiglenes kérelmekkel adtak a 95.4-en ötig, akkor pedig váltottak a 100.2-re. Utóbbin hárman osztoztak, a Média-6, a Tisza és a 88, előfordult, hogy "betartottak" egymásnak, mert ki lehetett volna számolni, hogy pontosan váltsák egymást a rádiók, de valamiért "fontos" volt a műsoridő végén több percig mérőjelet adni, ami miatt elkapcsoltak a hallgatók :)
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 24