RADIOSITE Fórum

  • Rádió 88 - Szeged - 95.4 MHz

 #52664  Szerző: Pasa
 
Igen, meg asszem a 89,5-ön is a médiakiállításon '92-ben.
 #52662  Szerző: LuciFerko
 
92.1?
 #52660  Szerző: Pasa
 
Bizony, még Budapesten is volt nem is egy ideiglenes pár napos Rádió 88 a 90-es évek elején.
 #52658  Szerző: mimi
 
Ezt a rádiót annak idején még Tóth András "Óriás" hozta össze, aki DJ-ként a '70-es évektől népszerű arc volt Szegeden, és megvolt hozzá a tudása, hogy a lehető legjobb rádiót rakja össze, zeneileg és technikailag is, és igazi egyéniségeket gyűjtött maga köré műsorvezetőknek. Még ő hozta létre a Cegléd Rádió 88-at, és volt Kiskunmajsán is Majsa Rádió 88, meg néhány napos ideiglenes adásokkal rengeteg településen jártak. Úgy tudom, az volt a terve, hogy Szegedtől Budapestig végig a 88 adásai szóljanak. 2000 környékén sajnos elég fiatalon elhunyt, és megtorpant ez a terv, de nagyon pozitív, hogy nem csatlakoztak egyetlen hálózathoz sem, sőt még a ceglédi 88 arculata is teljesen más, mint a szegedié, nem erőltették a központosítást.
Egyébként jövőre újra lesz pályáztatva a frekvencia, nagyon csúnya dolog lenne, ha nem ők kapnák meg, de lehet, erre készülve biztosítanák be magukat a csabai frekivel.
 #52656  Szerző: Pasa
 
ravasz írta:... és ha jól tudom először a 88.0 MHz-en szólaltak meg.
Nem volt sosem a 88 megán, de én úgy hallottam, hogy 1988-ban alapították (még sugárzás nélkül, csak tervként).
 #52623  Szerző: Zoey
 
ravasz írta:Cseszettül idegesítő az az intro szignál a netes adásukon...

Maga a rádió rendben van, az egyik legjobban összerakott helyi.
Abszolút egyetértek. A netes adás elején a szövegelés engem is rettentően idegesít, de maga a rádió nagyon jó! Király zene, király műsorok, mondjuk a műsorvezetők közül nem jön be mindegyik stílusa. Fura számomra, hogy helyi rádió létére is terjeszkedni próbál más városokban, úgy, hogy nem hálózat része. Ez azért ritka. Más városban is nyugodtan próbálkozhatnának...
 #52612  Szerző: mimi
 
A 88 MHz-re nem emlékszem, valamelyik most is használt szegedi freki, vagy a 100.4 lehetett, azt is használták még a '90-es évek első felében Szegeden.
 #52609  Szerző: ravasz
 
... és ha jól tudom először a 88.0 MHz-en szólaltak meg.

Tehát ez egy hallgatóölelős, 88.0-n fogható skinhead rádió. :D
 #52608  Szerző: mimi
 
Azon kívül meg a rádióamatőröknél az ölelést, azért lett ez :)
 #52606  Szerző: nyikolaj
 
Tudom,hogy egy fikarcnyi köze sincs arra amire gondolok,de a 88-as szám átgondolt ötlet volt anno a névválasztás terén?
Remélem mindenki tudja mit jelképez a 88?...
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24