RADIOSITE Fórum

  • Rádió 7 - Hódmezővásárhely, Kistelek, Makó

 #26285  Szerző: JoNeS
 
Promenád írta:Voltak rá próbálkozások anno egy hetes frekvencia engedélyekkel.

:D Háromszor 10 nap volt.
 #19187  Szerző: Promenád
 
mg írta:rengeteget ki lehetett volna hozni ebből amúgy, az átlag kerrádiós mezőnyhöz képest, volt benne pár jó műsorötlet, meg erős helyi jelleg



Természetesen.

Tudod, régen érlelődött, hogy legyen Hódmezővásárhelynek rádiója. Voltak rá próbálkozások anno 10 napos frekvencia engedélyekkel. Aztán jött a hajdani Régió Rádió, aminek kellett egy riválist keresni, adott volt rá a Rádió 7.

Aztán a médiatörvény elintézte, hogy a Régió megszűnjön, mert részben önkormányzati tulajdonú volt. Maradtak monopolhelyzetben Égetőék. Aztán hogy a Régió frekvenciája ne szűnjön meg kiadták bérbe Gyulának és ott működött valameddig a Melódia Rádió, aminek az volt a célja, hogy ne legyen semmi alternatívája a Rádió 7-nek.

Közben az emberkék jöttek, mentek, Gyulánk már minden tehetséggel összeveszett szakmai dolgokban - lehet, hogy újságírónak valamilyen szinten profi, de hogy műszaki dolgokban és a rádiózás bizonyos dolgaihoz egy analfabéta az tuti. Másrészt, ahogy említettem már: ha ő kitalál valamit, meg van győződve, hogy az nagyon jó, és ha megpróbálod az ellenkezőjét bizonyítani azt nem viseli el.
Ha folyamatosan figyeled a rádiót, észre lehet venni akár zeneileg, akár az adásokon, hogy nagyon nehezen újítanak. Csak akkor van valami újdonság - vagy, ahogy Gyula mondaná: új trend -, amikor már érzi, hogy a kutya sem hallgatja őket.
 #19186  Szerző: Promenád
 
mg írta:vett Orbant, addig oké :)
Igen, az egy nagyon jó adásproci, ha minden hangszínt szépen van kihegyezve. De lehet vele csapnivaló hangzást is produkálni, ha nincsen az embernek hozzá füle. ;)
 #19183  Szerző: SzD
 
Pasa írta:Na akkor mégse olyan hülye, vehetett volna Gyurcsanyt is... :lol:
Neeeee.... :lol: :X.: :P :lol:
 #19181  Szerző: Pasa
 
mg írta:vett Orbant, addig oké :)
Na akkor mégse olyan hülye, vehetett volna Gyurcsanyt is... :lol:
 #19178  Szerző: mg
 
rengeteget ki lehetett volna hozni ebből amúgy, az átlag kerrádiós mezőnyhöz képest, volt benne pár jó műsorötlet, meg erős helyi jelleg
 #19177  Szerző: mg
 
vett Orbant, addig oké :)
 #19176  Szerző: Promenád
 
mg írta:
Promenád írta:én sem hídtem el addig, amíg nem ismertem meg az egyik volt technikusát.
voltak pedig azért olyanok, akik tudtak, csak kibontakozni nem igazán nyílt lehetőségük.

ha egyszer meggyőződése a tulajnak, hogy ha két adásprocit kötünk sorba a végére, attól jobban fog szólni... azzal mit kezdj

Na, pontosan ezekért a dolgokért nem tudtak kibontakozni. Azt meg, hogy ha két adásprocit fűzünk be attól nem fog jobban szólni. Vagy vegyen egy normálist, vagy semmit. Mert abból sose sül ki jó dolog, ha agyon van bonyolítva. ;)
 #19175  Szerző: mg
 
Promenád írta:én sem hídtem el addig, amíg nem ismertem meg az egyik volt technikusát.
voltak pedig azért olyanok, akik tudtak, csak kibontakozni nem igazán nyílt lehetőségük.

ha egyszer meggyőződése a tulajnak, hogy ha két adásprocit kötünk sorba a végére, attól jobban fog szólni... azzal mit kezdj
 #19174  Szerző: Promenád
 
mg írta:... ez azért már hihetetlen számomra ...

... de olyat hallottam, hogy nem szabadott a vendégek mikrofonjait panorámázni, mert akkor akinek mono kisrádiója van, nem fogja az egyiket hallani ...
Pedig ezek megtörtént dolgok. én sem hídtem el addig, amíg nem ismertem meg az egyik volt technikusát. Nagyon sok jó rádiós ezért hagyta el, mert mindig amit kitalál arról meg van győződve, hogy csak az lehet a jó. ha pedig az ellenkezőjét próbálod neki elmagyarázni, akkor makacsul csak azt fogadja el, amit a kis eszével kitalál.
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23