RADIOSITE Fórum

  • Rádió 7 - Hódmezővásárhely, Kistelek, Makó

 #165934  Szerző: frekvenciapásztor
 
Az utóbbi időben, mintha változott volna a zenei kínálatuk. Bár hozzáteszem, nem pozitív irányba. Olyan, mintha egy 2005-ös mp3 lejátszót kötöttek volna az adóra. Ez az igazi változatosság, 20 zene elég is. Nemde?

De legalább nem szól olyan szarul. Na hát az RDS-t meg hagyjuk is... :megusta:
 #163421  Szerző: Promenád
 
Változtak az internetes elérhetőségek, jelenleg 2 címről is megy a rádió : http://91.83.90.52:8300 és http://radio7stream.wwdh.hu:8000/test.mp3 256 és 128 kbps-ban. Mindkettő esetén egy tuner van rákötve a hangkártyára.
 #156934  Szerző: Promenád
 
Promenád írta:Az sima internetes stream bufferelési hiba. Olyan érzés kb, mint amikor rosszul lett átkonvertálva egy zene. A kisteleki és a makói adójukon is észrevehető, de ez nem kifejezetten pattogáshoz hasonlít. Valahogy ez a octet-stream megoldás magas bitrátával nem jött be nekik...


De, az is lehet, hogy azt csak az interenetes szórásra használják. Ott mondjuk hallható, hogy egy tunerről veszik a hangot, nem
közvetlenül a stúdió hang van bekötve. A napokban egy-két áramszünet volt a városban, ami a rádiót is éríntette pozitív értelemben, azóta mintha ezek a pattogások megszüntek volna.
 #152512  Szerző: Promenád
 
Az sima internetes stream bufferelési hiba. Olyan érzés kb, mint amikor rosszul lett átkonvertálva egy zene. A kisteleki és a makói adójukon is észrevehető, de ez nem kifejezetten pattogáshoz hasonlít. Valahogy ez a octet-stream megoldás magas bitrátával nem jött be nekik...
 #151097  Szerző: Kovi02
 
admin írta:Az mit jelent, hogy ropog? A 97.6, gondolom.
A 97,6 újra nagyon túl van lökve,de a "ropogást" én sem értem.
 #150625  Szerző: Promenád
 
Kovi02 írta:
Pasa írta:
Promenád írta:ez szerintem antennától is függhet.
Az RDS? :D
Az RDS vételezésére gondolhatott,de inkább rádiótól függ,hogy hozza le az RDS-t. Nekem 3 rádión is összekavarodott itt az RDS PS.
Igen, arra gondoltam, csak elfelejtettem hozzá írni. :)
 #150624  Szerző: Kovi02
 
Pasa írta:
Promenád írta:ez szerintem antennától is függhet.
Az RDS? :D
Az RDS vételezésére gondolhatott,de inkább rádiótól függ,hogy hozza le az RDS-t. Nekem 3 rádión is összekavarodott itt az RDS PS.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 22