RADIOSITE Fórum

  • KORONAfm100 - Kalocsa - 100.0 MHz

 #3264  Szerző: attisdújv
 
Persze függ, hogy milyen autórádióval vételezünk! Én ezeket a méréseket pioneer rádióval csináltam, ebből kifolyólag kicsit szubjektív.
 #3260  Szerző: jimmer
 
én tegnap kalocsára mentem kocsival. soldvadkerten már elég zavaros volt a vétel. Kiskunfélegyháza határáig sem szól el, ez is biztos.
 #3249  Szerző: attisdújv
 
A vételkörzet térképen két kör van! A zöld autóantennával(autórádióval) biztos, sztereo vételt nyújtó területet jelöli. a piros meg bármilyen egyéb, nem állandó minőségű vételt jelenti. Tehát a térkép nem a beltéri "kínai" rádióval való vételtérképet ábrázolja! Ezt a tényt annak idején közöltem a rádió vezetőjével, de ő a honlapon ezt nem tüntette fel, nyílván üzleti megfontolásból! A beltéri vétel egyébként a zöld vonal által bezárt terület 60-70 %-a lehet! Persze ez sem feltétlenül kínai rádióval!
Az Enyingi vételről meg csak annyit, hogy Mezőszilas felé menet a hosszú leejtő tetejétől, tehát enyingtől kb 10km-re már kocsiban fogható, persze nem stabilan, ezért van a piros vonal oda rajzolva. Néha még a balaton északkeleti csücskében is bejön.
Persze amióta elkészült a térkép, azóta többször piszkálták az a Korona antennáját, hol a villám csapott bele, hol az adó berendezés szórakozott, és most legutóbb az antennát nem ugyanabban az irányban szerelték vissza. Ebből adódóan elképzelhető, hogy módosúlt a vételkörzet határa.
Azért annyira nem lehet rossz a térkép mert Tompát is a piros vonal határára rajzoltam, tehát időszakos vétel biztosított!
 #3232  Szerző: Sokol404
 
LuciFerko írta:erre gondolsz?
http://www.koronaradio.hu/images/korona_vetelkorzet.jpg

csak akkor mondom hogy Mezőszilasig kb nyoma sincs a 100 mhz-en! Nemhogy Enyingen :)
Szerintem nem arrafelé áll az antennájuk. Vhogy inkább délkelet felé terjed, ebből gondolom.
 #3231  Szerző: Sokol404
 
attisdújv írta:Mivel fogod? Autórádión vagy otthon tetőantennával? Ha kocsiban fogod akkor Kalocsa felé menet, hol lehet már stabilan fogni? Bocsi a sok kérdésért, de én Korona rajongó vagyok, csak éppen a vételkörzet túlsó felén lakom Dunaújvárosban! A rádió vételkörzet térképét a honlapjukon én csináltam, és le szeretném ellenőrizni, hogy jól rajzoltam-e meg. Egyes részeit becsléssel és domborzati ismereteim segítségével készítettem.
Még soha nem jártam Kalocsa felé, otthon egy 1998-as analóg hangolású Philips (tehát nagy érzékenységű) vevővel fogom éjszakánként hagyományos, a rádió gyári teleszkópantennájával, amit ferdén kihúzok / ilyen irányba :) , (no ez utóbbi nagyon értelmes információ volt részemről). Szóval csak azt akartam érzékeltetni, hogy a vételhez nem kell külső, vagy akár tetőantenna. De azért van itt egy nem elhanyagolható információ: a Hifi-ből a hangfalakhoz két db, egész pontosan 7 méteres rézkábel nyúlik ki, ami szinte körbefogja az egész szobát (tudniillik távolra raktam a hangszórókat a térhangzás végett). <Részben ennek a gyári kábelhosszabbításnak tudható be, hogy MW-n meg LW-n olyan zajokat fogok be, amitől a hideg is kiráz. Én sokkolásra használnám...> Az adás többnyire mono, csak pár percre lesz sztereó, de így is ritkán már késő délutántól, majd pedig teljes bizonyossággal igazán éjszaka tudom fogni. Nappal, azaz kora délután eddig csak terjedéskor jött be, akkor is egy külső -jó magas- antennával -és más vevővel-, de éjszaka mindig fogható (a RádióPlusz mellett szokott szólni, ha nem túl erős, viszont az néha kinyomja).



Nem rossz a térkép! Olyan hitelesnek tűnik. Ez legalább nem csak egy "kör", oszt' annyi... ;)
 #3186  Szerző: attisdújv
 
Mivel fogod? Autórádión vagy otthon tetőantennával? Ha kocsiban fogod akkor Kalocsa felé menet, hol lehet már stabilan fogni? Bocsi a sok kérdésért, de én Korona rajongó vagyok, csak éppen a vételkörzet túlsó felén lakom Dunaújvárosban! A rádió vételkörzet térképét a honlapjukon én csináltam, és le szeretném ellenőrizni, hogy jól rajzoltam-e meg. Egyes részeit becsléssel és domborzati ismereteim segítségével készítettem.
 #2817  Szerző: Sokol404
 
Éjszakánként fogható Tompán -ha a 100.2 Rádió Plusz nem zavar be. :D

Nem rossz a zenei kínálata, bár közel sem az igazi.