RADIOSITE Fórum

  • Torony Rádió - Békés - 94.4 MHz

 #177793  Szerző: joe
 
Adani12345 írta:egy nagyobb lavór is 10-15 évvel ezelőtt még fent kb. 10x akkora, mint, ami most ott van
...azért nem kellene túlozni, most 1,2m átmérőjű van fent - ez talán a rádióé - anno volt egy 3m-es is, ami az 1980-as évek végén az Eutelsat 1F1-en lévő műsorokat vette (Super Channel, Sky Channel, TV5)...anno ilyen nagy antenna kellett a műholdvételhez...
 #177791  Szerző: Adani12345
 
Régebben több antenna is volt rajta, volt egy nagyobb lavór is 10-15 évvel ezelőtt még fent kb. 10x akkora, mint, ami most ott van.
 #177758  Szerző: joe
 
Gyurii írta:Magát a rádió "torony" épületét sajnálom. Hangulatos, egyedi!
Még soha sem jártam bent, de ahogy nézem, a "torony" valami épületgépészetet "takar", a szomszédos sportcsarnok ill. művelődési központ fűtő/hűtőháza lehet, a torony közepén egy hatalmas kéménnyel - google képen jól látszik, ill látható egy vascső, azon van egy kollineár adóantenna. Gondolom akadt egy kihasználatlan helyiség, amibe beköltözhetett a rádió, sőt annó a művelődési házban székelt a helyi TV ill. a helyi kábelTV antennái is a torony erkélyein voltak elhelyezve. A helyi Tv átköltözött a városházára, a kábelTV-t megvette a Telekom, már a város Békéscsabáról optikai kábelen van ellátva.
noartist írta:Erről az épületről valaki tudna képpel szolgálni? A Google-ön csak egy rosszabbal futottam össze.
Itt van két fotó a túlsó oldalról...nem egy építészeti remekmű, kopott falak, ill. rozsdás vasszerkezet nem épp felüdítő látvány.

Kép
Kép
 #177701  Szerző: noartist
 
Erről az épületről valaki tudna képpel szolgálni? A Google-ön csak egy rosszabbal futottam össze.
 #177697  Szerző: Adani12345
 
Maga a torony az megmarad csak az antenna kerül le róla valszeg ,ha már nem adnak. Van valami más abban a toronyban? Régen onnan ment a kábeltévé is.
 #177678  Szerző: Gyurii
 
Adani12345 írta: 2018.06.16. 19:49 Megnéztem most itthon, és igen megy még, ugyanúgy zene. Viszont a Bt felszámolása már megindult, nem lehet megvenni.
Magát a rádió "torony" épületét sajnálom. Hangulatos, egyedi! :csukottszem:

Gondolom "behozzák" Békéscsabára később ha elindul rajta valami...
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 24