RADIOSITE Fórum

  • Csaba Rádió - Békéscsaba - 88.9 MHz

 #117773  Szerző: kukac
 
Pedig egyszerű, a helyi politikai érdekek felülírják a közösségi igényeket. Jól illusztrálja kicsiben azt, ami jelenleg nagyban megy országos szinten, és nemcsak a médiában, hanem az élet minden területén. Annyi a különbség, hogy ez nem most kezdődött, hanem évekkel ezelőtt. A cél a piaci viszonyok erőből felülírása a hatalmi érdekeknek megfelelően.
 #117772  Szerző: markfelt
 
sztem is célszerűbb lett volna egy fullos relaunch névváltással, de nyilván ez volt óccsó.

egyébként úgy tudom, békécsaba sosem volt fejőstehén reklámpiaci szempontból, úgyhogy pont ugyanannyira nem értem, hogy mit keres ott 3 kerrádió (plusz úgy tudom, a még jack fm formatnak is csak jóindulattal hívható torony rádió is szól a megyeszékhelyen), minthogy pécsett miért csak egy van.

egerben is volt 3 hajdanán, de minek..
 #117770  Szerző: kukac
 
@adminisztrator: Az új tulaj helyében én tökösebb lennék, hagynám a francba ezt a leharcolt r1-es dolgot és csinálnék egy start rádiót (ez volt a 88.9 régi rádiójának a neve). Innentől kezdve senki nem keresné rajta a régi r1-es arculatot, nem lenne óhatatlanul összehasonlítva vele (ez bizony egy kommunikációs csapda, amiből láthatóan nem tud szabadulni). Meg is van a szlogen: "Start rádió - ezt neked Békéscsaba!" :)
Ez ugyanúgy kellően provokatív és mindenki a vérmérsékletének megfelelően azt gondol bele amit akar. :)
... Ha netán ez lesz belőle, akkor kérek némi juttatást a kreatív után. :)
 #117768  Szerző: kukac
 
A r1-Bm nekem egy "fából vaskarika"-megoldásnak tűnik, itt sem érzem hogy ki a megcélzott hallgatói réteg. Nyomják a sok latin dancet, főként 2011 környékéről, egyik olyan mint a másik, közös jellemzőjük hogy egyik sem volt slágerlista környéken sem soha. Az "igazi mai slágerek" 10-órától tömény, ömlesztett, válogatás nélküli közélei tartalmú megszólalásokkal vannak dúsítva (egyértelműen 40+-os tartalom) a 15-25-os korcsoport visítva menekül(ne ha hallgatná, de vélhetően már régen valami internetes rádiót, vagy mp3-akat hallgatnak). A minap épp a megváltozott temetkezési rendeletekről szóló alapos tájékoztató volt behelyezve a falusi diszkó-zenei környezetbe - meglehetősen bizarr volt, de kétségtelenül jól tolják a feketehumort. Tele van politikával, ami amúgy is visszatetsző, zenei rádiótól nem ezt várnánk. Érdekes állat lett a békés megyei rádió1, nem látni hogy mit is akar pontosan, kinek akar rádiózni, erőlteti ezt az "csak igazi mai sláger megy"-vonalat (ez már régen is kínos volt, főleg annak tükrében hogy kb. egy szava sem volt igaz), közben pedig iskolarádiós szintű modoros megszólalások, hallhatóan fullkamu kívánságműsor, képzetlen műsorvezetők szerepelnek. Érthető hogy nehéz képzett embert találni, de azért egy rádió fordítson már arra gondot, hogy akit mikrofon mögé enged, az alapból ne legyen beszédhibás, és az intonációs problémákat, felvett rossz beszédtechnikát "kezeltesse" megfelelő szakemberrel.
Ez a rádió1 egyáltalán nem hasonlít régi önmagára, sem zeneileg, sem pedig a szöveges tartalmat tekintve. Ez a rádió1 nem rádió1, ez valami teljesen más dolog. Így nézne ki pl. bármely más helyi kerrádió, ha egyik napról a másikra elkezdené használni a rádió1 levetett szignálparkját - csak mondjuk lehet hogy a tartalomra, az arculatra és a megszólalásokra nagyobb figyelmet forditanának.
 #117765  Szerző: kukac
 
Műsorról nem beszélhetünk, nincs műsorvezetés csak zeneszolgáltatás és hírek. A zenék válogatás nélkül kerülnek be, gyakorlatilag nincs célcsoport szerinti szűrés, mindent lejátszanak amit a vinyón találnak. Egy 60-as évekbeli táncdalfesztiválos dal után jön egy lakossági trance és egy körhintás/cellovoldés műfajú szörnyület. Használnak korszakjelölő id-kat (itt egy újabb megasláger a 90-es évekből), de legalább következetesen rosszul, rendre cirka 20-30 éveket simán tévednek, így felvezet egy 90-es évek-jelölő egy 60-as zenét. Ez viszont itt senkit nem zavar. Rengeteg a "B-oldal utolsó track"-kategóriájú dal, ami sosem volt megasláger és senki nem ismeri - ebben nem látom a koncepciót - ha egy előadótól van két dalom, az egyik atomsláger, a másikat senki nem ismeri, akkor miért nem az atomslágert játszom, pláne ha én vagyok a megasláger-játszó rádió?! Ez inkább hasonlít egy wurlitzerre, mint rádióra, három dal után biztos az elkapcsolás. A szignalpark primitív és monoton, egy idő után már idegesítő is. Ahol állandóan ez szól, ott nem hallgatják csak a háttérben halkan zörög valami. Kár érte, ebből a műfajból lehetett volna a legnagyobb hallgatottságú rádiót csinálni. Na majd most elválik, hogy mi lesz belőle...
 #117759  Szerző: Ivoa
 
kukac írta:A 98.4 egy olcsón üzemeltethető freki (mindössze éves 1.5millás műsorszolgáltatási díja van, ennek tapsolni tudna bármelyik helyi kereskedelmi rádió az országban.) simán el tudom képzelni hogy ha lejár a 88.9, akkor átcuccolnak ide (persze akkor már nem ennyi lesz a díj, az megy a műsorral). Azért nem írtam neveket, mert nem akartam senkit belekeverni úgy, hogy esetleg nem jól tudok valamit. Maga a freki nem egy nagy durranás, bár ez a leginkább zavarmentes a környéken, de ahhoz képest kicsi a lefedettsége. Tipikusan arra használható, hogy a vételkörzetben összeszedjék a lóvét és pályázatos műsorokat csináljanak rajta. A műsor tisztán láthatóan nem a hallgatóknak készül.
Milyen amúgy a Mega műsora, összehasonlítva a mostani, Békés megyei R1-gyel? (igyekszem ontopic maradni) Utalok itt arra, hogy szted nem a hallgatóknak készül (én még egyiket sem hallottam).
 #117753  Szerző: kukac
 
A 98.4 egy olcsón üzemeltethető freki (mindössze éves 1.5millás műsorszolgáltatási díja van, ennek tapsolni tudna bármelyik helyi kereskedelmi rádió az országban.) simán el tudom képzelni hogy ha lejár a 88.9, akkor átcuccolnak ide (persze akkor már nem ennyi lesz a díj, az megy a műsorral). Azért nem írtam neveket, mert nem akartam senkit belekeverni úgy, hogy esetleg nem jól tudok valamit. Maga a freki nem egy nagy durranás, bár ez a leginkább zavarmentes a környéken, de ahhoz képest kicsi a lefedettsége. Tipikusan arra használható, hogy a vételkörzetben összeszedjék a lóvét és pályázatos műsorokat csináljanak rajta. A műsor tisztán láthatóan nem a hallgatóknak készül.
 #117745  Szerző: Ivoa
 
kukac írta:Update: a 98.4-nek már új tulajdonosi köre van, ha jók az infóim, akkor E.K. úr ki lett vásárolva, F.J. úr maradt tulaj (valszeg az ő neve alatt fog futni a dolog), és beszállt a jelenlegi 88.9 tulaja (M.Zs.).
Ez jó hír. Átkerül ide a R1 Békéscsaba (elvégre ott már csak három évük van), vagy valami új dolog lesz a 98,4-en?
A nevüket le szabad írni, eléggé sok helyen nyilatkoztak már, meg a tulajdonosok is nyilvánosak :) Fodor József eddig érdekelt volt a 98,4-ben? A 2011-es cégadatok szerint nem volt! Erdélyi a Mambó Rádióból (Pécs + Komló) is kiszállt.

u.i.: cégadatok itt hozzáférhetőek: http://e-beszamolo.kim.gov.hu/kereses-Default.aspx
  • 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44