RADIOSITE Fórum

  • Dunakanyar FM - Vác - 94.1 MHz

 #165864  Szerző: mihalylovics
 
szblcs írta: Eddig az összes agglomerációs kereskedelmi, zenei rádió meghalt. Teljesen téves szemlélet szerintem. A nagyvárosok környezetét teljesen máshogy kell kezelni, mint egy vidék megyeszékhelyet.
Ehhez képest a Rádió Dabas és a Lakihegy Rádió köszöni szépen, megvan, nem úgy néznek ki, mint akik meg akarnának halni, igaz, azoknak a frekvenciájuk is szerencsésebb.
 #165862  Szerző: markfelt
 
Nem kereskedelmi rádió. Közfeladatot lát el. Nem célja a hallgatottság- és profitmaximalizálás, a működését egyéb forrásból biztosítja. (Mint egy helyi tv. A Piripócsi VTV sem blockbuster filmeket ad, meg showműsorozik Istenes Bencével.)

Így képzelem el, és ez a projekt is ilyennek tűnik. Egyelőre vannak problémák, én is hallom, de én most a koncepcióról beszélek.

Máshogy az agglomerációban, a jelenlegi telített piacon egyébként is nehézkes. Minden más igény ki van elégítve, csak a helyiérdek nincs.

Eddig az összes agglomerációs kereskedelmi, zenei rádió meghalt. Teljesen téves szemlélet szerintem. A nagyvárosok környezetét teljesen máshogy kell kezelni, mint egy vidék megyeszékhelyet.
 #165861  Szerző: oldman
 
szblcs írta:
oldman írta:Az egész borzalmas. Iskolarádiós szint, amit csinálnak. A reklámok hangzás már eléri a '90-es éveket, de nem tudom, hogy honnan lesz hallgatójuk. Rossza a vállalás, és csak bazi nagy költségekkel lehet a vállalásokat tartani, hisz rengeteg ember kell ehhez.
Közszolgálati jellegű rádiózás? Ugyan már emberek! Egy ekkora frekivel ez öngyilkosság. Költséges és nem hoz annyi hallgatót, hogy megérje. Aki az ilyen rádiókat megálmodta, azt fel kéne ébreszteni.
Más üzleti modell, önkormányzati tulajdon. Szerintem ami lehetetlen, az az agglomerációban egy kommersz, kereskedelmi, zenei rádiót üzemeltetni.
Mert valami önkormányzati, azért még nem kell (már bocsánat), de szarnak lennie. Milyen üzleti modellről beszélsz? Hogy majd pumpálják bele a pénzt a max 10 százalékos hallgatottságért?! Vagy mindegy, csak a miénk legyen?
 #165859  Szerző: markfelt
 
oldman írta:Az egész borzalmas. Iskolarádiós szint, amit csinálnak. A reklámok hangzás már eléri a '90-es éveket, de nem tudom, hogy honnan lesz hallgatójuk. Rossza a vállalás, és csak bazi nagy költségekkel lehet a vállalásokat tartani, hisz rengeteg ember kell ehhez.
Közszolgálati jellegű rádiózás? Ugyan már emberek! Egy ekkora frekivel ez öngyilkosság. Költséges és nem hoz annyi hallgatót, hogy megérje. Aki az ilyen rádiókat megálmodta, azt fel kéne ébreszteni.
Más üzleti modell, önkormányzati tulajdon. Szerintem ami lehetetlen, az az agglomerációban egy kommersz, kereskedelmi, zenei rádiót üzemeltetni.
 #165858  Szerző: mihalylovics
 
oldman írta:Az egész borzalmas. Iskolarádiós szint, amit csinálnak. A reklámok hangzás már eléri a '90-es éveket, de nem tudom, hogy honnan lesz hallgatójuk. Rossza a vállalás, és csak bazi nagy költségekkel lehet a vállalásokat tartani, hisz rengeteg ember kell ehhez.
Közszolgálati jellegű rádiózás? Ugyan már emberek! Egy ekkora frekivel ez öngyilkosság. Költséges és nem hoz annyi hallgatót, hogy megérje. Aki az ilyen rádiókat megálmodta, azt fel kéne ébreszteni.
Szerintem az az egész csoport, aki többek között ezt a rádiót is megálmodta/üzemelteti, az jobb esetben nem ebben a világban él, a másik verziót, ami eszembe jutott, inkább nem írom le.
 #165852  Szerző: oldman
 
Az egész borzalmas. Iskolarádiós szint, amit csinálnak. A reklámok hangzás már eléri a '90-es éveket, de nem tudom, hogy honnan lesz hallgatójuk. Rossza a vállalás, és csak bazi nagy költségekkel lehet a vállalásokat tartani, hisz rengeteg ember kell ehhez.
Közszolgálati jellegű rádiózás? Ugyan már emberek! Egy ekkora frekivel ez öngyilkosság. Költséges és nem hoz annyi hallgatót, hogy megérje. Aki az ilyen rádiókat megálmodta, azt fel kéne ébreszteni.
 #165851  Szerző: markfelt
 
Horror vállalásokkal nyertek, 50% szövegarány, 50% magyar zene arány, plusz egyéb közszolgálati kontent volt az alap a pályázati kiírásban.

Amúgy a koncepció nem rossz, szerintem az agglomerációban van potenciál a közszolgálati jellegű rádiózásban, sőt, igazából pont, hogy csak abban van. Hiszen minden más tematika bőven "átszól" Budapestről, szinte csak a helyi érdekű közszolgálati kontent az, amiben különleges tud lenni egy rádió. Nyilván korlátozott hallgatóbázisa lesz mindig is, de talán elmondható, hogy más a cél.

Kár, hogy a dömösi, esztergomi frekiket elvitte a Mária, jó lett volna az egész Dunakanyart lefedni.

Én drukkolok nekik, remélem, a ma hallott csúnyaságok csak gyerekbetegségek.
 #165850  Szerző: mihalylovics
 
Pihe írta:Ez valami mulatós kívánságműsor szerdánként.
A tulajdoni háttérből kiindulva van egy gyanúm, hogy ez a rendkívül igényes és intellektuális műfaj ennél sokkal többször is terítékre kerül... Egyébként szívből gratulálok nekik, sikerült előhozni az elkapcsolási faktort rögtön az első nap.
 #165843  Szerző: mihalylovics
 
Pihe írta:Fb-n azt írják ma indúltak.
Valaki tudja tesztelni?
Igen, jön valami, de még a korábbi Máriánál is gyengébben (nem is baj). Előbb reklám ment perceken át, a Trimedio igényesebbnél igényesebb termékeit hirdetik kivétel nélkül, most MTI hírek. Amúgy elárulhatná már valaki: Mit lehet tudni erről a Trimédió című ízlésromboló bűnbandáról? Kik ezek? Hogy a francba nem mentek még csődbe, erősen kétlem, hogy sokan vennék a szarjaikat...

update: ismét idetekertem, éppen - teljesen meglepő módon - mulatós zene megy... :vomit: Reflexből tekertem 0.1 MHz-el feljebb!!!!
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8