RADIOSITE Fórum

  • Forrás Rádió - Tatabánya, Komárom, Esztergom

 #201749  Szerző: Kovi02
 
mihalylovics írta: 2024.02.16. 20:46
Kovi02 írta: 2024.02.16. 19:33 A Tatabánya 97.8 és Komárom 90.5 pályázati kiírása szerint nem kapcsolhatók hálózatba és nem használhatók a jogosultságok vételkörzet-bővítésre sem. Vége a Forrás-networknek?
szerintem csak szimpla elbaszás a hatóság részéről, már volt ilyen, utólag korrigálták is, annak rendjemódja szerint (de fordítva is volt ilyen, pl. vác 91.9 vételkörzet-bővítés lehetősége dabas 93.4-nek (!), miközben kb. annyira érnek össze, hogy sehogy).
Nem a pályázati felhívás tervezetében, hanem magában a pályázati felhívásban is ez jelent meg, szóval szerintem szándékosan jelent meg így.
Egyéb pályázatoknál is megfigyelhető volt a vételkörzet-bővítések érdekes kezelése, pl. Mohács 93.8 VB lehet elvileg a bajai központú Gong R1 hálózattal, de a pécsi/villányi R1-el nem, Orosháza 90.2 VB lehet elvileg a szolnoki 90.4/102.4-nek vagy a kecskeméti Gong R1-nek, vagy éppen az Aktív tiszakécskei frekvenciáját megnézve érdekes módon a 90.4/102.4 benne van a lehetséges vételkörzet-bővítések körében de a szintén szolnoki 92.2 nem.
 #201748  Szerző: mihalylovics
 
Kovi02 írta: 2024.02.16. 19:33 A Tatabánya 97.8 és Komárom 90.5 pályázati kiírása szerint nem kapcsolhatók hálózatba és nem használhatók a jogosultságok vételkörzet-bővítésre sem. Vége a Forrás-networknek?
szerintem csak szimpla elbaszás a hatóság részéről, már volt ilyen, utólag korrigálták is, annak rendjemódja szerint (de fordítva is volt ilyen, pl. vác 91.9 vételkörzet-bővítés lehetősége dabas 93.4-nek (!), miközben kb. annyira érnek össze, hogy sehogy).
 #201747  Szerző: Kovi02
 
A Tatabánya 97.8 és Komárom 90.5 pályázati kiírása szerint nem kapcsolhatók hálózatba és nem használhatók a jogosultságok vételkörzet-bővítésre sem. Vége a Forrás-networknek?
 #198810  Szerző: schulevy
 
frekivadasz írta: 2017.11.03. 22:52 Elindult Esztergomban:

Frekvencia: 98,1MHz
PS: _FORRAS_
PI: B709
PTY: Pop Music
RT1: A LEGFRISSEBB HIREK ES LEGJOBB ZENEK FORRASA
RT2: TEL:34/310-021 SMS:06/20/9789785
RT3: zene alatt, ha van info: ELOADO - SZAMCIM
zene alatt, ha nincs info: FORRAS RADIO
szöveg alatt az aktuális műsorcím, pl: --CAFE--, -HIREK--, -REKLAM-, vagy -FORRAS-
CT: van, 6 másodpercet siet
ECC: nincs

Jelszint: 89dBuV
dFmax: 73,8kHz (a vizsgált 15 percben)
Pmpx: 1,4-2,1dBr
Pilot: 6,6kHz
RDS: 2,9kHz

A mérés egy nem professzionális, pira.cz-féle P275 FM Analyzer-rel készült egy függőlegesen polarizált félhullámú hurokdipóllal a tetőn, kb. 600m-re az adótól.

Szubjektív hangélmény: tömör, tompa hangzás, némi dinamikaérzetet ugyan ad a hirtelen hangerőnövekedés (pl. dob), de azonnal vissza is rántja, kellemetlen pumpáló hatást keltve, valamint erős visszhang effekt a gyors clipper vagy limiter miatt (aki ismeri a szlovák Exprest, vagy Jemnét, az pontosan tudja, mire gondolok). A komolyabb mélyhangoktól beesik a hangerő a teljes spektrumban, szintén egyfajta pumpálást eredményezve. Beszélgetés alatt külön zavaró, hogy az aláfestő zene átmeneti beszédszünetben hirtelen felhangosodik, a mély tartományban vájtfül nélkül is hallható torzulást okozva. Volna mit tenni a processzor beállításokkal.

Hatalmas piros pont viszont, hogy mindhárom adójuk tökéletes szinkronban megy, kocsiban váltáskor nem okoz 'időugrást'.
Fülem a BBC Radio 1-hez van szokva. Azt tudni kell, hogy a BBC Radio 1 Európa egyik leghangosabb rádiója FM-en. :D BBC felfogása szerint az utolsó dB-t is bele kell rúgni az adóba az effektív működés érdekében az EBU által megállapított legális limiteken belül.
Néhány hete voltam Komáromban és hallgattam a Forrás Rádió-t FM-en. A rádió nálam kiérdemelte Magyarország leghangosabb rádiója kitüntetést. BBC által jól megszokott agyon kompresszált telt dögös sztereós hangzást nagyon elcsípték.
A BBC Radio 1-en Omnia 11-s adásprocit használnak (néhány éve történt adásproci csere Omnia 6-ról az alkalmazott preset meg van nekem 😆) , ezzel szemben, ha jól tudom a Forrás Rádió Stereotools-t használ, ami a legflekszibilisebb megoldás a piacon.
Összevetettem a hangzást a PlexAmp által adott hangzással, ami szintén kompresszált EBU szabványokon belül van. A magas volt egy kicsikét tompább az FM-en hallottakkal szemben... Amúgy nagyjából rendben volt minden...
Az alap rendszer hangbeállítások a következők nálam:
OGG Vorbis
Mintavétel 96 kHz Sztereó 320 kbit-en (language tag-el)
Mobil adat stream-ben realtime transcoding történik MPEG4 sztereó 48 kHz-re Sztereó 160 kbit-en
Realtime peak általában +0,8 dB, de nem éri el a +1 dB-t. Ez is kompresszált.
Loudness normalisation -14 -9 LUFS
Minden az EBU streaming és a BBC által megállapított szabványok alapján...
 #196824  Szerző: Glenn
 
weiszmatyi írta: 2022.06.27. 19:34 Napok óta nincs rendben az esztergomi és a komáromi adó. Az esztergomi érthetetlen okokból a Katolikus Rádió adását szórja kb. 1 perces periódusokban, a komáromi pedig ezalatt teljesen kikapcsol, marad a sistergés..
Tehát a hiba a komáromi adónál van. Ez kikapcsolgat és ez idő alatt az ezt (primitív módon) éterből reléző esztergomi adó a helyi nagy térerejű MKR adását fogja és sugározza ki. :shock:
 #196820  Szerző: weiszmatyi
 
Napok óta nincs rendben az esztergomi és a komáromi adó. Az esztergomi érthetetlen okokból a Katolikus Rádió adását szórja kb. 1 perces periódusokban, a komáromi pedig ezalatt teljesen kikapcsol, marad a sistergés..
 #190814  Szerző: Béci09
 
Pár napja lecserélték az arculatot, László M. Miksa az állomáshang, egy kis Class FM-es feeling. :D Egyébként egyáltalán nem rossz a rádió.
 #183161  Szerző: joe
 
frekivadasz írta:De az csak a megye harmada...
GE84 szerint van még Esztergomban kiosztható freki, ha már a gerecseieket "elkoordinálták". Amúgy 98,1 - régen - elég szépen terített Komárom, Győr irányába, nem is csodálom, hogy Öttevényen jól vehető (gondolom...azonos, vagy hasonló paraméterekkel üzemel).
 #182182  Szerző: Marcii
 
Ők még meddig lehetnek adásban?A Komáromi és az Esztergomi frekvencia vételkörzet bővítésként van?