Fortuna Rádió - Paks - 96.3 MHz

Re: Fortuna Rádió - Paks - 96.3 MHz

HozzászólásSzerző: Zorro90 » 2017.11.20. 07:21

http://fortunaradio.hu/index.php?action=Z289cyZzdWI9MSZJRD0xNzY5
Kíváncsian várom az eredményt. Ha esetleg elutasítja a bíróság a fellebbezésüket, várhatóan a tárgyalástól számítva kb. mennyi idő múlva kell lekapcsolni az adót? Most dec. 20-ig van ideiglenes engedélyük, azzal még elutasítás esetén is szólhatnak addig?
Zorro90
Törzstag

Posztok: 322

HozzászólásSzerző: Csongii » 2013.07.02. 19:46

adminisztrator írta:jogi ügyekben kérdezzétek bátran panjabi mc-t

:troll: :lol: :lol: :lol:
Csongii
Fanatikus

Posztok: 1608

HozzászólásSzerző: kukac » 2013.07.02. 19:40

adminisztrator írta:igazából ez sokkal viccesebbnek tűnt addig, amíg nem írtam le..

jah, vagy yogi bear-t.
"Így megy ez"...
kukac
Függő

Posztok: 3481

HozzászólásSzerző: markfelt » 2013.07.02. 19:35

igazából ez sokkal viccesebbnek tűnt addig, amíg nem írtam le..
markfelt

HozzászólásSzerző: markfelt » 2013.07.02. 19:34

jogi ügyekben kérdezzétek bátran panjabi mc-t
markfelt

HozzászólásSzerző: kukac » 2013.07.02. 19:17

asimov írta:Egy helyben ellenőrizhető példa a "sajátos jogértelmezésemre" :
A Klubrádió (Budapest/95,3 MHz) ügyében lezajlott szappanoperát illetően, valami két éven át "ismételtem magam" (nyert a Klubrádió) és eközben kaptam hideget, meleget, meg hogy miféle jogértelmezésem van nekem, stb.
Aztán ki lett hirdetve a Klubrádió a szóbanforgó pályázat nyertesének, a legelső (kb. két évvel azelőtti) bírósági itéletnek megfelelően.
kukac írta:ismételgesd csak nyugodtan, attól még nem lesz igazad...

és ez szerinted mit bizonyít? hogy olyan sajátos a jogértelmezésed mint a hatóságnak? ehhez csak gratulálni tudok, de büszke semmiképpen lennék rá, és erre hadd ne támaszkodjunk már jogilag...
"Így megy ez"...
kukac
Függő

HozzászólásSzerző: asimov » 2013.07.02. 18:46

Egy helyben ellenőrizhető példa a "sajátos jogértelmezésemre" :
A Klubrádió (Budapest/95,3 MHz) ügyében lezajlott szappanoperát illetően, valami két éven át "ismételtem magam" (nyert a Klubrádió) és eközben kaptam hideget, meleget, meg hogy miféle jogértelmezésem van nekem, stb.
Aztán ki lett hirdetve a Klubrádió a szóbanforgó pályázat nyertesének, a legelső (kb. két évvel azelőtti) bírósági itéletnek megfelelően.
kukac írta:ismételgesd csak nyugodtan, attól még nem lesz igazad...
Rádió: Blaupunkt "Malaga" CD36
Ant 1: "Tripleg"; Ant 2: K/NY-i látóterű H pol. dipól
Koax: RG6/SAT
asimov
Függő

Posztok: 4475

HozzászólásSzerző: kukac » 2013.07.02. 18:19

asimov írta:Akkor megismétlem: EU illetékességi területen nagyon kevés kötelező érvényű szabvány van, tehát a kérdés az, hogy a(z) RDS információkra vonatkozó "előírás" ilyen besorolású-e. Ha nem, akkor ez táblázat csak egy ajánlás. Ezután jön a hazai, vonatkozó szabályozás, amivel kapcsolatban egy friss(ebb) pályazati kiírást kellene megnézni, mert ha van ilyen hazai szabályozás, akkor az a pályázati kiírásokban -én úgy gondolnám- benne van.
Ismételni tudom magam: a hatóság, "molnarb"-nek adott válasza erősen arra utal, hogy az RDS definíciós táblázat nem kötelező érvényű szabvány Magyarországon. Ha az lenne, akkor a hatóság nyilván tudna erről, sőt tudnia kell erről.
Adók "hangossági" paraméterei: teljesen felesleges ezeket idekeverni, mert nem erről beszélünk most, hanem az RDS/PS információról.

Szerintem minden olyan (EU tag) ország illetékes hatóságai, amelyek külön szabáyozzák ezt, "hozzám hasonlóan gondolkodhatnak".
Másképpen megfogalmazva ugyanez: semmi szükség nem lenne az RDS/PS információk külön szabályozására, ha az RDS definíció kötelező érvényű szabvány lenne.

Tehát a kérdés (még mindíg) : mi a vonatkozó (hazai) előírás az RDS/PS információra?
(Az egy teljesen más kérdés, hogy a PS infó egyéb célú felhasználása mit hoz az adott rádiónak.)

kukac írta:- ezzel cakkpakk, így ahogy van nem értek egyet, nincs jogod önkényesen felülbírálni a szabványt, még akkor sem ha nincs egységes álláspontja a hazai és a környező országok hatóságainak (az üzemeltetőnek nincsenek ilyen jogosítványai, annyi a dolga hogy betartja a rá vonatkozó paramétereket).
azért mert valaki nem tart be valamit, még neked be kell. szerinted mi lenne ha mindenki így gondolkodna?

ismételgesd csak nyugodtan, attól még nem lesz igazad...
"Így megy ez"...
kukac
Függő

HozzászólásSzerző: asimov » 2013.07.02. 18:09

Akkor megismétlem: EU illetékességi területen nagyon kevés kötelező érvényű szabvány van, tehát a kérdés az, hogy a(z) RDS információkra vonatkozó "előírás" ilyen besorolású-e. Ha nem, akkor ez táblázat csak egy ajánlás. Ezután jön a hazai, vonatkozó szabályozás, amivel kapcsolatban egy friss(ebb) pályazati kiírást kellene megnézni, mert ha van ilyen hazai szabályozás, akkor az a pályázati kiírásokban -én úgy gondolnám- benne van.
Ismételni tudom magam: a hatóság, "molnarb"-nek adott válasza erősen arra utal, hogy az RDS definíciós táblázat nem kötelező érvényű szabvány Magyarországon. Ha az lenne, akkor a hatóság nyilván tudna erről, sőt tudnia kell erről.
Adók "hangossági" paraméterei: teljesen felesleges ezeket idekeverni, mert nem erről beszélünk most, hanem az RDS/PS információról.

Szerintem minden olyan (EU tag) ország illetékes hatóságai, amelyek külön szabáyozzák ezt, "hozzám hasonlóan gondolkodhatnak".
Másképpen megfogalmazva ugyanez: semmi szükség nem lenne az RDS/PS információk külön szabályozására, ha az RDS definíció kötelező érvényű szabvány lenne.

Tehát a kérdés (még mindíg) : mi a vonatkozó (hazai) előírás az RDS/PS információra?
(Az egy teljesen más kérdés, hogy a PS infó egyéb célú felhasználása mit hoz az adott rádiónak.)

kukac írta:- ezzel cakkpakk, így ahogy van nem értek egyet, nincs jogod önkényesen felülbírálni a szabványt, még akkor sem ha nincs egységes álláspontja a hazai és a környező országok hatóságainak (az üzemeltetőnek nincsenek ilyen jogosítványai, annyi a dolga hogy betartja a rá vonatkozó paramétereket).
azért mert valaki nem tart be valamit, még neked be kell. szerinted mi lenne ha mindenki így gondolkodna?
Rádió: Blaupunkt "Malaga" CD36
Ant 1: "Tripleg"; Ant 2: K/NY-i látóterű H pol. dipól
Koax: RG6/SAT
asimov
Függő

Posztok: 4475

HozzászólásSzerző: kukac » 2013.07.02. 11:15

@asimov: "Ha nincsen erről külön hazai szabályozás (a triviális dolgokon felül), akkor az illetékes rádió minden további nélkül küldhet számcímeket is a PS-ben. (Az igen valószínű, hogy a potenciális hallgatók csak örülnek ennek, tehát növeli a rádió népszerűségét ez az eljárás.)"

- ezzel cakkpakk, így ahogy van nem értek egyet, nincs jogod önkényesen felülbírálni a szabványt, még akkor sem ha nincs egységes álláspontja a hazai és a környező országok hatóságainak (az üzemeltetőnek nincsenek ilyen jogosítványai, annyi a dolga hogy betartja a rá vonatkozó paramétereket).
"Így megy ez"...
kukac
Függő

Következő

Vissza: Dél-Dunántúl