RADIOSITE Fórum

  • Pécs FM - Pécs - 101.7 MHz

 #180510  Szerző: kondalyuk
 
Nagyon meglepődtem és örültem, amikor pár hónapja azt olvastam, hogy Juventus FM néven akarják indítani az adást. Azt gondoltam, hogy nagy tervek vannak ezzel a rádióval és Pécsen kívül is gondolkodnak. Az utóbbi pár napban kiderült, hogy mégsem: a zenék a régi helyi (2013-17 közötti) Rádió 1-es kínálatra hajaznak, a névválasztás pedig a lehető legrosszabb. A régi Rádió 1-es hálózat felbomlásakor kellett volna a 90,6-ot Pécs FM-nek nevezni, nem pedig ezt a nagy frekvenciát.

Juventus FM néven, a 90-es és 2000-es évek zenéire koncentrálva, helyi hírekkel és reklámokkal egy igazi regionális rádiót lehetett volna létrehozni, amely versenybe szállhat az országos és helyi adókkal is.
 #180499  Szerző: Wolfman
 
Most is szól a teszt. Elképzelhető, hogy a csütörtök éjjeli leállás csak ideiglenes volt, és nemcsak az esti órákban sugároznak.
Szerk. (15:25): Most éppen Linkin Park szól. Régen hallottam már őket kerrádióban.
 #180487  Szerző: Wolfman
 
adam1400 írta: 2019.01.05. 14:15 itt is sivák péter a station voice?
Eddig nem volt station voice, ez még csak tesztadás.
Ha Sivák Péter az az illető, aki a pécsi R1-en volt (én nem ismerem névről), akkor elképzelhető, hogy ő lesz.
 #180485  Szerző: Wolfman
 
hori írta: 2019.01.05. 13:01
Wolfman írta: 2019.01.03. 23:23 Már nem szól a tesztadás.
Tegnap este is szólt 20-21 óra környékén. Valószínű, hogy az esti órákra orientálódik a teszt adás ezek szerint.
Igen, én is hallgattam tegnap este. Szerintem is valószínű, hogy pár órákat sugároznak.
Egyébként most ismét szól.
 #180480  Szerző: hori
 
Attis írta: 2019.01.04. 23:13
tisztelettudo írta:Ha északra-északnyugatra alig szól el, keletre pedig úgy, ahogy eddig, akkor elég logikus, hogy a hegyoldal déli részén van az adó, de tuti nem az AH tornyán.
Elképzelhető, hogy ott van az adó, ahol a Rádió 1-é? Ez magyarázná, hogy miért ilyen ramaty észak felé.
Könnyen elképzelhető. A P1 Rádió Kft. erősen kötődik a Mambó Rádió Kft-hez, így nem lenne meglepő. Ahogyan az sem, hogy egy hirtelen mozdulattal előbb-utóbb Rádió 1 legyen belőle.
 #180479  Szerző: hori
 
Wolfman írta: 2019.01.03. 23:23 Már nem szól a tesztadás.
Tegnap este is szólt 20-21 óra környékén. Valószínű, hogy az esti órákra orientálódik a teszt adás ezek szerint.
 #180471  Szerző: Attis
 
tisztelettudo írta:Ha északra-északnyugatra alig szól el, keletre pedig úgy, ahogy eddig, akkor elég logikus, hogy a hegyoldal déli részén van az adó, de tuti nem az AH tornyán.
Elképzelhető, hogy ott van az adó, ahol a Rádió 1-é? Ez magyarázná, hogy miért ilyen ramaty észak felé.
hori írta:
Wolfman írta: 2019.01.03. 18:21
Kovi02 írta: 2019.01.03. 17:57 Valószínűleg ezt fogtam itthon autóból, a 202 nagyon nyomja,de azonkívül ST vétele van a faluban. Avicii - Addicted To You majd Charlie Puth - Attention ment. Ez lehet az ország 2. legjobb kereskedelmi frekvenciája.
Volt tesztadás FM-en is?
Apropó, ma délelőtt hallgattam a streamet egy pár percig, Destiny's Child ment rajta. Nagyjából akkor le is állították, valószínűleg észrevették, hogy más is hallgatja. :D

Szerk.: És tényleg van tesztadás FM-en! RDS: PECS/101,7
Valóban megy éterben is. Kaposváron a Töröcskei dombtetőn (jóval a város felett) sikerült autóban megfognom, de nem volt êlvezhető, mert nagyon sűrűn telibe tolta (talán) az FM4 osztrák adó.
Én tőled északra 8-9 km-re nem is tudtam az FM4 alól élvezhetőre kihozni.
 #180468  Szerző: tisztelettudo
 
Ha északra-északnyugatra alig szól el, keletre pedig úgy, ahogy eddig, akkor elég logikus, hogy a hegyoldal déli részén van az adó, de tuti nem az AH tornyán.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13