RADIOSITE Fórum

  • Pécs FM - Pécs - 101.7 MHz

 #180529  Szerző: tisztelettudo
 
Az engedély alapján a Misina tetőre van kiírva a freki 2 kilowattal és minimális korlátozással. Ezzel nem élni szerintem badarság.

A Music FM is elég hülyén nézne ki mondjuk a Citadelláról... persze, a hivatalos vételkörzet megvan, de önmagukat szopatják meg. A freki ugyanannyiba kerülne.
 #180527  Szerző: Richmonde
 
Az engedély Pécsre szól a többi lefedettség, ajándék. Teljesen jól gondolkodtak, ismerve a város domborzati viszonyait. Hallgatottságot mérni a városban fognak nem a mecseki erdőkben és értékesítés szempontjából az agglomeráció is elhanyagolható. A névválasztás is ezt erősíti.
 #180524  Szerző: tisztelettudo
 
Igen, keletre 100 km-re is elszól, északra meg mondjuk 5 km-ig terjed, pont a hegycsúcsig. Ez is azt igazolja, hogy a Misina tető helyett a déli hegyoldalba rakták az adót. Ami viszont full pazarlás.

A 101,7 fénykorában szólt Dombóváron, Kaposváron, Szigetváron, illetve egész Baranya megyében, de még Baján is.

Most a gyanított adótelephely miatt max Baján szólhat rendesen, és mivel ha lejjebb kerül az adó, nagyobb kakaóval lehet nyomni általában, valószínűleg magasabb is az áramszámla, kis vételkörzettel. :)

Ezért mondom azt, hogy erre a célja ez a freki egy pazarlás. Akkor a 101.7-en mehetett volna a Rádió1 a hegytetőről, a 90.6 meg lehetett volna a helyi rádió. És ez csak a műszaki érvelés. A másik, marketing-programing oldalról, amit kondalyuk írt, és szerintem teljesen igaza van neki is.
 #180523  Szerző: Kovi02
 
kondalyuk írta: 2019.01.07. 19:24 Erről nem tudtam, hiszen arról nem írtak övék lett-e a név, csak hogy beadták a kérelmet, amit a mostani cikk szerint visszavontak.

Én úgy gondolkodtam, hogyha akkora területről beszélünk, mint az MR6 idején, akkor én egy olyan nevet választottam volna, ami kevésbé köti Pécshez a frekvenciát. Értékesítési szempontból előnyösebb lett volna a régió más területén egy Juventus (vagy bármi más), mint egy Pécs FM. De a fórumozók írásai alapján közel se olyan jó a vétel, mint régen, ezért lehet mindegy is.

Csak arra akartam rávilágítani, hogyha enyém lenne a frekvencia, regionális szinten gondolkodnék. (megfelelő vétel esetén, persze)
Még 100km-re is bőven szól az adó autórádióval,szóval szerintem megérné regionális rádiót csinálni belőle,kérdés,hogy Pécsen és Komlón kívül lenne-e rá bármi igény,ami piacilag megérné? Ezen a két városon kívül nagyobb települést nem igazán fed le az adó,talán Baját és Mohácsot.
(kb. így megegyezik a volt baranyai R1 által lefedett nagyobb városokkal,csak ez mindenhol jó minőségben fogható arra)
 #180519  Szerző: kondalyuk
 
Wolfman írta: 2019.01.07. 17:13
Én pont ellenkezőleg látom, meglepődtem a Juventus néven. Egyrészt a nevet nem is használhatnák, hiszen a védjegy a Tematic Médiáé, másrészt csak helyi szinten semmi értelme nem lett volna egy országosan ismert márkát használni. Én ugyanis azt gondolom, hogy nem terjeszkedni akarnak ezzel a rádióval, hanem a R1-től független helyi adást akarnak készíteni - csupán úgy alakult, hogy regionális frekvencián. De szerintem nem regionális szinten gondolkodnak.

A névválasztáson (Pécs FM) azért lepődtem meg, mert van egy Pécs One brandjük (és a cégnevük is innen jön), amit még rádióhoz nem is használtak.

A logó viszont baromi jól nézett ki, remélem, megtartják a Pécs FM névhez is.
Erről nem tudtam, hiszen arról nem írtak övék lett-e a név, csak hogy beadták a kérelmet, amit a mostani cikk szerint visszavontak.

Én úgy gondolkodtam, hogyha akkora területről beszélünk, mint az MR6 idején, akkor én egy olyan nevet választottam volna, ami kevésbé köti Pécshez a frekvenciát. Értékesítési szempontból előnyösebb lett volna a régió más területén egy Juventus (vagy bármi más), mint egy Pécs FM. De a fórumozók írásai alapján közel se olyan jó a vétel, mint régen, ezért lehet mindegy is.

Csak arra akartam rávilágítani, hogyha enyém lenne a frekvencia, regionális szinten gondolkodnék. (megfelelő vétel esetén, persze)
 #180517  Szerző: Kovi02
 
Ma teszteltem Kiskunhalasról hazafelé, lényegében végig mono-ban szólt de tisztán,a 101,8-ról a 202 Tompán már csapkodta,de nem túl erősen.
 #180516  Szerző: Wolfman
 
tisztelettudo írta: 2019.01.07. 13:34 Képzelem, milyen gagyi lehet. :) Van stream?
Stream csak csütörtökön volt egy pár órán keresztül, de azóta nincs. Ezt a címet lehet figyelni, hátha elindítják: http://radio.ilovepecs.hu:8200/
kondalyuk írta: 2019.01.06. 23:38 Nagyon meglepődtem és örültem, amikor pár hónapja azt olvastam, hogy Juventus FM néven akarják indítani az adást. Azt gondoltam, hogy nagy tervek vannak ezzel a rádióval és Pécsen kívül is gondolkodnak.
Én pont ellenkezőleg látom, meglepődtem a Juventus néven. Egyrészt a nevet nem is használhatnák, hiszen a védjegy a Tematic Médiáé, másrészt csak helyi szinten semmi értelme nem lett volna egy országosan ismert márkát használni. Én ugyanis azt gondolom, hogy nem terjeszkedni akarnak ezzel a rádióval, hanem a R1-től független helyi adást akarnak készíteni - csupán úgy alakult, hogy regionális frekvencián. De szerintem nem regionális szinten gondolkodnak.

A névválasztáson (Pécs FM) azért lepődtem meg, mert van egy Pécs One brandjük (és a cégnevük is innen jön), amit még rádióhoz nem is használtak.

A logó viszont baromi jól nézett ki, remélem, megtartják a Pécs FM névhez is.

Ja, és kedves Radiosite szerkesztők, légyszi frissítsétek a cikket! A tesztadás folyamatosan szól péntek óta!
 #180514  Szerző: Stalker95
 
Itt Kaposvár-Toponáron gyengébben szól,mint korábban az MR6 meg a Dankó,de azért telefon rádióval így is bejön,de elég gyakran keveredik az FM4-el főleg este,amikor meg nincs teszt,akkor volt úgy,hogy teljesen tisztán jött az FM4.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13