RADIOSITE Fórum

  • Rádió Most - Kaposvár - 91.2 MHz

 #117813  Szerző: Attis
 
hori írta:
Attis írta:Sajnos nem tudom rögzíteni az első perceket... :( Ekkor már javában melózom. Hallani fogom. :)
Azt viszont már most megállapítom, hogy a híreket itt nem fogom hallgatni. Elég megnéznem a kaposvarmost.hu blogjait. Ebből a szempontból kaptunk egy Class 2-t. :S
A híreken kívül viszont van 57 perc, ami érdekel! :yeah: A stábot elnézve.... Nem hiszem, hogy csalódnom kell! :boldog:
Admin szavaival élve: én is egy mintarádiót várok...
Hori! Egy zavaró tényező: a graz-i Ö1 az adótoktól max. 8 km-re stereoban jön, gyakran RDS-sel. (Még Sony Xperia-telefonon is. Gyári auto-rádióban meg főleg.)
Igen. Nagyon régóta ott van. A 91,2 Enjoy esetében is Osztopánban már felváltotta. Az körsugárzó volt annak idején, most azonban iránysugárzó van. Mint azt Admin is írta, nem csak a teljesítmény fogja meghatározni a lefedettséget. Lehetne sorolni. Az adóteljesítmény 200-300 Watt között lesz, nagyon jó tápvonallal. :)
Ha kellene az indulás pillanata, akkor szólj és a loggerből (amúgy is az FM-et rögzíti) kiveszem Neked. :)
Ha megkérhetlek, valamilyen formában rögzítsd! Talán el tudom csípni az első perceket, de szerettem volna rögzíteni is.
Egy kalappal!!! :yeah:
 #117800  Szerző: Csongii
 
hori írta: Ha kellene az indulás pillanata, akkor szólj és a loggerből (amúgy is az FM-et rögzíti) kiveszem Neked. :)
Rakd fel majd légy szíves. Sok rádió indul holnap reggel, nem tudok mindent hallgatni. ^^
Köszi, ha arra járok akkor lefizetlek egy sörrel vagy amit szeretsz. :)
 #117727  Szerző: hori
 
adminisztrator írta:ez az enjoynál is így volt, kezdeni nem nagyon lehet vele semmit. de hogy mondjuk egy 91.0-ra miért nem lehetett annak idején koordinálni ezt a frekvenciát, azt én nem tudom (jó persze, helyi jogosultság, nem cél, hogy 50km-re is tisztán szóljon).
Ahogy azt az új pályáztatásoknál is látni lehet, a frekvencia-tervezetekben is az előző jogosultságokhoz tartozó paramétereket adják meg.
Azért frekvencia-tervezésnél lehetne még méricskélni, hogy optimálisabbak legyenek a körülmények. :)
Az évek alatt sok minden változik...
 #117726  Szerző: hori
 
Attis írta:Sajnos nem tudom rögzíteni az első perceket... :( Ekkor már javában melózom. Hallani fogom. :)
Azt viszont már most megállapítom, hogy a híreket itt nem fogom hallgatni. Elég megnéznem a kaposvarmost.hu blogjait. Ebből a szempontból kaptunk egy Class 2-t. :S
A híreken kívül viszont van 57 perc, ami érdekel! :yeah: A stábot elnézve.... Nem hiszem, hogy csalódnom kell! :boldog:
Admin szavaival élve: én is egy mintarádiót várok...
Hori! Egy zavaró tényező: a graz-i Ö1 az adótoktól max. 8 km-re stereoban jön, gyakran RDS-sel. (Még Sony Xperia-telefonon is. Gyári auto-rádióban meg főleg.)
Igen. Nagyon régóta ott van. A 91,2 Enjoy esetében is Osztopánban már felváltotta. Az körsugárzó volt annak idején, most azonban iránysugárzó van. Mint azt Admin is írta, nem csak a teljesítmény fogja meghatározni a lefedettséget. Lehetne sorolni. Az adóteljesítmény 200-300 Watt között lesz, nagyon jó tápvonallal. :)
Ha kellene az indulás pillanata, akkor szólj és a loggerből (amúgy is az FM-et rögzíti) kiveszem Neked. :)
 #117721  Szerző: Attis
 
adminisztrator írta:nem kizárólag teljesítmény kérdése, sőt.
Pedig lehet, hogy volt már róla szó (sőt biztos...)... Csak sejtelmem van, hol van a Class adója.
 #117717  Szerző: Attis
 
adminisztrator írta:ez az enjoynál is így volt, kezdeni nem nagyon lehet vele semmit. de hogy mondjuk egy 91.0-ra miért nem lehetett annak idején koordinálni ezt a frekvenciát, azt én nem tudom (jó persze, helyi jogosultság, nem cél, hogy 50km-re is tisztán szóljon).
A 89,0 (Class) pl. zavartalan. Elszólna ez 50 km-re is északra. (Tök felesleges.) De ez jó ha van 0,05 kW.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8