Vételi berendezések

Re: Vételi berendezések

HozzászólásSzerző: altermanus » 2017.03.01. 18:24

Na kérem!
Kicsit megelégeltem, hogy nem mindig veszi fel az előre beállított adást a Alcor HDT4400-es beltérim... sok remény nem fűz hozzá, hogy kijavítják a hibát, de azért elküldtem a szerviznek ezt a videót. Próbacseresznye...
Üdvözlöm!
Szeretném önökkel közölni, hogy van egy bug a rendszerükben. az Időzített felvételnél, sajnos lefagy, és újraindul a beltéri egység, az utolsó frissítés óta.
A Dailymotion-ra feltöltöttem egy videót ami bemutatja mindezt...
ha lehetséges akkor javítsák ki a bugot... tegnap délután 17.55-kor indult újra utoljára a STB, és természetesen most.
Udvözlettel:
Molnár Balázs

szól az e-mail szövege...
DVB-T2
Antenna: Iskra DTX-92 F (H) - Irány: 323° - É-ÉNy - Csabrendek-Sopron
Tuner: Alcor HDT4400
Astrometa USB - Softver: ProgDVB
altermanus
Törzstag

Posztok: 692

HozzászólásSzerző: djlacee » 2017.02.15. 15:18

Sikerült hozzájutnom egy nemrég még használatban levő, kb 80cm-es tányérhoz, egyműholdas fejjel. Emellett van egy DiSEqC kapcsolós monoblock fejem, egy másik tányérral. Ezt a két dolgot hogy tudom összekapcsolni? DiSEqC switch tud kezelni monoblock, és szimpla fejet? És a boxnál sem lesz ez gond?
djlacee
Globális moderátor

Posztok: 6551

HozzászólásSzerző: altermanus » 2017.01.07. 20:06

joe írta:
altermanus írta:...találtam egy régi TV Tuner kártyát ami csak analóg adás fog...

Elméletileg támogatnia kellene a PAL képet, de hogy miért? :yuno: nem tudom...

Szoftver, driver hiba!!! - ez egy noname kártya, lehet szórakozni vele. Az hogy CX23880 chip van rajta, még nem jelenti azt, hogy a CX23880 hoz való bármelyik driverrel üzemelni fog. pl: nekem van egy koreai analóg tuner kártyám, amit évekig úgy használtam, hogy szoftverben "RF tuner" választva kapcsolta a kompozit videó bemenetet, A/V inputra kapcsolva a tuner üzemelt. Tavaly újratelepítettem a PC-t és találtam hozzá egy másik drivert, aminél ez a hiba megszűnt, viszont nincs hang. A szoftver Directshow üzemmódban kapcsolva van hang, csak a kép felbontása gyengébb...
Voltak olyan régebbi tuner kártyák, amin volt egy audio kimenet jobb felső sarok fekete csatlakozó, mint a régi CD ROM-oknál, ezt csatlakoztatni kellett a hangkártya (alaplapi is) AUX bemenetével és csak ezt követően lett hang.

Jó móka, ha ráér az ember szórakozni...Joe

na majd utána járok ennek is :) köszönöm
DVB-T2
altermanus
Törzstag

HozzászólásSzerző: joe » 2017.01.07. 18:23

altermanus írta:...találtam egy régi TV Tuner kártyát ami csak analóg adás fog...

Szoftver, driver hiba!!! - ez egy noname kártya, lehet szórakozni vele. Az hogy CX23880 chip van rajta, még nem jelenti azt, hogy a CX23880 hoz való bármelyik driverrel üzemelni fog. pl: nekem van egy koreai analóg tuner kártyám, amit évekig úgy használtam, hogy szoftverben "RF tuner" választva kapcsolta a kompozit videó bemenetet, A/V inputra kapcsolva a tuner üzemelt. Tavaly újratelepítettem a PC-t és találtam hozzá egy másik drivert, aminél ez a hiba megszűnt, viszont nincs hang. A szoftver Directshow üzemmódban kapcsolva van hang, csak a kép felbontása gyengébb...
Voltak olyan régebbi tuner kártyák, amin volt egy audio kimenet jobb felső sarok fekete csatlakozó, mint a régi CD ROM-oknál, ezt csatlakoztatni kellett a hangkártya (alaplapi is) AUX bemenetével és csak ezt követően lett hang.

Jó móka, ha ráér az ember szórakozni...Joe
joe
Fanatikus

Posztok: 1671

HozzászólásSzerző: altermanus » 2017.01.07. 15:05

https://vimeo.com/198465752
találtam egy régi TV Tuner kártyát ami csak analóg adás fog, viszont van egy CVBS bemenete jó... na most a kérdésem az lenne, hogy mitől nincs rajta hang, és csak NTSC-ben szines a kép, de ha átállítom PAL-ra akkor fekete fehér... ez mitől lehet? a nekem a tuner kártya a gyanús, de attól függetlenül lehet programhiba is...
Program: PVR2
Tunerkártya: Harmonics CX23880
DVB-T2
altermanus
Törzstag

HozzászólásSzerző: altermanus » 2017.01.05. 19:42

joe írta:
altermanus írta:szerintem jól gondolkodtam abban a kérdésben, hogy hasonló módon kódolják az adást a kábelszolgáltatók is...

Az elv hasonló, de nem PC-n futó szoftverekkel dolgoznak...hanem célhardver - pl. egy magyar gyártó termékei:
http://cableworld.hu/hu/termekek/enkoderek
http://cableworld.hu/hu/termekek/remultiplexerek

köszönöm, de már annyira kíváncsivá tett az egész, hogy megkértem egy kábelhálózatnál dolgozó ismerősömet, és bemutatta, sőt ki is próbálhattam egy használaton kívüli encodert... :party: (ha megengeded nem nevezem meg a szolgáltatót, mert az reklámnak minősülne :troll: )
DVB-T2
altermanus
Törzstag

HozzászólásSzerző: joe » 2017.01.04. 23:43

altermanus írta:szerintem jól gondolkodtam abban a kérdésben, hogy hasonló módon kódolják az adást a kábelszolgáltatók is...

Az elv hasonló, de nem PC-n futó szoftverekkel dolgoznak...hanem célhardver - pl. egy magyar gyártó termékei:
http://cableworld.hu/hu/termekek/enkoderek
http://cableworld.hu/hu/termekek/remultiplexerek
joe
Fanatikus

HozzászólásSzerző: altermanus » 2017.01.04. 21:29

joe írta:
altermanus írta:zsír :yes: kérdés! hogy kell átkonvertálni a streamet mpeg2 SD formátumra? konkrétan a Duna adását akarom streamelni DVB-T-ről, Lite verzióban

Lite működése időkorlátos, az mpeg stream transkódolásával még nem foglalkoztam, így nem tudom megmondani.

akkor próbálkozok, de szerintem jól gondolkodtam abban a kérdésben, hogy hasonló módon kódolják az adást a kábelszolgáltatók is...
DVB-T2
altermanus
Törzstag

HozzászólásSzerző: joe » 2017.01.04. 21:23

altermanus írta:zsír :yes: kérdés! hogy kell átkonvertálni a streamet mpeg2 SD formátumra? konkrétan a Duna adását akarom streamelni DVB-T-ről, Lite verzióban

Lite működése időkorlátos, az mpeg stream transkódolásával még nem foglalkoztam, így nem tudom megmondani.
joe
Fanatikus

HozzászólásSzerző: altermanus » 2017.01.04. 21:10

joe írta:Közben jöttem rá (régebben telepítettem ezt a szoftvert), kell egy + .dll is: http://crazycat69.narod.ru/sattelite/StreamReaderEx/TSReader_StreamReaderEx.rar - ezt a Programfiles (x86)\COOL.STF\STReaderLite\ könyvtárba kell másolni...'.ini'-t ide, a .dll-t a \Sources mappába. Indításkor 'Ctrl' és kiválasztani a StreamReader nevű eszközt -> működni fog a DVB-T stickkel.
Joe

zsír :yes: kérdés! hogy kell átkonvertálni a streamet mpeg2 SD formátumra? konkrétan a Duna adását akarom streamelni DVB-T-ről, Lite verzióban
szerk.: nem működik :lol:
DVB-T2
altermanus
Törzstag

ElőzőKövetkező

Vissza: Egyéb