RADIOSITE Fórum

  • Külföldi műholdas és kábeles csatornák

 #10603  Szerző: Zsolt0911
 
A Füzesabonyi VTV 1997. január 13-ai adása. Azért ide linkelem, mert nemannyira az adás az érdekes (persze az is, mégis csak egy 12 évvel ezelőtti adás), hanem amiről benne szó van, ugyanis hevesi kisváros kábelrendszerének változásai volt a műsor témája. A 28. perctől indul az ezzel foglalkozó anyag. A városi tv adása nem fért be az egyes programcsomagba (közszolg. tv-k csomagja), mert nem minden készülék tudta a sávot teljes egészében értelmezni.
Több szempontból is érdekes a link. ;)

Érdekes, hogy az üzemeltető, akivel a riport készül, úgy tudja márciustól az Eurosportot is kódolják műholdon. Nos, azóta is van...

http://www.fuzesabonytv.hu/kronika2.htm
 #10595  Szerző: MrG
 
mg írta:
Szabi írta:
mg írta:ha már 16:9, szeretnék végre anamorf SD adásokat élvezni, mert ez a 432 sorozás nagyon nem járja :)
elég szembetűnő dvd-nél is a különbség, hogy a lejátszó van-e letterboxra állítva és a tv függőleges eltérítése 4:3-on, vagy a lejátszó anamorf és a függőleges eltérítés 16:9, fényévnyi a különbség az utóbbi kombináció javára...
ha minden csatorna átállna, a régi tévéken egyszerűen át kéne állíttatni az eltérítést és csókolom, meg van oldva :)
A Magyar TV és a Duna most ezzel szenved, illetve a WSS jellel.
Szerintem ha ők megoldják, a kereskedelmiek is követik (Viasat3, TV6 már kísérletezik vele).

Bár ahogy látom/mondják, a szlovákoknál sem csipkedi magát a 2. legnagyobb kereskedelmi, a legnagyobb meg balfaszkodik a képpel. :D
ömm, mikor lehet ilyen adásokat látni?
a WSS jel részletkérdés, átváltom én magamnak :) (meg mi olyan rohadt bonyolult benne, ki van dolgozva a szabvány, adáslebonyolító átnyomja, ha át kell 'szt kész)
DVB-T-n tervezik (meg műholdas M2-n, később Dunán, hogy ne kelljen külön 16:9 és 4:3 adás).
"Adáslebonyolító átnyomja" - ahol az elmúlt pár hétben villanykapcsolóval kellett 16:9-re váltani. :lol:
 #10592  Szerző: mg
 
Szabi írta:
mg írta:ha már 16:9, szeretnék végre anamorf SD adásokat élvezni, mert ez a 432 sorozás nagyon nem járja :)
elég szembetűnő dvd-nél is a különbség, hogy a lejátszó van-e letterboxra állítva és a tv függőleges eltérítése 4:3-on, vagy a lejátszó anamorf és a függőleges eltérítés 16:9, fényévnyi a különbség az utóbbi kombináció javára...
ha minden csatorna átállna, a régi tévéken egyszerűen át kéne állíttatni az eltérítést és csókolom, meg van oldva :)
A Magyar TV és a Duna most ezzel szenved, illetve a WSS jellel.
Szerintem ha ők megoldják, a kereskedelmiek is követik (Viasat3, TV6 már kísérletezik vele).

Bár ahogy látom/mondják, a szlovákoknál sem csipkedi magát a 2. legnagyobb kereskedelmi, a legnagyobb meg balfaszkodik a képpel. :D
ömm, mikor lehet ilyen adásokat látni?
a WSS jel részletkérdés, átváltom én magamnak :) (meg mi olyan rohadt bonyolult benne, ki van dolgozva a szabvány, adáslebonyolító átnyomja, ha át kell 'szt kész)
 #10586  Szerző: mlaszlo
 
jeek írta:Mióta 16:9-es a BBC World hírcsatorna? Nekem csak ma tűnt fel, hogy az :D
A napokban állhattak át, mert a múlt héten még 4:3-as volt az adás.
 #10585  Szerző: MrG
 
mg írta:ha már 16:9, szeretnék végre anamorf SD adásokat élvezni, mert ez a 432 sorozás nagyon nem járja :)
elég szembetűnő dvd-nél is a különbség, hogy a lejátszó van-e letterboxra állítva és a tv függőleges eltérítése 4:3-on, vagy a lejátszó anamorf és a függőleges eltérítés 16:9, fényévnyi a különbség az utóbbi kombináció javára...
ha minden csatorna átállna, a régi tévéken egyszerűen át kéne állíttatni az eltérítést és csókolom, meg van oldva :)
A Magyar TV és a Duna most ezzel szenved, illetve a WSS jellel.
Szerintem ha ők megoldják, a kereskedelmiek is követik (Viasat3, TV6 már kísérletezik vele).

Bár ahogy látom/mondják, a szlovákoknál sem csipkedi magát a 2. legnagyobb kereskedelmi, a legnagyobb meg balfaszkodik a képpel. :D
 #10583  Szerző: mg
 
ha már 16:9, szeretnék végre anamorf SD adásokat élvezni, mert ez a 432 sorozás nagyon nem járja :)
elég szembetűnő dvd-nél is a különbség, hogy a lejátszó van-e letterboxra állítva és a tv függőleges eltérítése 4:3-on, vagy a lejátszó anamorf és a függőleges eltérítés 16:9, fényévnyi a különbség az utóbbi kombináció javára...
ha minden csatorna átállna, a régi tévéken egyszerűen át kéne állíttatni az eltérítést és csókolom, meg van oldva :)
 #10578  Szerző: tomee87
 
Mióta 16:9-es a BBC World hírcsatorna? Nekem csak ma tűnt fel, hogy az :D
  • 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 69