RADIOSITE Fórum

  • Vételi berendezések

 #164042  Szerző: altermanus
 
van egy Alcor DTV HS USB sticks-em, kaptam hozzá programot is, de csak automatikusan keres a szoftver... létezhet hozzá manuálisan kereső szoftver is?
 #163680  Szerző: altermanus
 
joe írta:
altermanus írta:
joe írta:
Nem "probléma", inkább csak különböző RF hangolóegységek vannak a különböző STB-kbe beépítve és eltérő lehet az érzékenységük.
Alcor HDT-4400 bemeneti érzékenysége -78...-20dBm (+40...+98 dBuV -> 100uV - 80mV)
Alcor HD-2650 bemeneti érzékenysége -70...-15dBm (+48...+103 dBuV -> 240uV - 140mV)
Wayteq HD-95CX - (nem találtam adatot)
Joe
jah akkor ezt is figyelembe kell vennem, és felvetődik bennem a kérdés:
ezeket lehet szabályozni?
??? - ez az az antenna jel tartomány, hol a STB működőképes. Szabályozni? - mit? - a mérnökök így tervezték meg - HDT-4400-nak 8dB-lel kisebb antennajel is elegendő a jó vételhez - ezt te is tapasztaltad.
az antenna bemenet érzékenységére gondoltam, de akkor nem lehet
(régebbi tv készülékek között néhányon lehetett állítani rajta, független attól, hogy régi tekergetős volt, vagy sem, ezért kérdeztem, de gondolom, hogy már azt a kort kinőttük...)
 #163679  Szerző: joe
 
altermanus írta:
joe írta:
altermanus írta:A Kérdésem a következő lenne. Ezek mitől vannak? Az antennán nem változtattam, sőt semmin sem, csak a boxot cseréltem. Hardver probléma lehet?
Nem "probléma", inkább csak különböző RF hangolóegységek vannak a különböző STB-kbe beépítve és eltérő lehet az érzékenységük.
Alcor HDT-4400 bemeneti érzékenysége -78...-20dBm (+40...+98 dBuV -> 100uV - 80mV)
Alcor HD-2650 bemeneti érzékenysége -70...-15dBm (+48...+103 dBuV -> 240uV - 140mV)
Wayteq HD-95CX - (nem találtam adatot)
Joe
jah akkor ezt is figyelembe kell vennem, és felvetődik bennem a kérdés:
ezeket lehet szabályozni?
??? - ez az az antenna jel tartomány, hol a STB működőképes. Szabályozni? - mit? - a mérnökök így tervezték meg - HDT-4400-nak 8dB-lel kisebb antennajel is elegendő a jó vételhez - ezt te is tapasztaltad.
 #163634  Szerző: altermanus
 
joe írta:
altermanus írta:A Kérdésem a következő lenne. Ezek mitől vannak? Az antennán nem változtattam, sőt semmin sem, csak a boxot cseréltem. Hardver probléma lehet?
Nem "probléma", inkább csak különböző RF hangolóegységek vannak a különböző STB-kbe beépítve és eltérő lehet az érzékenységük.
Alcor HDT-4400 bemeneti érzékenysége -78...-20dBm (+40...+98 dBuV -> 100uV - 80mV)
Alcor HD-2650 bemeneti érzékenysége -70...-15dBm (+48...+103 dBuV -> 240uV - 140mV)
Wayteq HD-95CX - (nem találtam adatot)
Joe
jah akkor ezt is figyelembe kell vennem, és felvetődik bennem a kérdés:
ezeket lehet szabályozni?
 #163607  Szerző: joe
 
altermanus írta:A Kérdésem a következő lenne. Ezek mitől vannak? Az antennán nem változtattam, sőt semmin sem, csak a boxot cseréltem. Hardver probléma lehet?
Nem "probléma", inkább csak különböző RF hangolóegységek vannak a különböző STB-kbe beépítve és eltérő lehet az érzékenységük.
Alcor HDT-4400 bemeneti érzékenysége -78...-20dBm (+40...+98 dBuV -> 100uV - 80mV)
Alcor HD-2650 bemeneti érzékenysége -70...-15dBm (+48...+103 dBuV -> 240uV - 140mV)
Wayteq HD-95CX - (nem találtam adatot)
Joe
 #163567  Szerző: altermanus
 
Van két DVB-T vevőm ami az egyik mindig TV conax kártyás (Wayteq HD-95CX), és a másik egy európai szabványú sima DVB-T/T2 vevő (Alcor HDT-4400).
Néhány dolgot megfigyeltem rajtuk, de én azt hiszem többet nem veszek mindig TV matricás terméket, mert teszteltem még egy Alcor HD 2650 nevű készüléket is, frissített softverrel, és anélkül a következő volt a helyzet, és még annyit kell tudni, hogy éppen, hogy csak jön szobaantennán a Kab-hegyi C Mux (UHF 22-es csatorna)

Alcor 2650:
C Muxnak, se jele, semmilye
A Mux Néha pixeles
a többi B D E tökéletesen jött
(Frissítéssel ugyan ez volt a helyzet - gondolom hardver gond)

Wayteq HD-95CX:
Mind az 5 Mux tökéletesen jött, néha a C Mux bepixelesedett, de nézhető állapotban hozta.

Alcor HDT-4400:
Mind az 5 Mux tökéletesen működött Kab-hegyről, sőt, jött Sopronból a UHF 49-es csatornái (C MUX), pixelesedés nélkül és a UHF 26-os casornáján a A-STB Mux Gräzból.

A Kérdésem a következő lenne. Ezek mitől vannak? Az antennán nem változtattam, sőt semmin sem, csak a boxot cseréltem. Hardver probléma lehet?
 #161267  Szerző: Promenád
 
molnarb írta:Javában húzzák a kábelt a Digisek az utcánkba, így rövidesen nálunk is elérhető a szolgáltatás. Nem kérdés, hogy árban, sebességben elég erős a szolgáltatás. Jelenleg egy Telekomos kábelnetem van IPTVvel... ami az egészben nekem vonzó az nagyjából az, hogy nem nézek "élőben" tv-t, hanem szépen beprogramozom a műsorokat amik érdekelnek, az IPTV set top box szépen felveszi, majd amikor időm engedi leülök és nézegetem a felvett dolgaim. Ezt az Invitel IPTVje is tudja, picivel fapadosabban, de annyira nem érdekel, mert nincs sok különbség a kettő ára között. A Telekom vs. Digi ügyben viszont már elég komoly az eltérés. Ellenben ők DVB-C-n fogják nekem adni a csatornákat, amit a televízió itthon természetesen tud is értelmezni, de itt meg is akad a dolog.

Tudtok olyan set top boxot mondani/ajánlani, ami fogja a DVB-C adásokat de ezen kívül az EPG-t tallózva kiválaszthatok műsorokat, amit szeretnék felvenni és ezt meg is teszi a megfelelő időben egy saját vagy külső merevlemezen/pendrive-on vagy bármin, de a lényege kb. ugyanaz legyen, mint most a Telekomnál?? Ha esetleg még egy időben 2 is mehet, az lenne a legjobb (pl. egy felvett műsor mellett még élőben is nézelődhetnék adásokat).... előre is köszönöm a segítséget.

Bocsánat, hogy így megkésve, de hátha másnak is van hasonló gondja : Nézd meg Balázs Szegeden a Media Markt-ban. Annyi gond lesz vele, hogy ha HD-ből veszel fel, akkor SD adásból nem tudd felvenni. Azt sajnos nem tudom, hogy egyszerre mennyi csatornából tudd felvenni, de gyanítom, hogy csak egyből. Plusz vásárólni kell hozzá sajnos egy pendrive-ot, vagy egy kártyaolvasót egy SD kártyával, mert ezekben sajnos nincsen merevlemez.
 #159556  Szerző: molnarb
 
Javában húzzák a kábelt a Digisek az utcánkba, így rövidesen nálunk is elérhető a szolgáltatás. Nem kérdés, hogy árban, sebességben elég erős a szolgáltatás. Jelenleg egy Telekomos kábelnetem van IPTVvel... ami az egészben nekem vonzó az nagyjából az, hogy nem nézek "élőben" tv-t, hanem szépen beprogramozom a műsorokat amik érdekelnek, az IPTV set top box szépen felveszi, majd amikor időm engedi leülök és nézegetem a felvett dolgaim. Ezt az Invitel IPTVje is tudja, picivel fapadosabban, de annyira nem érdekel, mert nincs sok különbség a kettő ára között. A Telekom vs. Digi ügyben viszont már elég komoly az eltérés. Ellenben ők DVB-C-n fogják nekem adni a csatornákat, amit a televízió itthon természetesen tud is értelmezni, de itt meg is akad a dolog.

Tudtok olyan set top boxot mondani/ajánlani, ami fogja a DVB-C adásokat de ezen kívül az EPG-t tallózva kiválaszthatok műsorokat, amit szeretnék felvenni és ezt meg is teszi a megfelelő időben egy saját vagy külső merevlemezen/pendrive-on vagy bármin, de a lényege kb. ugyanaz legyen, mint most a Telekomnál?? Ha esetleg még egy időben 2 is mehet, az lenne a legjobb (pl. egy felvett műsor mellett még élőben is nézelődhetnék adásokat).... előre is köszönöm a segítséget.
 #120560  Szerző: királyrák
 
Bocs a laikus kérdésért: ajánlanátok nekem (akár privátban) jó minőségű hordozható DVB-T tv antennát? Van egy Orion PTV722D hordozható digitális tévém, amihez egy nevetséges kis antennát adnak, tehát mindenképpen vennem kell egy új antennát. Akkor meg már a legjobbat, ill. a legjobb ár/érték arányút venném.

Kösz
 #116729  Szerző: Gyurii
 
pébégáz írta:Jelenleg a szobámban egy erősítős antennát használok a tévéhez. Az erősítést maximumra tekertem, és még így is csak az M1-nek van élvezhető képe, a TV2 szemcsés, az RTL KLUB pedig szemcsés és szellemképes is. Tudom, a probléma augusztus 1-től már nem lesz aktuális, de akkor is érdekel, hogy többszáz kilowattal sugárzott adókról miért nem tudok tiszta képet venni úgy, hogy kb. 10 km-re van a Széchenyi-hegy légvonalban. A TV egy 37 cm-es Logic.

Van egy Samsungunk is beépített DVB-t tunerrel, és ugyanezzel az antennával simán vehető a Mindig TV, de az analóg azon is gyengén jön, csutkára tekert erősítéssel is.
Ezen már én is gondolkodtam, de eddig mindig a távolságra fogtam, mert egy dél-békési majdnem határ menti falucskában akartam fogni analógon a 3 országos tévét, de sose volt mind a 3 tiszta.. Régebben emlékszem tv2 volt kristálytiszta, mostanában pedig az RTL klub, pedig az m1-nek van sokkal több relézett adója, bár Szentesről jöhet mindegyik. Így viszont elvagyok bizonytalanodva, hogy a legerősebben sugárzó adótoronytól 10km-re is hasonló jelenség figyelhető meg.. (Persze a 3 román (TVR1, TVR2, és az A1) fogható, hogy az antenna teljesen a másik irányba áll... :hehe:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7