RADIOSITE Fórum

  • Vételi berendezések

 #116462  Szerző: pébégáz
 
Jelenleg a szobámban egy erősítős antennát használok a tévéhez. Az erősítést maximumra tekertem, és még így is csak az M1-nek van élvezhető képe, a TV2 szemcsés, az RTL KLUB pedig szemcsés és szellemképes is. Tudom, a probléma augusztus 1-től már nem lesz aktuális, de akkor is érdekel, hogy többszáz kilowattal sugárzott adókról miért nem tudok tiszta képet venni úgy, hogy kb. 10 km-re van a Széchenyi-hegy légvonalban. A TV egy 37 cm-es Logic.

Van egy Samsungunk is beépített DVB-t tunerrel, és ugyanezzel az antennával simán vehető a Mindig TV, de az analóg azon is gyengén jön, csutkára tekert erősítéssel is.
 #101057  Szerző: asimov
 
Egy kivancsi pillanatomban teszteltem a harom analog ado vetelevel a DVB-T vetelhez beuzemelt ISKRA P-20-at (antenna uzemi sav: UHF 21-69 cs.)
Egy kicsit jobb foto az antennarol/telepitesrol (a "haromlabu" az FMDX antenna. A harom "lab" es a fuggoleges elem 75 cm hosszuak):
Kép

Vetelek:
- M1 (VHF III./R12cs/224.25 mHz; 174 kW) szemcses kep/kisse zajos hang
- TV2 (UHF IV./22cs/479.25MHz; 760 kW): tiszta kep/tiszta hang
- RTL Klub (UHF V./57 cs/438 kW) tiszta kep/tiszta hang
(Ado tavolsaga kb. 33 km. Optikai ralatas majdnem 100%)

Az eredmeny nem meglepo: az M1 a kicsi kimenojevel es foleg az antenna uzemi savjatol nagyon messze eso frekvenciajaval nem produkalt elvezheto kepet.
A P-20 eredeti, extra szelessavu valtozataval -teton kivuli elhelyezesnel- az M1 is jo kepet produkal. (Nagyon sok ilyen uzemel a kornyeken)
Padlasterben elhelyezesnel, csak nagyon magas helyeken es tenyleges ralatassal biro epuletnel produkal elvezheto kepet az M1 es az RTL.
 #100058  Szerző: donder
 
Első kérdésem:

Columbia FTA típusú DVB-S típusú műholdvevőhöz egyszerűen nem találok szoftverfrissítési leírást, + szoftvert...
R6X-es szoftver van rajta, és "elvileg" nem lehet-, csak hardveres átalakítás útján frissíteni/programozni...

Valaki tud valami megoldást, vagy segítséget adni?

Előre is köszönöm! :)
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7